reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

Wama - jeszcze raz dziękuję za przepisy
Mazia89 - super przepisy, dzięki
Ionka - fajna ta stronka

Nie wiem, czy w dobrym wątku zapytam. Otóż co sądzicie o wprowadzaniu glutenu w 5 miesiącu? Lekarka mówiła, że takie są najnowsze zalecenia.
 
reklama
A ja mam pytanie czy jak przygotujecie porcję marchewki czy ziemniaków to tak na raz do zjedzenia czy więcej i mrozicie? A tak po za tym to kleik ryżowy od kiedy można podawać?
Wątek super dla mnie kopalnia wiedzy bo w kuchni jestem kompletnie zagubiona:zawstydzona/y:
 
co do glutenu to moim skromnym zdanie sprawa jego wprowadzania jest strasznie rozdmuchana.Sama nie wiem kiedy podam nie bede sie na tym zastanawiac.JA i tak dopiero za jakies 1,5 miesiaca zaczne wprowadzac powoli,marchewke,jablko, kaszke.

Justyna spokojnie mozesz mrozić:0 w specjalnych pojemniczkach.

a co do kleiku to od 4 miesiaca chyba jest.
 
Kleik jest po 4 miesiącu - ryżowy albo kukurydziany.

Co do glutenu - Karolkowi dodawałam po 5 miesiącu łyżeczkę kaszki manny do mleka raz dziennie. Adasia karmię piersią i nie zamierzam nic wprowadzać do szóstego miesiąca, glutenu też nie. A potem się zobaczy ;)
 
Blueberry - taką zwykłą kaszę mannę, nie jakąś specjalną dla dzieci? Pytanie może głupie, chociaż podobno nie ma głupich pytań ;-)
Kupowałam kaszkę mannę dla dzieci z mlekiem modyfikowanym (bo samej nie było) i dlatego dawałam całą łyżeczkę, a nie pół :) Można zwykłą, ale to bardziej kłopotliwe - trzeba gotować.
 
Dziewczyny, wy naprawdę wszystkie podajecie już dzieciakom inne rzeczy po skończonym 3 miesiącu?

moja skończyła 4 miesiące ;)

ja do zupek nie dodaję kaszki ryżowej, później, za kilka tygodni, będę dodawać kaszę jaglaną.
jak ktoś tu słusznie zauważył: marchweka i kleik ryżowy i zatwardzenie murowane ;)

i pewnie że robię więcej jedzonka, to bez sensu gotowac takie znikome ilości codziennie. ja goruję na 4-5 dni i zamrażam w pojemnikach TT, linkę podawałam na ogólnym.

co do glutenu, to zamierzam powolutku od 5-6 miesiąca.
 
reklama
Do góry