reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

reklama
witajcie po weekendzie. Wieczorem wróciliśmy od dziadków, mała zjadłą butle kaszki,W nnocy sie nie budziła, wstała 7.10 i wypiła 60mleka.Zwymiotowała , za pól godziny dałam jeszcze raz i to samo. O 10 wypiła 20mleka!!!juz bez ulania i jteraz nadal nic nie chce przełknąc. Pierwszy raz taki bunt...spróbuje dac obiadek.
 
Dziewczyny co z mlekiem krowim?Dala juz ktoras?

Ja jeszcze nie i zamierzam jeszcze trochę poczekać, ale na pewno nie będę czekać, aż skończymy 3 lata :no:

słuchajcie zjadło to moje dziecko dziś znowu królika i dzisiejszy dzień był w porządku, nie marudziła, kupa zrobiona, chyba ostatnie ekscesy to tylko zbieg okoliczności. a małej posmakował króliczek :)

Super :tak:
 
wiecie, ja w swoją nie wmuszam, jesli nie chce, to nie, tzn próbuję dać, ale nic na siłę. ja byłam na siłę karmiona i każdy posiłek pamietam jako koszmar. potrafiłam godzinę siedzieć nad totalnie zimną zupą, a musiałam zjeść. bez sensu. więc np. wczoraj Ol nie chciała śniadania, zjadła ledwo pół- za to potem wciągnęła cały obiad.
 
Co do tego melak to ja bym chciala mu kaszke manna na mleku zrobic.OD pazdziernika wracam na studia(zaoczne) ale jednak cale dnie w weekend mnie nie bedzie.Mleka odciagac nie bede.Bedzie wtedy poprostu jadl mleko tylko rano i wieczorem.A w ciagu dnia,obiadek i wlasnie kaszke manna czy tam jaglaną na mleku.

Poza tym zamierzacie dawac dzieciom mleko do 3 lat?Ja juz mleka nie chcialam w ogole jak mialam 7 miesiecy.I w ogole mleka nie pilam.Ewentualne kacha czy cos.Ale samo mleko nie.Ja modyfikowanego nie chce wprowadzać moze takie krowie 0.2% doradze sie jeszcze pediatry bo sama nie wiem co lepsze.
 
a moj od kilku dni pogniewany na obiadki, jak kiedys potrafil zjesc nawet 1,5 sloiczka albo caly taki wiekszy, to teraz objetosciowo moze z pol malego zje i nie chce wiecej, za to deserki wcina az mu sie uszy trzesa i tylko dzioba otwiera, a obiadek trzeba mu prawie ze wpychac

co do mleka krowiego to ja pije zwykle z kartonu ale to tylko do kawy i czasem np do ciasta drozdzowego takie zimne mleczko to uwielbiam, malemu planuje kupowac to z krotkim terminem przydatnosci, wczesniej planowalam dac mu do sprobowania jak bedzie mial skonczone 6 miesiecy, ale teraz mysle ze to troszke przesune o miesiac albo dwa i wpierw sproboje wlasnie manne na tym mleczku zrobic taka mniejsza ilosc zobaczymy jak bedzie reagowal
jogurtow sprobujemy pewno po 6 miesiacach wpierw moze te dla dzieci a potem pewno zwykle naturalne bede u z owockami mieszac :)
 
Ja też fenistil kupiłam bez recepty.

Mam pytanie: chce małemu zagescic kaszką albo kleikiem ryżowym mleko, mam butelki TT, jakie smoczki się do tego nadają??? Bo przez 2 nie chce nic lecieć :(

Spróbuj smoczek wieloprzepływowy, który ma otwór w kształcie krzyżyka.
U mnie sprawdza się doskonale.:-)
TT ma jeszcze specjalny smoczek do kaszki, ale dziura jest ogromna i mój Grześ bardzo się dławił.
 
reklama
ja też mam zamiar nie czekać z mlekiem krowim do 3 urodzin, mam nadzieję, że po roczku będzimy pić kakao i jeść płatki na mleku, no i oby nadzieja nie okazała się tym razem matka głupich;-)
 
Do góry