reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie maluszka

witam:-) co do kolek to jest niesamowita meczarnia poniewaz nie jestes nic w stanie zobic chyba ze jedynie usmierzysz bol:-( moj Antos mial kolki przez 4 m-ce i podawalam mu infacol, jest bardzo skuteczny. Jesli chodzi o te angielskie krople to moze dentinox:confused: choc Antkowi nie pomagaly:-( probuj masowac brzuszek i "odbijaj" malenstwo po kazdym karmieniu. Powodzenia!!! pozdrawiam
 
reklama
witaj Asia85:-)kropeli infacol maja bardzo wygodna w uzyciu pipetke takze jesli wkropisz infacol na sam koniec jezyczka to powinno byc ok ale jesli nie dziala to sprobuj moze podawac go "na raty"- kilka razy po malej kropelce co maluch nie zdazy nawet wypluc. O ile pamietam to Dentinox mozna dodawac do mleczka ale jest niedobry w smaku ale nie wiem czy jest dostepny na polskim rynku. A slyszalas o butelkach antykolkowych Dr Browna??? Sa nieco drozsze od innych ale slyszalam ze sa naprawde skuteczne. Maja one specjalna rurke ktora zapobiega polykaniu powietrza. Moze ona pomoze:-)
 
AAntos, Dentinox jest do smarowania dziąseł, przy bolesnym ząbkowaniu. Na pewno NIE jest to preparat na kolki.
 
leyna, nie wiem jak w Polsce ale w Irlandii Dentinox to sa kropelki na kolki. Farmaceuta polecal go na kolki bo mamy go zachwalaja (na etykiecie jest napisane ze sa to kropelki na kolke) ale niestety na Antosia nie zadzialaly. pozdrawiam!
 
Mam Infakol ale tam pisze że Infakol podawać bezpośrednio do gardła a mój synek ślini się i to wypluwa nie wiem czy można to dawać do mleka:confused: :sick:
 
Asia 85 infakol powinien być podawany prosto do buźki chwilę przed jedzonkiem bo z mleczkiem się wchłania( a skoro tak to może spróbuj do mleczka).
 
Dziewczyny co jest lepsze Esputikan czy Espumisan:confused: na kolki i oddanie gazów. Infakol moja dzidzia nie cierpi wyplówa i płacze:sick: . Mam jeszcze jeden poważniejszy problem.Moja dzidzia ma problemy z robieniem kupek robi je tylko jak mu włoże czopek glicerynowy to zrobi bez wysiłku raz dzienie czyli ranu i już więcej nie. A bez czopku to straszna menczarnia dla niego pręży się z wysiłku robi się czerwony podaje mu dużo cherbatek koperkowych,rumiankowych na uwolnienie gazów tak jak zalecił pedjatra i nic:baffled: . Przecież nie bendzie brał cały czs czopków.lekarz kazał mu dać mleko Nan 1. i być może to od mleka. Ale jakie inne mu dawać:confused: Miał Esputikan tez nie zadziałał. A tak wogóle ile razy w ciągu doby dziecko powinno zrobić kupkę:confused: Zrozpaczona.:no:
 
Z tego co mi wiadomo to esputicon to to samo co espumisan, ale nie jestem pewna na 100%.
Co do czopkow to ich ciagle uzywanie moze tylko pogorszyc sprawe. Moze lepiej zmienic mleko na inne i tu najlepiej doradzi lekarz.Albo sama sie dobrze rozejrzyj w sklepie. teraz jest tak ogromny asortyment i wiem, ze jest dostepne na rynku mleko na dobry start dla bardziej wrazliwych maluszkow. Nie pamietam tylko czy to bylo z Nestle czy Bobovita. A moze uzbroj sie w cierpliwosc i odczekaj 2 dni, Twoj maluch moze sam sobie paradzi z kupka. Kladz go na brzuszku jak rowniez czesto masuj brzuszek.Dawaj duzo do picia. Z tego co wiem dzidzia moze robic kupki raz na 2 dni i nie jest to jakies wielkie odchylenie od normy.Moj Gabrys przy zmianie mleka reagowal w ten sposob, ze nie robil kupki dwa dni, pozniej wszystko wracalo do normy.Teraz z regoly zalatwia sie raz dziennie czasem wiecej.
Nie wiem czy cos pomoglam.
pozdrawiam
 
Dzięki ci serdeczie Karolinko55:-) też tak właśnie myślałamże to wina mleka.Koleżanka moja też zmieniła mleczko na Bebilon i od razu lepiej się załatwiał i na dodatek znikły też kolki:tak: .Jutro ide do pedjatry to zapytam się o zmiane mleczka jestem dobrej myśli mam nadzieje że to mu pomoże narazie męcze się z tymi czopkami. A wiesz może czy są jakieś cherbatki uspakające:confused: od 3 miesiąca, bo synek jest bardzo nerwowy chyba przez to że w ciąży byłam taka. Pa pa pozdrawiam.:-)
 
reklama
hipp produkuje herbatke uspokajajaca od 1 miesiaca zycia i w naszym przypadku byla rewelacyjna...mala spala po niej baaaardzo spokojnie :-D kosztuje ok 8 zl.
 
Do góry