reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie maluszka

My też jesteśmy na Bebilonie i mały jeszcze ani razu nie miał kolki, raz tylko przez jakieś pół godzinki strasznie płakał i masowałam mu brzuszek i potem zrobił kupke ale taką twardą a wtedy był przez tydzień na mleczku Nan 1. Teraz jesteśmy na Bebilonie i jest super i podaje też herbatke koperkową Hippa. Maluszek robi ładne kupki.
 
reklama
Dziewczyny co jest lepsze Esputikan czy Espumisan:confused: na kolki i oddanie gazów. Infakol moja dzidzia nie cierpi wyplówa i płacze:sick: . Mam jeszcze jeden poważniejszy problem.Moja dzidzia ma problemy z robieniem kupek robi je tylko jak mu włoże czopek glicerynowy to zrobi bez wysiłku raz dzienie czyli ranu i już więcej nie. A bez czopku to straszna menczarnia dla niego pręży się z wysiłku robi się czerwony podaje mu dużo cherbatek koperkowych,rumiankowych na uwolnienie gazów tak jak zalecił pedjatra i nic:baffled: . Przecież nie bendzie brał cały czs czopków.lekarz kazał mu dać mleko Nan 1. i być może to od mleka. Ale jakie inne mu dawać:confused: Miał Esputikan tez nie zadziałał. A tak wogóle ile razy w ciągu doby dziecko powinno zrobić kupkę:confused: Zrozpaczona.:no:


Ja karmie dziecię enfamilem, profilaktycznie daję espumisan na kolki, ale takowych nie ma, odpukać, kupki są co dwa dni, fakt, trochę wysiłku musi synus włożyć ale robi bez pomocy.Moja bratowa początkowo dawała właśnie Nan i po nim ich synuś miał straszne problemy kupkowe, jak przeszli na enfamil to kolki się skończyły an kupki zaczęły:-D Może spróbuj zmienić mleko, bo sztuczne wywoływanie kupeczek spowoduje, że maluszek sam nie zrobi. Ja rozmawiałam z pediatrą i może się zdarzyć, że niemowlaczek zrobi jedną kupkę na tydzień, ale jak nie są twarde i mały nie płacze i nie napina sie przy robieniu kupki to nie ma powodu do zmartwienia.:-D U mnie wszyscy kibicują jak synuś robi kupkę, bo się tak fajnie pręży, zaciska łapki, czasem go łapiemy za rączki i "pomagamy robić kupkę",no i tez się robi czerwony na twarzy bo trochę wysiłku musi włożyć.
 
wiecie co zmieniłam mleczko na Bebilon 1 hiperalergiczne. Dzięki niemu pedjatra powiedział, że znikną kolki:-) mam nadzieje taką a pozatym może bendzie się sam załatwiał dostał też kropelki na lepsze wypróżnianie:happy:
 
Asiu 85, moja Natka miała ten sam problem, nie robiła kupek z łatwością, jakby coś ją tam zatykało. Słyszałam, że jest taka choroba, lub może lepiej to nazwać schorzeniem, króte polega na niedostatecznym wykształceniu ujścia przewodu pokarmowego, to tak, jakby jeszcze nie dojrzał. Nie pamiętam, jak to się nazywa, tego nie trzeba absolutnie leczyć, bo mija z wiekiem. Nata pije Bebilon 1 pepti, bo ten nan to ją tak zapychał, że ją ciągle brzuch bolał, i problemy z kolką były. Mała dostawała do mleka krople espumisan, pomagało jej to uwalniać gazy, a potem to i nawet kolka minęła (mam nadzieję, że na zawsze:tak::happy: ). No i mamy butelkę Dr Browna i muszę przyznać, że pomaga. Tak więc, kupkami się nie przejmuj, dzidzia z tego wyrośnie, a o espumisan warto zapytać dra, bo te krople można podawać przez długi czas (niektórzy latami przeciez biorą) i nie ma problemu. Wiem, że to już starsze dzieci i dorośli, ale jakoś tym maluchom przecież trzeba pomóc, a te kropelki to specjalnie dla niemowląt od 1 miesiąca życia.
 
Do góry