reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie maluszków butelką

MADZIKM ja też pierwsze słyszę o studzeniu pod bieżąca wodą. Ja gotuje wodę i w odpowiedniej temperaturze trzymam w termosie.
 
reklama
Kurczę a tu na każdym mleku jak byk w instrukcji jest napisane:
Zagotuj litr wody
Zostaw do przestudzenia na 30 minut
Rozpuść mleko
Ostudzić pod bieżącą wodą do osiągnięcia temperatury karmienia :/

Ja w nocy mam przygotowaną w butelkach przegotowaną wodę i tylko dolewam gorącej z termosu, rozpuszczam mleko i karmię.
 
Ja rozpuszczam mleko w zimnej (tzn. o temp. pokojowej) przegotowanej wodzie i jakoś moje dziecko przeżyło 5 miesięcy w dobrym zdrowiu. Ciepłego za nic do pyszczka nie weźmie. A w nocy mam dzbanek przegotowanej zimnej wody i po każdym nocnym karmieniu biorę butelkę, wlewam odpowiednią ilość wody, w nakrętkę od butelki wsypuję odpowiednią ilość miarek i jak mały budzi się na kolejne karmienie to tylko przesypuję proszek do wody i mieszam, bo od jego pobudki mam jakieś 15 sekund na załadowanie mu mleka do dzioba do inaczej jest taki wrzask, że sąsiedzi wstają na równe nogi... :)
 
Viltutti to ladnie Cie Twoj Alek wytrenowal :-) Ale kurcze wygodnie masz z ta temp pokojowa ... pozazdroscic. Problem przegrzania mleka i koniecznosci studzenia w misce odpada.
 
Vilttuti- fajnie masz, że nie musisz podgrzewać. Mój nawet wodę go picia w 30 stopniowym upale musiał mieć ciepłą.
 
reklama
Ja mam 3 butelki i na noc zalewam wszystkie odpowiednią ilością wody i wstawiam jedną do podgrzewacza który utrzymuje mi stałą temperaturę (taką ciepłą w sam raz do picia) i jak mały chce jeść to tylko wsypuję mleko mieszam i gotowe;-)... a jak czasem zapomnę wrzucić butelki do podgrzewacza to podgrzewam wodę w mikrofali.... od początku rozpuszczałam mleko w temperaturze takiej odrazu do picia :tak:
 
Do góry