reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie mieszane - dziecię ostatnio powariowało i je całą noc :/

Majorka636

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2012
Postów
16
Witam!
Mam taki "mały" problem - mój 5miesięzny maluszek przekręcił się o jakieś 180stopni i od akichś 2tyg. tak to trwa.
Otóż karmimy się piersią, a na noc i w nocy butla. Zazwyczaj wyglądało to tak że koło 20 dostawał 150ml, szedł spać, budził się między 3a5, kolejna butla 120ml i spał tak do 8.30 - potem brałam go do łóżka i usypiał przy piersi tak do 9.30.
Od 2tygodeni je 180ml koło 20, a potem budzi się co 3godziny - koło 23.30, 3 i 6 i wtranżala całe 150ml za każdym razem, po czym o 7 pobudka i pełnia życia koniec spania :/
Jak czytałam to w tym wieku dzidzia powinna przesypiać ok. 5h, a temu się odwidziało i ciągle jest głodny.
Czy to normalne? Jakiś skok rozwojowy kiedy trzeba ciągle jeść? Jeśli chodzi o przekarmienie - to on przestaje ciągnąć kiedy już nie chce albo odwraca głowę, więc przekarmienia się raczej nie obawiam (choć teraz akurat głowy nie odwraca bo chce jeść ciągle).
No i może ma ktoś jakiś pomysł co zrobić żeby dało małe trochę pospać bo już mam oczy na zapałkach :/
 
reklama
Może faktycznie skok- ja już nie pamiętam, popatrz w odpowiednich tabelkach:)
"pocieszę cię", że dziecko nie wie, co "powinno" :baffled: i z tym przesypianiem 5ciu godzin to pobożne życzenia. Moja prawie trzylatka jeszcze do dziś potrafi się budzic w nocy:no:.Nie wszystkie dzieci "modelowe" .

Może niezbyt zdrowo dla ząbków, ale w sumie co za różnica mleko czy soczek? Ja moją tak odzwyczajałam od jedzenia w nocy: gdy sie budziła, podawałam gęsty soczek typu "Kubuś" .Z czasem coraz bardziej go rozcieńczając wodą, az doszłyśmy do momentu, gdy już nie wołała o jedzenie.
 
Do góry