reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie mlekiem modyfikowanym w trzecim miesiącu życia

Jarzynka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2019
Postów
395
Drogie Panie, bardzo chcialabym móc porównać Wasz ze swoim przebiegiem karmienia. Prosze o jak najliczniejsze odpowiedzi.

1.Jakie mleko podajecie?
2.Co ile godzin?
3.Ile wypijają dziennie maluchy? Lub podczas jednej porcji?
4.Ile karmien dziennie?
5.Jaka butelka i smoczek?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Ewentualnie proszę o opinię na temat mojego karmienia. Mleko Nan optipro plus 1 co 4h, wypila po 80-110ml, 6karmien dziennie, butelka Avent smoczek 1.
 
reklama
Rozwiązanie
U
Mój ma 8 tygodni i 3 dni, i je 120 ml wody+4 miarki co 3 godziny. Ma 7 karmień na dobę.
Nocne karmienia co 4 godziny, choć dzisiaj miał po 7 godzinach.
Waży prawie 5kg.
Używamy butelek Avent i smoczka 2 i czasem 3.
Olek też nie przybierał na wadze, więc musieliśmy go karmić co 2,5 godziny. Jadł na początku nieregularnie, ale teraz zawsze je o tych samych porach i ładnie przybiera.

I radziłabym Ci zmienić dziecku smoczek. Prawdopodobnie to jest przyczyna, że Twój maluch tak mało je nawet po tych 4 godzinach [emoji4] U nas było tak samo, więc zmieniłam smoczek na większy.

Dodam, że my podajemy Bebilon AR.
Mysle ze nie ma co porównywać, bo kazde dziecko jest inne. Twoje zje tyle ml, danego mleka z danej butelki, a inne wprost przeciwnie.

I po co mamy dawac opinie co do twojego karmienia? Skoro dziecku to pasuje i przybiera na wadze to po co dywagować nad tym?
 
Mysle ze nie ma co porównywać, bo kazde dziecko jest inne. Twoje zje tyle ml, danego mleka z danej butelki, a inne wprost przeciwnie.

I po co mamy dawac opinie co do twojego karmienia? Skoro dziecku to pasuje i przybiera na wadze to po co dywagować nad tym?
Właśnie nie przybiera. Chcialam porównać żeby sprawdzić jak do tego podchodzą inne mamy i jak jedzą inne dzieci, bo doswiadczwnie mam zerowe. I ewentualnie zacząć sie martwic, moze cos zmienić, moze udac sie do lekarza.
 
Bebilon Pepti DHA 1. Co 2.5-3h, 130ml. Czasem się upomni po 1h to dorabiam 60-100ml. Wychodzi około 8 karmień. Jedna przerwa nocna 6h. Butelka Avent Natural smoczek 2+ i Dr. Browns smoczek 3+ :) 12 tygodni.
 
A nie upomina się częściej? Jak na 4 h przerwy to wypija mało. Moja córka jadła co 2,5-3 h po 120 ml. Czasami zdarzało jej się nawet więcej. 5 razy dziennie plus 2-3 w nocy. A u Ciebie jakim cudem wychodzi 6 karmien na dzien? Chyba, że liczysz też nocne.
 
Na 3 miesiąc to chyba te 4 h przerwy to dużo? Chyba że w nocy, u nas były karmienia w ciągu dnia co 2-3 godziny, w tym okresie robiłam na 120 ml wody 4 miarki HiPP HA i ładnie zaczęła przybierać (na moim za mało przybierała). Ja zawsze robilam tak trochę "z górka" tj. jak zaczęła mi wypijać całe 120 to przerzycalam się na 150, żeby nie zastanawiać się czy nie robię za mało, zawsze trochę zostawiała a ja byył pewna że najadła się tyle ile potrzebowała.
 
reklama
A nie upomina się częściej? Jak na 4 h przerwy to wypija mało. Moja córka jadła co 2,5-3 h po 120 ml. Czasami zdarzało jej się nawet więcej. 5 razy dziennie plus 2-3 w nocy. A u Ciebie jakim cudem wychodzi 6 karmien na dzien? Chyba, że liczysz też nocne.
Tak liczę tez nocne. Właśnie nie upomina się eh. Ze 2tyg temu jadał po cale 120 a teraz wlasnie po 80-100. Jakis ma mniejszy apetyt. Wrócę do karmienia co 3h, oby pomogło. A dziewczyny jak to jest z wagą? Urodzony 3030g a teraz 9tyg wazy równe 5kg. To dobrze czy za mało?
 
reklama
Do góry