reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie mm

Adam2020

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Marzec 2021
Postów
39
Witam,
3 miesiące temu zostałam mama małego Adsia. Mam pytanie do mam karmiących mlekiem modyfikowanym. A mianowicie już odchodzę od zmysłów. Mój syn je strasznie nieregularnie tzn są dni, że zje 120 natomiast są dni takie jak dziś, że zjada 90. Ogólnie jego przedział to pomiędzy 90 a 150. Więcej je w nocy, ale to zrozumiałe ponieważ budzi się tylko raz na jedzenie. I moje pytanie brzmi czy to normalne - taka rozbieżność i to, że raz jest tak a raz inaczej.
Bardzo proszę i z góry dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Witam,
3 miesiące temu zostałam mama małego Adsia. Mam pytanie do mam karmiących mlekiem modyfikowanym. A mianowicie już odchodzę od zmysłów. Mój syn je strasznie nieregularnie tzn są dni, że zje 120 natomiast są dni takie jak dziś, że zjada 90. Ogólnie jego przedział to pomiędzy 90 a 150. Więcej je w nocy, ale to zrozumiałe ponieważ budzi się tylko raz na jedzenie. I moje pytanie brzmi czy to normalne - taka rozbieżność i to, że raz jest tak a raz inaczej.
Bardzo proszę i z góry dziękuję za odpowiedzi
Moja ma 9 miesiecy i ma dokładnie taka sama rozbierznosc. Mnie to nie martwi, ma prawo byc mniej glodna. O ile przybiera dobrze na wadze to wg mnie nie ma powodów do zmartwien.
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Tak waga jest w porządku. Przybiera normalnie. Już myślałam, że coś jest nie tak może ze smoczkami. Próbowałam zmieniać, ale jeszcze nie jest gotowy :)
A mogę zapytać jak często Pani karmi? W sumie pediatra powiedziała, że teraz to i butelka karmi się na żądanie, ale wolałam zaciągnąć opinii bardziej doświadczonych mam :)
 
Moje oba na początku jadły w kosmos.
Czasami 30 ml a czasami 120. A czasami cały dzień po 50ml za każdym razem. Różnie.
Tak długo jak ładnie przybiera na wadze tak długo nie ma co się martwić. Unormuje się później.
Ale narazie to będzie w kosmos z ilością i w kosmos z częstotliwością.
 
Dokładnie tak, jak piszą dziewczyny. Mój przeszedł na mm po skończonych 2 miesiącach. I jadł bardzo różnie. A częstotliwość jedzenia była co 1,5h do 3h 😉
Ważne, że twój synek przybiera prawidłowo a jak często i ile je to nie jest tak bardzo ważne. Ważne że jest najedzony i spokojny 😀
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Tak waga jest w porządku. Przybiera normalnie. Już myślałam, że coś jest nie tak może ze smoczkami. Próbowałam zmieniać, ale jeszcze nie jest gotowy :)
A mogę zapytać jak często Pani karmi? W sumie pediatra powiedziała, że teraz to i butelka karmi się na żądanie, ale wolałam zaciągnąć opinii bardziej doświadczonych mam :)
Jesli to do mnie to moja corka je co 2,5h. Niezaleznie od tego czy to mm, obiadek, owoce czy piers, max 2,5h. Dluzej nie wytrzyma.
Uzywamy Hipp Combotik.
 
Dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi. Uspokoiłyście mnie bardzo :) na swoje usprawiedliwienie dodam, że jestem mamą po raz pierwszy więc sama dużo muszę się jeszcze nauczyć 😉 a jeszcze ostatnio była u mnie 'koleżanka' i naopowiadała mi jak to jej syn jada tak jak rozpiska i w ogóle sypia dzień i noc. Mój jedynie w nocy. W dzień to są jedynie jakieś drzemki. Chociaż już jest troszkę lepiej niż było. Przynajmniej na razie. Żeby nie zapeszać 😁
 
„Koleżanek” ani koleżanek się nie powinno słuchać. Dzieci będą się różnie rozwijać i nabywać różne umiejętności w swoim czasie. Jedno dziecko będzie spało przez cała noc, inne będzie się budzić co pół godziny. Jedno zje 120ml a innemu wystarczy 50ml i oba będą tak samo przybierać na wadze.
Jedno się nauczy jeść widelcem majac roczek a inne mając dwa latka.
I każde będzie wspaniałe.
 
reklama
To prawda. Tylko jak się człowiek nasłucha to później się wydaje, że gdzieś się popełnia błąd i powstaje takie błędne koło. Szukanie dziury w całym.
A swoją drogą, że ja wcześniej nie wpadłam na to żeby tutaj sie zalogować. W sumie to tak naprawdę miałabym jeszcze milion innych pytań 😁 Super sprawa to forum 😊
 
reklama
Jakbym Ci pokazała zapiski z jedzenia mojego bobka (wcześniak) to by Ci się zaczęło kręcić w głowie 🤭 włosy sobie wyrywałam z głowy, bo mało, bo nie chce, raz 60, raz 30, później znowu raz 120, raz 50, dopiero po wielu tygodniach z jedzeniem się względnie unormował i jadł normalnie co 3-4 rodziny, no ale zaczęły wychodzić pierwsze zęby i dziękuję, pojedzone. A przecież dziecko to człowiek, a każdy człowiek raz ma większy apetyt, raz mniejszy. Póki waga idzie ładnie w górę i trzyma się tego samego poziomu w siatce centylowej, wszystko wporzo.
 
Do góry