reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych brzdąców piersią i / lub butelką

Anhira, co do Nutramigenu, to ja tez tym świństwem :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: muszę karmić Mata. Najpierw też nie chciał, ale mu zaczęłam słodzic zwykłym cukrem, pół łyezki i jakoś zjada:tak::-D:rofl2:. Może spróbuj z ukrem?? Albo dolewaj trochę soku jabłkowego gerber, tak też robiłam, ale przy córce i te pomogło:tak:.

Jesteśmy po wizycie u alergolog Uwielbiam tę babkę jest konkretna i wie co robi. Oczywiście Kubuś przybył stanowczo za mało i stwierdzenie że tak ma to g... prawda. Plan jest taki że początkowo staramy się przejść na bebilon pepti. Przez tydzień jedno karmienie bebilonem i obserwacja. Jeśli się uda to git a jeśli coś będzie nie tak albo delikwent odmówi współpacy to przechodzimy na 3 posiłki bezmleczne 2 razy Sinlac + zupka brokuły i ziemniak z oliwą z oliwek. Śliwki zostają w diecie i jeszcze mamy ponownie sprawdzić te jabłko. Co do badań to doktor dokładnie sprawdziła i stwierdziła że nie widzi żadnych podstaw do podawania leków. Przez 3-4 dni mamy przemywać siusiaka pod napletkiem rivanolem i zrobić badanie ponownie. A i zaproponowała zmianę pediatry :eek: Jestem za :tak:
 
reklama
Anhira ja mam ten sam problem z odmawianiem jedzenia.Może wcześniej czytałaś,że ja stosuje technikę "na śpiocha" czyli karmię Bube jak śpi- jest nieświadoma tego,że je.Ostatnio do kaszek dodaje deserki np.czerwone owoce (truskawka,malina,poziomka) i Mała je dużo chętniej (kaszki je z łyżeczki).
Może i ja spróbuję podac Bebilon (comfort),niebo bym oddała,żeby mje dziecko znowu jadło normalnie a nie odprawiało mi cyrki przy karmieniu...
 
trochę boję się karmić Kubę na śpiocha bo on nawet jak nie śpi to mocno się krztusi taki jego urok. Czasami w nocy to robię jak mało zje w dzień ale pociągnie góra 60 ml i potem tylko trzyma smoczek w buzi. Z kaszkami to u nas ten problem że mały ma zaparcia a ryż zakleja go zupełnie. Pewnie dlatego jest taki problem z Sinlaciem bo on ma mączkę ryżową. Zastosuję zalecenia alergolog bo to jedyny sensowny pomysł jaki do tej pory usłyszałam od lekarza.:confused2: Właśnie klusek zjadł łyżeczką ok 100 ml Sinlacu z jabłkami i śliwką suszoną. Chyba smakowało bo buzię otwierał i oblizywał się :-D

--------------------------------------------------------
Nie wiem co mu się stało ale po Sinlacu na wieczór jeszcze wypił 100 nutry Pić mu się zachciało czy co?:O Ale herbatki nie chciał. I bądz tu człowieku mądry.
 
Ostatnia edycja:
Witam ,dziewczyny mam pytanie dotyczące kaszek.córka 5 miesięcy jest na piersi ,ale dokarmiam ja sztucznym ,daje też obiadki i deserki .Kiedy się podaje kaszki tak mnie korci ,żeby jej dać ,ale nie wiem jak sie do tego zabrać ,Czy zrobić wg,przepisu na wodzie lub mleku czy dodac do obiadku ,a może lepiej dać sobie spokój z kaszkami na razie .Na tych kaszkach jest napisane że od 4 miesiąca można podawać .pediatra mówiła coiś żeby powoli wprowadzać gluten ,ja już sie pogubiłam w tym wszystkim ,,pomocy
 
U nas dochodzi do odrzucenia butelki-2 dzień Natalka mleko dostaje z łyżeczki.Ja już nie wiem czy to wina Nutramigenu czy ona po porostu nie lubi pic z butli...z jednej strony bedzie mniej roboty z oduczaniem jej butli...
 
do dziewczyn butelkowych to odrzucenie od butli to normalne, pamiętam Oliwia też na przełomie 4/5 miesiąca cudowała przy jedzeniu, nie chciała pić z butli, więc robiłam jej kleik ryżowy bądź kukurydziany na mleku i dawałam łyżeczką, nie wiem czym było to spowodowane ale minęło i znowu piła ładnie z butli. Czasami dawałam na śpiocha, a czasami jak wypiła trochę to więcej nie dawałam i tak czekałam do następnego karmienia. Cwane bestie na dadzą się zagłodzić.
 
No u mnie jest wręcz odwrotnie butla jest na pierwszym miejscu ale mały czasami strasznie płacze przy jedzeniu, a łyżeczki to nawet na oczy nie chcę widzieć jak coś na niej jest. Czasami to ręce opadają bo nie wiem co mam robić... Ale po 5 minutach płaczu zasysa butlę i piję.
 
Dziewczyny mam takie pytanko-ile razy wasze pociech dostają do jedzenia mleko(kaszkę na mleku0 bo Buba chyba wyklucz sobie z diety kolejny posiłek mleczny na rzecz deserku.Chodzi o butlę o 16-już jej nie je,nie krzyczy że jest głodna-przemycam wtedy deser a później już tylko kaszka na dobranoc.Wychodzi mi wtedy:
-kaszka na śniadanie
-butla na drugie śniadanko
-obiadek
-deserek ze słoiczka
-kaszka przed spaniem
Dodam,że Natalcia nie zjada więcej jak 140-150 ml posiłku mlecznego...Czy to nie za mało???
 
reklama
Do góry