reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych dzieciaczków piersią i /lub butelką

reklama
Dziewczyny ja juz calkiem dostalam doła :-(zostawilam malego z kumpela (ma 2 dzieci) powiedziala co ja malemu daje ze ma takie wzdecia :szok:wystraszylam sie- powiedziala jakie mam krople kupic do brzusia i M pojechal do apteki,dałam mu piers bo z panikowalam jadł 1,5godz i sie nie najadł ,dałam mu druga i rozwalil mia caly strupek az polecialo z ropa:wściekła/y:dziewczyny ja juz nie mam sil, w czwartek mam wizyte dopiero u internistki:-(musialam mu dac te bebiko 60ml bo byl głodny jak cholera i teraz lezy w łóżeczku i nie moze zasnac (nie placze) ale sie wierci nie wiem co mu jest.....:confused2:
 
Phelania ja mojej też daje Bebiko i właśnie mam wrażenie że to mleko nie jest zbyt rewelacyjne bo dziecko jest tak nagazowane że non stop jeździ mu w brzuszku i non stop boli ją brzuszek.
 
odbijanie nie jest regułą mojemu Kamilowi nie odbijało sie ani na cycku ani na butli, martwiłam sie pytałam poloznej, powiedziała ze czasem tak bywa, mimo trzzymania go nieraz dlugi czas nic. On od malego zasypia z butlą, nie krztusi sie nie dławi(zdazylo mu sie 2 razy do tej pory) kolki miał miesiac czasu i wynikały ze zlego mleka, jak zmienilismy minela skaza i kolki rowniez.

a co do czasu karmienia jestem zdani jak Klariss, dziecko powinno max do 20-30 min sie napajac, reszta to czesto jego wygoda, poczucie bezpieczenstwa itp itd, motywow jest wiele.

dziewczyny czkawka u maluszka to normalna rzecz, organizm dalej się rozwija, podobnie jak bąki, świadczą tylko o dobrej przemianie trawieniu, i zapobiegaj wzdęciom.
 
Jakoś u mnie mam wrażenie bąki nie bardzo świadczą o dobrej przemianie materii bo moje dziecko non stop puszcza bąki i non stop jeździ jej w brzuszku. Wczoraj cały dzień przespało a od wieczoraj i dzisiaj znowu jest nerwowe i cały czas się pręży nie może zjeść bo non stop boli ją chyba brzuszek, chce ssać i nagle się pręzy, robi czerwnona i zaczyna wrzeszczeć i tak całymi dniami. Już nie mam siły i nie wiem co mam robić. Jutro idziemy do lekarza ale pewnie znowu usłyszę że to kolki- tylko jakoś w głowie mi się nie mieści że kolki są codziennie i całymi dniami że dziecko prawie wogle nie może spać i jeść.
 
my też karmimy sie piersią, ale Maly glodomor potrafi obydwie wysuszyć, czasami, aż sie zastanawiam gdzie mu sie to miesci :) Dzień w dzień pojawia nam sie czkawka, odbija nam też sie nie regularnie, za to baczki idą czasami nieziemskie :) Mikołaj to na cycu mógłby wisieć nawet 2 godziny:baffled: zasypia i dopiero wtedy moge cyca odzyskac
 
MAMCIA mogą to być kolki, synek mojej sąsiadki miał kolki dzień i noc przez 3 miesiące, cała rodzina go nosiła, dobrze że z teściami mieszkała bo by sie dziewczyna wykończyła, a po 3 miesiącach mineło jakby ręką odiął więc kochana CIERPLIWOŚĆ,
 
Mamcia-dzis zakupilam Hipp Bio 1 , 42zł(800g) wiec cenowo nie jest zle , malych nie bylo (sprzedalo sie :-) wlasnie zapodałam małemu tylko 60ml ,zazwyczaj je 90ml (głodomor straszny) chyba nadal jest głodny bo nie moze zasnac:-Dzobacze jak po tym bedzie sie czuł i Ci napisze.Widze ze nasze dzieciaczki maja podobne gusty co do karmienia:tak:
 
reklama
widze ze nie tylko ja mam takie problemy ogolnie jak mala byla dokarmiana mlekiem z butelki w szpitalu to nie miała zadnych problemow z brzuszkiem ale po tym jak zaczela ssac mojego cyca ciagle sie prezyla i bolal ja brzuszek najgorzej bylo w 4 dobie jak byłam w szpitalu krzyk płacz prężenie sie a ja razem z nia . Przyszla polozna pokazala jak masowac brzuszek i kazala ze jak dziecko placze wkladac smoczka zeby jak najmniej powietrza lykala bo to jeszcze gorzej gazuje. Poradzila takze ze jak mala bedzie miala kolki bo kolki dziecko moze miec dopiero od 3 tyg zycia a przed to sa bole brzuszka, zeby moczyc dziecko po piersi w cieplej wodzie, klaść ciepla pieluszke lub termofor na brzuszku albo maluszka polozyc na brzuszku u mamy lub taty to to cieplo odbija sie i przynosi ulge. Mi obecnie pomaga przed kazdym posilkiem malej preparat infacol ktory jest od 1 mieiaca ale mozna podawac wczesniej tylko polowe zalecanej dawki. Narazie mała robi lepsze kupki:D a baki to normalna rzecz bo w ten sposob dziecko sie odgazowuje. a i moja mała też rzadko odbija i czasami zdarzy się jej ulewanie. I podobnie jak wasze maluszki w dzien ładnie je i spi a w nocy co 1,5 h wisi na cycu ponad godz. 
 
Do góry