reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

Witam i tutaj, moje dziecię zjada już praktycznie wszystko a najwiecej to miesa, szyneczek itp. Jej obiad to np. kotlet a ziemniakow nie ruszy i pluje nimi jak probuje dac. Kiedys je jadla a teraz to tylko miecho. Nie chce tez jesc kanapek- sciaga tylko szynke a chleb oddaje mi. Za to ulubione to makarony i moze je jesc codziennie no i miesko. Zupy je bez problemu ale na lyzeczce musi byc tez miesko. Zje wszystko tylko nie chleb i ziemniaki (czasem skubnie ale tylko suchy chlebek) Na swieta probowala wszystko i jej smakowalo, ogolnie nowosci lubi. Rybki tez wcina juz od pewnego czasu. Pytalam lekarki o to jej zywienie i powiedziala ze to super ze je miesko bo najczesciej z tym jest wlasnie problem. A i nie lubi surowek ... hmm :-(. No a rano i na noc mleczko, kaszka.
 
reklama
Oj zazdroszczę jak słyszę że dzieci jedzą wszystko. Michał wciąż woli obiadki ze słoiczków niż moje. Owszem zje 2-3 łyżeczki czasem coś więcej np. ziemniaczki z rybką albo rosołek ale generalnie gardzi wszystkim co nie jest mlekiem, kaszką albo chlebnkiem z masełkiem, nutella, serkiem do smarowania czy pomidorem. Uwielbia natomiast wszelakie owoce pod jaką kolwiek postacią.
 
Kinga odrzucila sloiki jak miala 10 miesiecy. Wtedy to jeszcze jadla na przemian sloiki i moje zupki. Z dnia na dzien przestala chciec sloiczki.
Ostatnio na owoce tez jakos bokiem patrzy - woli kotleta:-). Miala faze na mandarynki jadla i jadla a teraz juz je tylko nosi w miseczce.
 
U nas mały sukces.Oliś zjada coraz więcej, próbuje nowych rzeczy, po tygodniu spedzonym u dziadków zjada zupki z lekko gniecionymi warzywami,nareszcie nie miksowane:-)
 
HELP!!!

Ostatno lekarz mi dał żółtą kartkę za Adasiową wagę...:(((( Waży 13,3kg ile ważą wasze dzieci i ile mają wzrostu? Adasiowi na siatce centylowej wychodzi 90(!) jesli chodzi o wagę. Ola pisała ze Olis tez waży 13 ale wygląda na szczuplaczka wiec pewnie jest wyższy. Martwię się trochę.
 
Kasiu, spokooooojnie! Jakiś ten lekarz dziwny...ja sprawdzałam na siatce,że z reguły dzieci w wieku 19 miesięcy ważą prawidłowo ok 11-12 kg(chłopcy), a wzrost to średnio 82-85 cm. Oliwier waży około 13, a mierzy 87 cm więc jest w górnej granicy a nie zauważyłam,żeby był za gruby,fakt, inne dzieci w jego wieku są ciut mniejsze, no ale u nas ma po kim mieć i wzrost i wagę hihi ;-) Kasiu,a wzrostu ile ma Adaś? I czy Twoim zdaniem jest zbyt pulchny? Bo dawno go nie widziałam to ciężko porównać do mojego juniora...
 
reklama
u nas wzrost ok 86cm a waga 11kg. Ale moj Mikolaj jest niejadkiem. Za to ma okraglam buzke i wszycy zawsze mowia, ze z niego grubasek;-)
 
Do góry