reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

Adas ma 82cm wzrostu wiec w porównaniu z Waszymi Smykami to malutki jest:(( Jest okrąglutki ale on je duzo, ciezko nie dac dziecku jesc jak wola. Na razie ograniczmy soki i wykluczamy herbatki Hippa, pil tego duzo. A ile godzin przed spankiem djecie kolacje???
 
reklama
Kasiu, ja daję około pół godzinki przed spaniem, przed samą kąpielą. A dajesz kaszki? Bo one są mega sycące...a czego Adaś je najwięcej? A co doradzał lekarz?
 
Olenko kaszki dostaje ale rzadko, częsciej jakies chrupki na mleko ale mało - dla smaku. Czego je najwięcej trudno powiedzieć bo je juz wszystko i ma bardzo urozmaicone jedzonko. Lekarz nic nie doradził, oprócz ograniczenia jedzenia i ilości mięska. Faktem jest że za mięsko i żólty ser dałby się posiekać:))) No nic bedziemy bardziej ostrożni i uważni. Dzięki dziewczynki:)
 
Kasiu... nie stresuj sie - Kaja ma 82 cm i wazy okolo 12kg. Nie wyglada na grubaska tylko jest chyba ubita. Brzuszek ma taki wysadzony jak sie naje ale corka mojego brata miala tak samo do 3 latek. Lekarka powiedziala ze Kaja jest w sam raz.
Oto jej karmienie w ciagu dnia
8.00 - 270 ml butla - kaszka lub mleko Nestle waniliowe
10.00 dojada przy naszym sniadaniu lub wcina danonka
14.00 obiadek - prawie wszystko wcina ale staram sie aby bylo to dla niej zjadliwe i gotuje w domu lekko - wszytsko gotowane nie smazone
17.00 podwieczorek - kisiel, budyn, salatka owocowa
19.00 270 ml butla - kaszka lub mleko Nestle waniliowe
Zazwyczaj butle na kolacje je po kapieli w pokoju z nami. POtem odsiedzi pare minut i idzie spac. Sama maszeruje do lozka. Wierci sie i zasypia. Spi do 7.00-7.30.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was podaje dziecku jeszcze dania ze słoiczków, obiadki albo deserki...?Bo u nas Olisiowi strasznie smakują owoce słoiczkowe, te papki:baffled: i nie chce jeśc za bardzo takich w kawałkach chociaż go staram się nauczyć...
 
Olu- kinga odkad skonczyla 10 miesiecy nie je nic ze sloika bo nie chce. Dostaje owoca do reki a np. mandarynki to do miseczki.
 
Adaś też już od dawna nie je słoiczków, czasem tylko śliwki ale baaardzo rzadko. Może spróbuj Oleńko trzec Oliwierkowi owocki sama bo jednak te słoiczkowe mają nieco inny smak. Niech się przyzwyczaja do smaku tych zwykłych owoców to moze pójdzie jakoś łatwiej, sama nie wiem... Napewno kiedys sie nauczy jesc kawałki owoców, a teraz to najważniejsze że w ogóle chce je jeść:))
 
Ja kupuje czasami obiadki słoiczkowe gdy nie mam czasu ugotować czegos dla Nadii.Np dzisiaj mamy grzybki w sosie śmietanowym wiec Nadia ma jakieś tam danie słoiczkowe.Co do owoców to ona je tylko papki:-:)-:)-(nad czym bardzo ubolewam.Marze ze kiedyś weźmie kawałek jabłuszka do rączki o schrupie:-:)-(
 
reklama
Dziewczyny, potrzebuje pomocy...czy ktoraś mogłaby mi podpowiedziec co dawać dziecku po jelitówce? Prze ztydzień zero mleka i przetworów, soków owocowych i owoców prócz bananka, robię mu zupki marchewkowe z ryżem i mięskiem z kurczaka, daje biszkopty, kleik ryzowy, kanapki z szyneczką,paróweczkę drobiową, kiślu nie chce jeść...może doradzicie mi co jeszcze podawać,będę wdzięczna za sugestie :-)
 
Do góry