reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

Jeny zaczynam sie martwic ze moja tak mało je i waży tylko 5 kilo, lekarka powiedziała że w normie ale dolnej je 5 razy na dobe po 100 ml (czasem 120) w tabelkach jest 6 razy na dobe 120 lub 5 po 150
:( przepisała teraz nutramigen prawdopodobnie skaza bialkowa (ja tez ją miałam w dzieciństwie) i je te z tak mało , zrobilismy morfologie i wyszła tak sobie, poziom limfocytów 90 % a norma jest do 50 :( w poniedziałek ide do pediatry ale martwi mnie to...
 
reklama
Postanowiłam dac mojemu synkowi jabłuszko ze sloiczka,ale niestety nie umie go zjeść,krzywi się i wypluwa a jak mu coś uda się połknąć to dławi sie jak niewiem co! Może jeszcze za wcześnie,albo nie umie zjeść czegos takiego o gęstrzej konsystencji...sprobuje w takim razie soczek z marchewki,podobno dobry jest na kupkę...
 
Ja nie wiem kiedy sie odwaze na jabluszko bo moj Papulinek krztusi sie nawet jak mu daje mleczko przez smoczek od 2 mcy:baffled:
 
My też gdzieś za 2lub 3 tygodnie damy soczek z jabłuszka ,zobaczę jaka będzie reakcja ,bo Adzi jak dawałam to strasznie jej smakowały soczki z butelek a nietolerowała wyciskanego ,strasznie się krzywiła i pluła ,także niedługo czekają nas buteleczki i słoiczki :-D :-D :-D A gdzieś 4 lub 5 miesiąc (w zależności co powie doktor) bedziemy gotować zupki ze skrzydełek z marcheweczką :-D
 
Wczoraj mój szkrab po kąpieli zjadł tylko 60 ml. mleczka z kaszką i zaraz po tym usnął nawet nie zdążyło mu się beknąć i spał do 2.20 .czyli jakieś 8 godzin spał .I chyba już przystopował z jedzeniem bojuż nie zje tyle co na początku .Przez kilka dnie po kąpieli jadł po 180 ml. a teraz najwyżej 120 i to nie zawsze i dlatego teraz daję mu kaszkę tylko przed snem a w ciągu dnia samo mleczko
 
dziewczyny czy wam lekarz zalecił wprowadzanie innych pokarmów niż mleko?? bo moja mała dziś kończy 3 miesiece i ja tylko mleko podaje (nutramigen) przy skazier białkowej co moge jej dawać dodatkowo bo chyba te wszystkie kaszki to mleku są??
 
EMILINKO ja daję mojemu bezmleczną kaszkę ryżową z Nestle ale możesz też kupić BOBOVITY .My na razie jedziemy na kaszce,ale pojadę jeszcze kupić gdzieś za 2 tygodnie kaszkę z jabłkiem ,też bezmleczną .Są też kleiki bezmleczne .Jest tego dużo tylko wszystko zależy od sklepu w co się zaopatruje .My jedziemy na BEBILONIE PEPTI I MAŁY TEŻ JEST ALERGIKIEM
 
dodajesz ta kaszkę do mleka poprostu..bo ten nutramigen jest ochydny moze ta kaszka troch smak poprawi i bardziej treściwe jedzonko bedzie bo mała nie chce za bardzo jesc .. waży 5 kilo i czuje że jest taka chudziutka...:-(
 
reklama
Ja narazie nie wprowadzam kaszki choc moj Wiciu tez jest raczej chudziutki(moim zdaniem).Wszedzie pisza ,ze te kaszki sa dla dzieci powyzej 4 m-ca zycia i ja sie troche boje:confused:moze pod koniec 4 m-ca kupie jakas kaszke a dzisiaj planuje dac troszke soczku jablkowego;-)
 
Do góry