reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

Zuza teraz ma szał na maliny...Ale wszystkie inne owocki też wcina...Mandarynki też podgryza i odpukać nic jej nie jest...
 
reklama
Dziewczyny,może znacie jakis sposób na nauczenie dziecka jedzenia pokarmów bardziej stałych? Oliwier zje tylko dobrze zmiksowaną zupkę,nie wchodzą w grę jakies kawałeczki warzyw czy mięska:no: Czasem zje owocki normalnie,wcina rosół z makaronem ale ani dan obiadowych ze słoiczków po 12 miesiącu nie chce-bo są tam kawałki ani ryżu z jabłkiem...już nie wiem co mam robić,wszystko wypluwa jak wyczuje grudkę:sick: Ma już 8 zębów i pani doktor kazała mu podawać dania nie miksowane ale on jak na złośc nie chce:no: Ile czasu dziecko może tak jeść???????:confused:
 
Olu my zaczelismy od parowki! Jets miekka i smaczna a allanek umial sobie odrazu z tym poradzic! Teraz mamy za to inny problem, bo jak jest cos za duzego to nasze dziecko zamiast to pogryzc to on polyka a po chwili pakuje sobie paluszki do gardla jak na wymioty! Latwiej tez bylo nam przyzwyczaic Allank ado jedzenia jak my cos jedlismy to kawalek zawsze on sprobowal!
Nie wiem czy jest jakis specjalny sposob by nauczyc takiego maluszka jesc grubsze rzeczy! Mysle ze tu najwazniejsze sa proby i niestety cierpliwosc!!!
 
Dzieki Krecik,sprobuję z tą parówką chociaż już raz mu dawalam i d..pa blada:sick: rzeczywiście trzeba cierpliwości tylko że jak mu nie dam papki to zaglodzi mi się dzieciak...
 
ja niestety też sposobu nie znam:confused:Piotruś podobnie jak Allanek zaczął od podjadania z naszych talerzy;-)jak mniejszy kawałek to tak śmiesznie żuje...a jak za duży to połyka i mam strach w oczach,papek nie lubi ;-)myślę że z czasem Oliś załapie po co mu ząbki:tak:
 
Dziewczyny, wracam wasnie od lekarza - pytalam o mleko modyfikowane, bo myslalam ze po NAN2 jest mleko dla starszych dzieci od roku wlasnie. A lekarka mi powiedziala ze oni to od roku krowie mleko zalecaja, tylko na poczytku trzeba je z woda podawac a potem mozna dosypywac smakowych zageszczaczy...juz zglupialam....Czy wy podajecie krowie mleko???
 
Jagusiu ja daje Witkowi mleczko Nan3 a po roczku bede dawac NanJunior.Narazie nie daje mleka krowiego do picia, podaje dopiero powoli produkty mleczne ale Witus mial alergie na nabial stad moja ostroznosc.
Olu ja tez nie wiem jaki jest sposob bo Witek zjada czesto jakies jedzonko w kawalkach np. ogorka malosolnego, kawalek parowki czy ziemniaczka ale jesli chodzi o jedzenie obiadu to nie ma na niego sposobu.Tak jak u Ciebie:zawstydzona/y: pluje jak tylko wyczuje grudke:-( Coprawda Witek na nieszczescie nie ma jeszcze zebow ale skoro radzi sobie z ogorkiem a nawet sucharkami to czemu nie je calego posilku w kawalkach NIE MAM POJECIA:baffled::baffled::sorry2:
 
U nas problemy z jedzeniem można powiedziec że się skończyły (prawie wcale nie chchiała jeść okazało się że przedawkowałam wit D3 jak tylko odstawiłam zaczęłla wcinać wszystko) ma dopiero dwa ząbki ale pięknie wszystko żuje i gryzie (nawet bez ząbków żuła ) zawsze jak coś jadłam to jej podawałam na sporóbowanie a poza tym chrupki kukurydziane i chyba od nich nauczyła się żuć i gryźć ładnie..podaję np: kawałek wędlinki albo kanapkę z szynką, mięska z kurczaka albo schab żeby sama sobie gryzła a obiadki teraz robię sama i wszystko ładnie je a jak jej jakas zupka nie smakuje to dorzycam taką z Gerbera która lubi i zjada wszystko..polubiła bardzo kaszę jaglaną z mięskiem i warzywkami, szybko się gotuje i smakuje ...staram sie nie mielić tak bardzo żeby jakieś grudki tam były do pożucia :tak: bo wcześniej też oddawała wszystko jak była jakaś grudka ale się nauczyła :tak: ...Chociaz martwi mnie waga bo waży 8,2 ale wygląda dobrze i czuje się dobrze więc pewnie spala raczkując i daltego mało waży , w końcu każdy dzieciaczek inaczej się rozwija ;-)
 
Olu to rzeczywiście trudny przypadek z tymi grudkami, może rzeczywiście spróbuj od kawałków z waszego talerza, jak w czymś zasmakuje to ruszy na całego
 
reklama
heh...ewan,Oliwier tak samo jak Witus zje w kawałku chrupka,ciasteczko,ziemniaczka czy mięska kawałeczek ale jesli chodzi o cały obiadek to rura jest przy grudkowym jedzeniu i już,nie mam na niego sposobu,chyba trzeba próbowac co jakiś czas i go przyzwyczajać...
 
Do góry