reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie Naszych Maluszków

hehe, faktycznie ciężko nadrobić ten wątek ;-)

my zaczęliśmy dopiero tydzień temu i póki co była tylko marchewka i marchewka z jabłkiem :-)

do samej marchewki przez pierwsze dni podszedł z rezerwą- po kilku kęsach zaciskał usta, ale już 3-ego wcinał tyle ile mu dałam ;-)
Jutro chcę podać ziemniaka :laugh2: ciekawe jaka będzie reakcja :rofl2:

i też się zastanawiam jak przyrządzać samodzielnie "dania"
 
reklama
Przepraszam, że tak wchodzę w wątek, ale proszę bardzo o pomoc.Jestem studentką 3 roku dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Prowadzę badania dotyczące spożycia i suplementacji wit D u kobiet w okresie laktacji i ich dzieci. Wyniki przeprowadzonego badania przedstawię w swojej pracy licencjackiej. Byłabym bardzo wdzięczna, jeśli poświęciłaby mi Pani chwilę czasu na wypełnienie anonimowej ankiety i opisała swój jadłospis z dnia poprzedniego.Dziekuję bardzo!https://docs.google.com/forms/d/1K1pYEBoxzgdriRGBFrWJ5nRbBXFlO-IsAVxVhhqXX_E/viewform
 
mamusie jeśli któraś gotuje domowe obiadki to napiszcie co dajecie, jakie składniki na dany obiadek, mojemu już się nudzą, marchewka i ziemniak, i zaczęłam podawać gotowce bo są bardziej urozmaicone, a wolałabym gotować
 
Pogotwala Tymkowi zupki, a reszte warzyw poporcjowalam i zamrozilam na gotowe mieszanki. Zrobilam same przeciery warzywne

1. słodki ziemniak, marchewka, brokuł, seler pietruszka
2. kalafior, ziemniak , kabaczek, piertuszka, seler
trzy. krem z kabaczka - (kabacze, ziemniaczek, pietruszka, seler)
4. buraczek, ziemniak zwykły, ziemniak słodki (bo mi został jeden), pietruszka, seler


Selera i pietruszke dawałam tak symbolicznie po 2-trzy kosteczki na trzy slioczki zupki.

Kabaczka dalam takiego ttar_butternut_squash_v.jpg przeczytalam tez ze jest to swietny zamiennik dla marchewki

Do zupek bede dodawac jeszcze groszek zielony i szpinak, zołtko co drugi dzien i oczywiscie miesko badz rybke.

Polecam Wam bardzo słodkie ziemniaki !! sa zdrowesz od zwykłych i daja słodkawy posmak zupce (sama bym ją z checia zjadla). No i Tymek dzis zjadl z checia a od dluzszego czasu mielismy problem z jedzeniem.

Jak zamykalam zupki.

Gorace warzywa blenderwoalam dodajac troszke wode z ich gotowania bo wychodzilo za geste . Jeszcze cieple przelwealam do sloiczkow i zamykalam. Nastepenie sloiczki wlozylam do duzego garnka (ze sciereczka na dnie) i gotowalam przez 20 minut do pol godziny. Sloiczki ustawic zakretka do gory. Po gotowaniu gorace sloiczki wykladama do gory dnem na sciereczke. Pozamykaly sie prawie wszystkie, choc musze stwierdzic, ze zakretki w tych dzeciecych slioczkach sa kiepskie :)

Na pewno bede jeszcze dodawac makarniku (pewnie gwiazdeczki) ale to jak Tymke zacznie jesc kawaleczki :) aaa no i ryz tez :)

ps jeszcze mam cukinie do pokrojenia i pomrozenia :)
 

Załączniki

  • ttar_butternut_squash_v.jpg
    ttar_butternut_squash_v.jpg
    8,6 KB · Wyświetleń: 195
Ostatnia edycja:
Mamusie cyckowe, jak tam rozszerzanie diety ?

Franuś je na śniadanie kaszkę... uwielbia je wszystkie, później ok 13 dostaje obiadek i ok 16-17 deserek. Cyca w ciągu dnia może raz, max 2, więcej nie chce.

Ogólnie wszystko jest OK, nic go nie uczula, a daje mu spróbować wszystkiego co sama jem, ale... od jakiegoś czasu w nocy gorzej śpi... Przesypiał zawsze nocki od 21:00 do 04-05:00, a teraz budzi się nawet kilka razy, może to dlatego, że na noc dostaje pierś i się już nie najada? Mam kupione NAN 2, ale waham się ciągle z jego podaniem... Mój plan jak zaszłam w ciąże był prosty: Karmię do 6 miesiąca później butla.. Jak Franek się urodził i POKOCHAŁAM te nasze cycanie chciałam karmić do 1 roku życia, żeby w ogóle uniknąć MM, ale sama już nie wiem.... jak u Was?
 
reklama
Witam mamusie :) Karmię piersią, zaczęłam rozszerzanie diety córci jak skończyła 6msc od warzyw, a konkretnie marchew, ziemniak, burak, brokuł, batat. Potem zaczęła dostawać też owoce jabłko, banan, borówki. Po oswojeniu się z nową formą jedzenia do diety włączyliśmy delikatne mięsko i rybę. Widzę, że jestem tutaj jedyną mamusią, która nie kupuje słoiczków i nie blenduje jedzenia maluszkowi czy może ktoś jeszcze oprócz mnie stosuje metodę BLW? Na początku nie mogłam sobie wyobrazić jak to nie przecierać mojemu maleństwu marcheweczki? Teraz nie wyobrażam sobie innego sposobu karmienia dziecka. Mimo, że J. ma dopiero 7,5msc to przez te 1,5msc opanowała technikę samodzielnego jedzenia w stopniu, który pozwala na zaspokojenie głodu i ma przy tym mnóstwo radości, a ja w końcu mogę zjeść ciepły obiad. Co więcej gotuję dla wszystkich to samo. Jemy zdrowo, bez soli, parowane. Po prostu takie jak może jeść również Julia. Dla narzeczonego stoi na stole solniczka- ja nie potrzebuję :) W tej chwili J je większość warzyw, a jej ulubione to.... nie zgadniecie - brokuł! :) :laugh2:

SMILE4U ja też mówiłam, że bd karmić tylko pół roku, a teraz mam zamiar co najmniej do roku. Nie chcę podawać mm. Mimo rozszerzenia diety pierś w dalszym ciągu to danie podstawowe. Julia budzi się w nocy, ale nie zawsze chodzi o karmienie. Zauważyłam, że w nocy jak przystawiam ją do piersi to ssie tylko chwilę i zasypia -na pewno nie jest głodna.. Może chodzi o zaspokojenie potrzeby bliskości? W dzień nie dostaje już tyle piersi więc może w nocy potrzebuje się przytulić i pociumkać trochę?
 
Ostatnia edycja:
Do góry