reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszków

Klaudyna po 4 miesiącu czyli w trakcie 5. Twoja mala skonczyla juz 4 miesiące i jest w 5 czyli jesli byłaby na mm to mogłabyś spokojnie rozszerzać :) Moj Jas zjada juz 180 ale on zawsze jadl troche wiecej niż teoretycznie powinien. Wczesniej jadl co 2,5-3h a tera spokojnie wytrzymuje 3-3,5h a czasem nawet 4.
 
reklama
A jak robicie z glutenem? Moja lekarka kazała mi go włączyć już w 5 miesiącu, ale raczej się nie zdecyduję. Położna z kolei radziła wstrzymać się i podać dopiero po ukończeniu roczku. No i sama nie wiem.
 
Skodziu ja poprostu kupie gotowa kaszke manne z bobowity i dostanie flaszke na noc i gluten zapewniony :)
Klaudyna na słoiczkach pisze po 4 mce i mozesz wprowadzac. Leiej od marchewki pozniej owoce i soki Moja np uczulona jak siostra na banana ze słoika
 
Skodzia ja czytałam ze lepiej jest wprowadzać wczesniej, pozwala to lepiej przyswajac gluten. Tak jak pisze Kaira po 5 miesiącu będę dawala troszke kaszki do mleczka. Są tez sloiczki z dodatkiem kaszki. Kiedys uważano, ze gluten powinno sie wprowadzać później, ale oczywiście decyzja należy do ciebie :)
 
Moja pediarta poeiedziala ze juz mam wprowadzic bo duzo lepiej wczesniej. Teraz cale zywienie sie.zmienilo.
Np dziecko decyduje ile chce zjesc
 
Skodzia ta metoda jest cale zycie tylko teraz dostala nazwe. Bo starsza do dzis ma dni ze je rekami.
W Indiach na codzien to stosuja hahhahahah
 
Co to jest ta metoda BLW ?

Ja wyczytalam żeby gluten wprowadzać między 5 a 6 miesiacu ,najpóźniej po 6 . Ze gluten można podać do mleka matki lub bezpośrednio z lyzeczki ( i ja to po 5 miesiącu wprowadze) to jest dla tych co karmią wyłącznie piersią do 6 miesiąca .
 
reklama
BLW to skrót od bobas lubi wybór, polega to w skrócie na tym, że dziecko dostaje jedzenie w kawałkach (zamiast zmiksowanych warzyw na zupkę, warzywa w kawałkach) i samo wybiera co chce i ile chce zjeść.
 
Do góry