reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszków

No to faktycznie Skodzia, nie miałaś wyboru z karmieniem. Filipek tez miał żółtaczkę i kazali mo go karmić jak najczęściej, naswietlany był tylko jeden dzień i noc jakoś się udało. Ja na szczęście miałam małego przy sobie - lampy były przy moim łóżeczku. Czy Twoja córa też miała krwiak po vacum? Filipek miał i to też podwyższało poziom bilirubiny.

Ja dzisiaj miałam znowu nawał, piersi pełne i po karmieniu odciągnełam jeszcze 100 ml. Zamroziłam, jak będę musiała gdzies wyjsc to rozmroże. Ile można przechowywać w zamrażarce - dobrze pamiętam że 2 tygodnie?
Ale Was z żółtaczką nie wypuścili, a nas tak, miała poziom 10,6, a po 2 dniach w domku aż 21 i jak na złość nie było pogody żeby ją naświetlać - udało się ze 2h - i w dniu wejścia do szpitala miała 18,8... A nie pozwolili nam być z Małą bo obok leżał wcześniaczek, który był odratowany w 24 tygodniu (ale już starszy) i ordynator bała się że się chłopiec jakimiś bakteriami zarazi, z ciężkim sercem siedziałam w domu i odliczałam godziny, minuty, sekundy do spotkania, a potem odebrania Małej.
A krwiaczki miała 2 - jeden wchłonął się po kilku dniach, a drugi już chyba też powinien, ja bynajmniej już nic nie czuję.
 
reklama
Dziękuje za info dotyczace przechowywania.

Skodzia, No tak przy 10 wypuszczają do domu. Filip miał 12 w drugiej dobie i już zaczeli naświetlania, następne dwa dni miał 14i nas wypuścili w 5 dobie, bo już nie rosła. To musi być straszne być w domu bez dziecka.
Odeszłyśmy trochę od watku karmienia, wybaczcie :)
 
Ostatnia edycja:
Dziękuje za info dotyczace przechowywania.

Skodzia, No tak przy 10 wypuszczają do domu. Filip miał 12 w drugiej dobie i już zaczeli naświetlania, następne dwa dni miał 14i nas wypuścili w 5 dobie, bo już nie rosła. To musi być straszne być w domu bez dziecka.
Odeszłyśmy trochę od watku karmienia, wybaczcie :)
Ja żałuję, że nie przetrzymali nas dłużej - choć wiedzieli, że wynik jest zbyt wysoki bo kazali zrobić kontrolę po 2 dniach no i wyszło szydło z worka... :crazy:
 
moja córeczka też miała żółtaczkę, naświetlana była cały dzień, noc i drugi dzień do wieczora, to były ciężkie chwile, na szczęście była u mnie na sali w łóżeczku, ale ta maszyna i okularki na oczach, nie chciała ich, płakała i wierciła się...na szczęście w końcu minęło i mogłyśmy iść do domku, dzisiaj odebrałam wyniki krwi i jest dobrze :-)
Skodzia jakie podajesz mleczko swojemu Maleństwu ?
 
moja córeczka też miała żółtaczkę, naświetlana była cały dzień, noc i drugi dzień do wieczora, to były ciężkie chwile, na szczęście była u mnie na sali w łóżeczku, ale ta maszyna i okularki na oczach, nie chciała ich, płakała i wierciła się...na szczęście w końcu minęło i mogłyśmy iść do domku, dzisiaj odebrałam wyniki krwi i jest dobrze :-)
Skodzia jakie podajesz mleczko swojemu Maleństwu ?
Enfamil - ale dzisiaj byliśmy na wizycie prywatnej u ordynator i kazała przejść na bebiko comfort - kazała zmienić od razu, ale my będziemy mieszać, jakoś boję się żeby nie było rewolucji...
 
moja córeczka też miała żółtaczkę, naświetlana była cały dzień, noc i drugi dzień do wieczora, to były ciężkie chwile, na szczęście była u mnie na sali w łóżeczku, ale ta maszyna i okularki na oczach, nie chciała ich, płakała i wierciła się.. :-)
Na Polnej wkładaja lampy do łózeczka w którym normalnie lezy, zamiast materaca. Lezy w samej pieluszce i w takim kombinezonie / kocyku, a główkę ma poza lampami, wiec bez okularków. I dzieciaki nawet nie marudza w tym, można ich normlanie wyjmowac na karmienie, przewijanie i odkładać jak śpią. Tak więc przechodzą to dosyć łagodnie.
 
ja też mogłam wyjmować na karmienie i przewijanie, była w samej pieluszce i tych wstrętnych okularkach, to było straszne, dobrze, że to już za nami, na polnej z tego co napisałaś jest lepiej dla Maleństwa, będę wiedzieć na przyszłość :-)
co do karmienia to ostatnio mała ciągle chciała wisieć na piersi, no i okazało się, że to był skok rozwojowy, pojawia się w 3, 6 , 12 tyg i w 3 i 6 mc życia...wtedy dziecko chce jeśc i pić cały czas, jeden mamy za soba teraz mała ładnie je :-) no i prawdopodobnie kolejne przed nami...
 
reklama
Do góry