reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

• Czy pomo偶esz Iwonie nadal by膰 mam膮? Zr贸b, co mo偶esz! Tu nie ma czasu, tu trzeba dzia艂a膰. Zobacz
reklama

Karmienie niemowlaka

reklama
Nieeee.... najgorzej, jak wszyscy 艣pi膮, syn 艣pi, a ja nie mog臋 zasn膮膰...馃榿
Dawno tak nie mia艂am 馃ぃ馃ぃ馃ぃ馃ぃ dzisiaj strzeli艂 sobie drzemke 1,5 godzinna po po艂udniu to ja koc i odrazu w komara. Zaraz zeby myje i R贸wnie偶 w komara. Niewiadomo ile ta rado艣膰 potrwa. 馃槄

Wcze艣niaki si臋 wybudza ze wzgl臋du na cukier, ktory moze spada膰, ale tez dlatego, ze cz臋sto same si臋 nie wybudzaj膮. Moj syn z 35 tyg. Urodzony z wag膮 1690g z hipotrofi膮 jad艂 pierwsze dwa miesi膮ce co 3 h. Cz臋sto si臋 wybudza艂, ale nie zawsze. Pierwszy miesi膮c by艂 w szpitalu, drugi juz w domu. Nie wiem, jak u Was. Nam po miesi膮cu pobytu dziecka w domu neonatolog pozwolila w nocy wybudza膰 po 4-5h, a w kolejnym ju偶 nie wybudza膰 wcale, chyba, ze spada艂by z siatki centylowej. Neonatolog mowila, ze niemowlaki, czyli miesiac po urodzeniu, a wczesniaki miesi膮c po planowanej dacie porodu powinny ju偶 same wiedzie膰, kiedy potrzebuj膮 je艣膰, ale nie zawsze tak jest. Moj 5 miesieczny syn do dzisiaj sie nie wybudzi miedzy 20, a 5 chocby by艂 wilxzo glodny.
40 min to bardzo dlugo. Nasz ze skroconym wedzidelkiem j wzmozonym napi臋ciem oproznial 60ml w 15 minut. Twoj je tak dlugo, bo nie chce i mu dajecie i naklaniacie, czy chce, ale tyle mu schodzi? Jesli nie chce, to jesli dobrze dobiera, to ja bym wybudzala, ale na sile nie naklaniala. Jesli chce, ale je tak dlugo, to bym odwiedzila neurologopede.
My trzymalismy sie zasady ze wybudzammy co 3h od rozpoczecia karmienia, tak mierzylam cukier w ciazy i uznalam, ze tak bedzie najlepiej.
Trudno doradzac, bo kazde dziecko inne, no i z wczesniakami jest jednak zupelnie inaczej, jak z dziecmi urodzonymi o czasie...
mia艂 przed wyj艣ciem badania neurologopedyczne i wszystko okej wysz艂o, jak go wybudz臋 to za艂apie 艂adnie butelk臋 a za chwil臋 ju偶 albo wypluwa albo sobie trzyma w buzi i robi za smoczka 馃槖 a jak sam si臋 obudzi to opr贸偶nia butelk臋 偶e a偶 mi艂o

reklama
Ja nie mialam wcze艣niaka, a a wybudza艂 si臋 co godzina, czasem co 1,5 do 2 godzin na karmienie. R贸wnie偶 poczatkowo prowadzi艂am zapiski ile dobowo zjadl, bo mleko mu nie s艂u偶y艂o mm i nie przybiera艂 nam tydzien na wadze, po zmianie by艂o okej. Ale i tak raz zjad艂 40ml, raz 60ml. Je艣li masz zalecenia, aby go budzi膰 ze wzgl臋du na to, 偶e jest wcze艣niakiem to budz. Niestety macierzy艅stwo nie jest proste, cz臋sto wymaga od nas wielu trudnych, ci臋偶kich rzeczy, ale osowisz si臋. Powiem ci tak zupe艂nie szczerze, 偶e t臋skni臋 cz臋sto za tym jaki by艂 malutki i te karmienie co 1,5 godziny i zasypianie nie by艂o tak m臋cz膮ce jak teraz cyrki nocne z powodu z臋b贸w. A jak poza karmieniem oswoili艣cie si臋 z synem ? Go艣cie byli ju偶, czy uda艂o ci sie ich prze艂o偶y膰?
kolejna wizyta u neurologopedy dopiero w maju, je艣li ca艂y czas tak b臋dzie to si臋 wybierzemy szybciej, dodam jeszcze 偶e te mleko jest bardzo kaloryczne z tego co mowila po艂o偶na wi臋c mo偶e po prostu tyle mu wystarczy, gdyby nie jad艂 tak jak powinien to by z szpitala go nie wypu艣cili, my艣l臋 jeszcze mo偶e nad zmian膮 butelki, mo偶e z niej jest mu trudniej i dlatego tak jada, z szpitalnego smoczka zjada艂 szybciej ale mia艂 straszne kolki. Oswoili艣my si臋, pr贸cz problem贸w z brzuchem nie mamy 偶adnych problem贸w, jest grzeczny i lubi si臋 tuli膰 馃榿

Do g贸ry