reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie noworodka!

Kurcze dziewczyny jesteście super! Bez wyjatku! Teraz przynajmniej wiem na czym stoję. Cieszę sie że można polegać na ludziach na forach, zawsez mozna sie czegos dowiedzieć i podzielić wrażeniami. No ja już wcześniej zakupiłam podgrzewacz na allegro więc nie wiem-zobacze sama na ile stanie mi sie przydatny. Dzieki Wam bardzo za podpowiedzi!:-)
 
reklama
ja tez kupilam podgrzewacz zanim urodzil sie Oliwier ale zaczelam go urzywac dopiero jak przestalam karmic piersią;-) teraz nie wyobrazam sobie bez niego zycia i nie wiem jak mozna go nie uzywac:-)
 
Ja też uważam że podgrzewacz to przydatna rzecz, napewno się przyda. W moim przypadku z karmieniem też nie było za wesoło i mleczka jak dla mojej córci za mało w piersiach. Jak narazie ma 3 tygodnie i wypija piersi a dodatkowo dokarmiam ją mlekiem Bebilon Comfort. Wcześniej miałyśmy Nan 1 ale po nim strasznie chlustała i źle się czuła. Teraz jak nie doje z piersi to butelki zje nawet 90. Zastanawiam się czy to na takiego noworodka to nie za dużo bo nie chce jej przekarmić. Wsumie to je na żądanie co 2-3 godziny a 2 razy w ciągu doby robi sobie przerwę 4-5 godzin na spanie, jak nie jest głodna to nie zje całej butelki a czasem wystarcza jej tylko pierś więc niewiem czy mam się czym martwić.
 
wg mnie podgrzewacz jest niezastąpiony, zwłaszcza kiedy się też karmi butelką. Ja szykuję butelki z wodą wieczorem, zostawiam na noc w podgrzewaczu i odmierzam wcześniej odpowiednią ilość proszku. Jak się mały w nocy budzi głodny, to zrobienie mleka zajmuje dosłownie chwilkę, a i tak synek potrafi się w tym czasie rozwrzeszczeć, no bo nic nie jest szybsze niż wyciągnięcie cycka:tak:
Ja sugerowałabym nawet przy ortodoksyjnym karmieniu piersią podawać po skończeniu kilku tygodni choćby odrobinę herbatki przez butelkę ze smoczkiem, bo z tego co czytam na moim podforum, są u starszych niemowlaczków spore problemy z akceptacją butelki i smoczka, a bądźmy szczerzy podanie maluszkowi choćby setki mleka łyżeczką, zwłaszcza w nocy, to nie lada wyzwanie. Ja używam od początku dynamicznego smoczka canpol Lovi i nigdy nie miałam problemu, synusś załapał, o co biega z butlą, ale z cyca ani myśli rezygnować
 
witajcie !! prosze poradzcie mi cos moja 9 dniowa coreczka chce caly czas jesc nie karmie piersia bo nie moge nie wiem co robic :baffled: dzis juz nie spi od 12 30 jest 18 a ja juz nie mam sily placze razem z nia nie daje rady poprostu !! tak na nia czekalam a teraz nie daje rady !!
 
A ty jesteś pewna, ze ona chce jeść, może tylko chce ssać, bo to nie do końca to samo... Używasz smoczka? Może to by pomogło? Być może dziecko płacze z innego powodu niż głód, może je boli brzuszek, albo nie może zasnąć? Zresztą jeśli noworodek nie śpi tyle godzin, to na pewno jest zmęczony i rozdrażniony i tym bardziej nie może zasnąć. Czy próbowałaś jakoś zaradzić temu płaczowi inaczej niż podając butelkę? Jednak jeśli faktycznie jest głodne, to ze względu na ograniczenia w podawaniu mleka, może spróbuj wodę podać samą lub z glukozą.
I najważniejsze twój stan emocjonalny udziela się maleństwu, spróbuj wziąć się w garść, choć wiem wiem, łatwo mi mówić, jednak postaraj się dla dobra córeczki, bo twój stres się udziela i powstaje błędne koło
 
reklama
U nas podgrzewacz się sprawdził.ale jak mały miał ok 9 miesięcy to sie zepsuł-z mojej winy hihih- i już nie kupowałam, bo nie było sensu.
Zaczęłam trzymać wodę w termosie ciepłą na mleko i to też dobre rozwiązanie..jak trzeba rano zrobić mleczko to hop woda z termosu i mam szybko gotowe albo wieczorem czy w dzień


gucia0 a moze omalutka się przejada skoro ciągle je-mleczko sztuczne jest bardziej sycące niż z cyca- i żoladeczek musi miec czas na strawienie tego i odpczęcie............albo jak koleżanka wczesniej pisała chęć ssania.Znam dzieic które choćby im się lało bokiema będa ciągnąć cyca lub butlę-ssanie-wtedy w ruch idzie smoczek dla takich małych ssaków

A i dzieci karmione sztucznie się dopaja wodą przegotowaną-moze pic jej się chce
 
Do góry