reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie pełne miłości butelką z mieszanką :-)

dziewczyny ratunku!!!!!!!!!!!!!
w związku przez tą chorobą jesteśmy już całkiem bez cycusia, nie obyło to się bez płaczu ale tylko z mojej strony:-:)-(

Cypol w nocy jak się budzi to dostaje wodę do popicia i idzie dalej w kimono, Piotrek go tak nauczył i tak jest ok, budzi się tylko raz.
Ale jak go karmić w dzień???
rano koło 8 dostaje kaszkę potem o 11-12- deserek lub biszkopty z soczkiem, potem koło 15 obiadek i na wieczór o 19 kaszkę,a w międzyczasie pije soczek lub wodę. mi się wydaję że to mało ale on nie chce takiego mleka z butelki. a jak mu już dam jeść to zjada wszystko.
Co mam zrobić????

Moja kuzynka miala tak ze odstawiajac dziecko od piersi podawala mu w zamian duzo mlecznych posilkow, bo samego mleka tez nie chcial jesc z butelki :no: ale on mial wtedy juz roczek...
Jesli twoj maly nie chce pic z butelki to podawaj mu lyzeczka kaszki mleczno ryzowe, a na mleku modyfikowanycm tez mozesz cos rozrobic np kleik ryzowy, albo kukurydziany, ewentualnie dorzucic do tego odrobine owoca i juz masz posilek mleczny :tak:
Ja robilam Mackowi tez cos w stylu koktajli na mleku modyfikowanym - po prostu dorzucalam do mleka zmiksowane owoce i to juz zmienia smak jedzenia :tak:

pbg - i po mleku śpi Ci do rana?

Pytam ogółem, co dajecie na noc dzieciom, kaszkę czy mleko?
Dziś może na próbę dam młodej modyfikowane na noc. Ale co? samo mleko czy z kaszką?


Ja daje na noc samo mleczko zageszczone skrobia ziemniaczano kukurydziana :tak: po kaszce maly zle spi bo go boli brzuszek
 
reklama
Ale duże porcje mleczka wypijają wasze dzieci:szok: jak Matik zostanie z babcią i nie ma cyca to max 130ml wypije:confused: dostawał przez jakiś czas kaszkę na kolację i tej potrafił po cycu nawet 180ml wypić, potem coraz to mniej a teraz nie daję mu kaszki bo musiałabym mu na siłę wciskać. Nie było różnicy w nocnym spaniu. Wczoraj dostał modyfikowane z łyżką kaszki na kolację, wypił 100ml i dawno tak dobrze nie spał, aż wstawałam patrzeć czy jeszcze jest w łóżeczku;-):szok::szok: były tylko 2 pobudki o 1 i o 4, a potem spanie do 7:-) dzisiaj też spróbujemy z mleczkiem:tak:
 
Cypol powoli przyzwyczaja się do mleka, ale nie przez smoczek tylko przez taki ustnik jak z niekapka.
Rano wstaje to wypija już koło 100 ( a pił 40) potem jemy kaszkę 150 ale taką gęstą, potem deserek, obiadek, znowu mleko i na noc o 19:30 kaszkę 150 i o 20 moje dziecko śpi i przesypia całą noc do 7, a jak się w nocy przebudzi to dostaje wody do popicia. mój mąż go tak ładnie nauczył i chwała mu!!!
 
Cypol powoli przyzwyczaja się do mleka, ale nie przez smoczek tylko przez taki ustnik jak z niekapka.
Rano wstaje to wypija już koło 100 ( a pił 40) potem jemy kaszkę 150 ale taką gęstą, potem deserek, obiadek, znowu mleko i na noc o 19:30 kaszkę 150 i o 20 moje dziecko śpi i przesypia całą noc do 7, a jak się w nocy przebudzi to dostaje wody do popicia. mój mąż go tak ładnie nauczył i chwała mu!!!

no widzisz nie ma co się martwić Cypek nie da sobie zrobić krzywdy
 
jezyk no i super ze wam sie wszytsko uklada :tak: twoj maluszek nie lubi pic przezsmoczek ale to i lepiej dla was bo nie bedziecie miec problemow z odstawieniem ;-)
Moj butelke kocha ponad wszytsko... gdy dostaje jakis posilek lyzeczka to po godzinie od posilku domaga sie mleczka z butli :-p az strach pomyslec co bedzie sie dzialo jak przyjdzie czas na rozstanie z butelka :tak:
 
Miłoszek pije mleko tylko do jajecznicy a tak to w dzień wogle.Poza tym daję mu mleko BEBIKO 3R i budzi mi się w nocy. Ale w dziwny sposób bo przez sen prosi o mleko. Daję mu a później odrzuca butle i zasypia od razu.Śpi mi tak do 7-8 rano.
 
reklama
Do góry