reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią a butelka

Najlepiej skonsultować to z lekarzem. Ale podanie butelki może spowodować że mała zrezygnuje z cyca.

no u nas właśnie tak było
tylko nasza mała miała juz skończone 3 m-ce, był problem z jej wagą bo za mało przybierała, wiec zaczęłam ją dokarmiać butlą, miałam coraz mniej pokarmu, więc jak ją przystawiałam do piersi i wyssałą wszystko a jeszcze się nie najadła to strasznie się denerwowała, więc dawałam jej butlę, jak się butlą najadłą to już cycka nie chciała, i automatycznie mniej ssała, i mnie się tego mleczka produkowało, i w sumie po dwóch tygodnia mieszania pokarmu przeszliśmy tylko na butlę, nie było żadnego problemu, mała mleczko toleruje, a i ja nie miałam problemu z piersiami jak ją odstawiłam, pokarm sam zanikł, bez żadnych problemów
 
reklama
Witam moja córka 25.11 skończy 2 miesiące. Wydaje mi się, że mam mało pokarmu i Lena jest bardzo niespokojna. Chciałabym przed pójściem dzidzi spać podać jej Bebilon. Co na ten temat myślicie?? Czy można mieszać pierś z mlekiem modyfikowanym w tak wczesnej fazie?? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Można łączyć. to jest tzw. dokarmianie butlą. Ale jak już napisały dziewczyny - najlepiej poradzić się lekarza bo wcale nie jest powiedziane że masz mało pokarmu. Może warto spróbować odciągnąć mleko z piersi.... będziesz wiedzieć ile tego masz i jakiej wartości. A może to Ty zaczynasz się denerwować przy karmieniu i Twoja Lena to czuje.... Warto wpierw "wybadać" powód jej zdenerwowania a potem podjąć decyzje o karmieniu butla.
Mam nadzieje że wszystko wróci do normy... pozdrawiam
 
daisy ja ci nie pomogę:-:)-:)-(
nigdy nie ściągałam, jak karmiłam to nie miałam takiej potzreby a teraz jesteśmy już miesiąc na butli więc też nie muszę
 
temp. pokojowa- 12 stopni -12 godz
lodówka ( +3 - +8) -2 do 5 dni
zamrażarka( -18 do -20 ) -6 do 12 miesięcy.
zamr.lodówki (-10 ) - 2 tyg


I później tylko podgrzewasz,np w podgrzewaczu albo gorącej wodzie.


To dane od mamy która zamrażała swoje mleko. Ale szczerze mówiąc spotkałam się z różnicami tych godzin.
 
Do góry