reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersia a druga ciąża

oliwka29

marzec 05 i sierpień 07
Dołączył(a)
29 Sierpień 2005
Postów
1 815
Miasto
śląsk
Mam pytankoczy w czasie ciazy można karmić piersia pierwsze dziecko,i do jakiego momentu .Podkoniec ciazy jest siara a jak to jest gdy sie karmi piersia to tez jest siara ?//
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Oliwka pewnia nie jestem, ale wydaje mi się nie powinnaś karmić. Rozwijające się dziecko w Twoim ciele potrzebuje bardzo dużo składników odżywczych. A wiadomo, że wszystko co najlepsze idzie do mleka ;)
Najlepiej skonsultuj to z ginekologiem!
 
witam :laugh:

moją córkę przestałam :( :( :( karmic piersią jak już miałam 100% pewności ze jestem w ciąży,

a było to ( o ile dobrze teraz pamiętam) jak poszłam na usg w 9 tyg. ciąży.
ustaliłam to z gin - który powiedział, że karmienie będzie zbyt dużym obciązeniem dla mojego organizmu
dodam jeszcze że Alutka miała wtedy dokładnie 8,5 m-ca, i przeszłam na butlę w ciągu 5 dni.

osobiście słyszałam rożne opinie na ten temat, ale....
ja bardzo bałam się o to dziecko w moim brzuchu - ono dla mnie w tym momencie było ważniejsze, aby dobrze się rozwinęło itd.
znałam osobiście taki przypadek gdzie między siostrami było 16 mies. różnicy i w tym właśnie przypadku te drugie młodsze dziecko przez całe swoje życie na cóś ciąłe chorowało i coś mu dolegało...
według mnie to nie można udowodnic dokładnie jak karmienie będzie odbijało się na dziecku w łonie matki,
a przeciez to jest ono tak delikatne i bardzo wrażliwe... ::)
niestety dla mnie nie była to miła i łatwa decyzja - miałam wyżuty sumienia, że temu odbieram to co dla niego jest najlepsze - mleko, a tamtemu mogę (???) szkodzic.
najlepiej porozmawiac z gin i pediatra,

pozdrawiam :)

 
mam dokladnie taki sam dylemat, tzn coprawda nie jestem pewna czy to ciaza i piersia to ja raczej dokarmiam, ale zawsze ...
 
Je też ostatnio gdzieś wyczytałam, że w ciąży można karmić, ale tylko gdy ma się wszystkie wyniki badań bardzo dobre, bo to bardzo duże obciążenie. Nie musisz mieć wyrzutów sumienia, przecież niektóre dzieciaki od urodzenia są na butli i to wcale nie znaczy, że mają gorszy start w życie. Teraz musisz myśleć też o drugim maluszku...
 
MAM POWAŻNE PYTANIE- urodzilam dziecko niecale 2 miesiace temu. Karmie piersia a juz wrocila mi miesiaczka- tak mi powiedzieli na pogotowiu.. moj lekarz powiedzial to samo- ze to mozliwe. ale czy mozliwe teraz jest zajscie w ciaze??? jestem w panice bo STALO sie TO w ostatni moj dzien plodny wyliczony wg 3 roznych kalkulatorow. pomozcie!!!!! nie pojde do lekarza:(
 
MAM POWAŻNE PYTANIE- urodzilam dziecko niecale 2 miesiace temu. Karmie piersia a juz wrocila mi miesiaczka- tak mi powiedzieli na pogotowiu.. moj lekarz powiedzial to samo- ze to mozliwe. ale czy mozliwe teraz jest zajscie w ciaze??? jestem w panice bo STALO sie TO w ostatni moj dzien plodny wyliczony wg 3 roznych kalkulatorow. pomozcie!!!!! nie pojde do lekarza:(

Jak Ty to wyliczyłaś po pierwszej @ to ja nie wiem, ale jak masz wątpliwości, to zrób test.

Moja mała ma 4 miesiące i staramy się o drugie.
Chciałabym karmić do końca drugiego trymestru, o ile nie będzie przeciwskazań.
Organizm najpierw dostarcza do płodu, potem do mleka, dopiero potem dla mnie.
Niunia w przyszłym miesiącu zacznie dostawać pokarmy stałe, więc może się uda.
No ale na razie @ brak, więc może jeszcze długo przyjdzie czekać na następnego bobaska.
 
kasiaCanada - tez nie bardzo rozumiem jak obliczylas dni plodne skoro jeszcze karmisz i to dopiero 2 miesiace:confused:. Po porodzie, jeszcze gdy dodatkowo karmisz moze troche potrwac zanim cykle sie wyreguluja, wiec trudno to obliczyc. (Jak karmisz to oczywiscie mozesz zajsc w ciaze i to jeszcze zanim pojawi sie pierwsza miesiaczka.No bo zanim dostaniesz @, to bedzie owulacja.) Nalepiej tak jak pisze malena81 zrob test:baffled::baffled::baffled:.

malena81 - oj, toszybka jestes :-D:-D:-D
 
No tak akurat nam pasuje, zawsze chciałam, żeby była mala różnica wieku.
No i moja córcie jest Aniołkiem, więc tym bardziej...
 
reklama
Do góry