reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią a druga ciąża

Dołączył(a)
21 Wrzesień 2011
Postów
2
Witam!!!!
Mam pytanie .Mam 26miesiczna córcie Anie,którą karmie piersią.Chcieli bysmy z mężem drugie dziecko,ale narazie nam nie wychodzi,czy powodem moze byc to ze karmie piersią( miesiączka wróciła mi już około roku temu).
Dziękuje za jakąkolwiek odp.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam!!!!
Mam pytanie .Mam 26miesiczna córcie Anie,którą karmie piersią.Chcieli bysmy z mężem drugie dziecko,ale narazie nam nie wychodzi,czy powodem moze byc to ze karmie piersią( miesiączka wróciła mi już około roku temu).
Dziękuje za jakąkolwiek odp.

Myślę, ze to na 100% może być przyczyna.. Ja karmię 21-miesieczną córkę, miesiaczka wróciła mi dopiero 3 miesiace temu, i miałam dopiero 2. Możesz sprobować monitorować cykl, zeby sprawdzić czy w ogóle występuje owulacja...
 
A ja się nie zgodzę. Matki karmiące piersią nie tylko zachodzą normalnie w ciążę ale i mogą karmić zarówno w ciąży jak i po urodzeniu jedno i drugie dziecko, więc laktacja może ale nie musi być przyczyną.:happy:
 
No to ja odświeżę wątek. Ja karmiłam córkę 16,5 miesiąca. 8 miesięcy po porodzie powróciła miesiączka mimo, że karmiłam naprawdę często. W trakcie karmienia zaszłam w ciążę i karmiłam przez 3 pierwsze miesiące ciąży. Jeśli miesiączki są regularne, to powinna też być owulacja i z zajściem w ciążę nie powinno być większych problemów. Ale mimo to sugerowałabym wizytę u lekarza.
 
Ja zaszłam w ciąże 3,5 miesiąca po porodzie. Pierwsze dziecko karmiłam piersią. Żeby zajść w drugą ciąże robiłam testy owulacyjne i tak naprawde udało się za pierwszym razem ( była owulacjia, ale nie było jeszcze miesiączki). Natomiast lekarz kazał odstawić piersze dziecko od piersi, bo stwierdził,że za malo czasu minelo od pierwszej ciąży, organizm się nie zregenerował i nie dam rady wykrmić dwojga bez uszczerbku.
 
moim zdaniem karmienie piersią może być przyczyną, ale wcale nie musi. wszystko zależy od konkretnego organizmu i regularności cyklu. ja na Twoim miejscu powędrowałabym od razu do lekarza tym bardziej, jeśli zależy ci na szybkim zajściu w ciążę.
 
mam 13mies syna i jestem teraz w ciazy w 16tyg,mam pytanie czy w ciazy wogole mozna karmic dalej? bo moja gin powiedziala ze w zadnym wypadku bo truje dziecko jakimis hormonami itd natomiast w poniedzialek wyladowalam w szpitalu bo plamilam i pytalam tam innej gin no i sie dowiedzialam: peeeewnie ze moze pani karmic! wiec?? bo juz zglupialam
 
ja starsza corke karmiłam 19mies,ale okres dostałam juz 2 mies po porodzie-takze karmienie piersia nie przeszkodziło mi w zajsciu w ciąze (mam 3 dzieci)
zaszłam w kolejną ciąże,ginek powiedział ze mozna karmic beda c w ciazy ale ja wolałam odstawic gdyz dziecko pod sercem ';zabiera sporo cennych minerałów matce"-czy jakos tak-i tak samo ma sie to przy karmieniu
Pozatym słyszałam/czytałam iz karmiąc i pobudzając ssanie mozna sprowokowac skurcze
odstawiłam ...a po porodzie karmiłam młodsza córke...tez 19mies

Cizeko troche było odstawic,było pare podejsc ale ..od pon juz nie daje cyca i ..widac ze corka to zzakcept juz
bo i jak sie wczesniej przez okres karmienia budziła parte razy w nocy to teraz...juz raz,dwa.Daje poic wody i spi dalej:)

moze jest inny powod ze nie zachodzisz w ciaże?
zrob jakies badania na wszelki wypadek
ja zycze powodzenia:)i by sie WAM UDAŁO,jak pragniecie tego:) 3mam kciuki
 
Witajcie. Jestem mamą dwójki smyków – młodszego i starszego. Odkąd pojawiło się drugie maleństwo nasza starsza córeczka zaczęła naśladować malucha. Nie chce pić z butelki, a najchętniej wisiałaby na cycu. Tymczasem dla mnie karmienie piersią trzylatki nie jest komfortowe. Co robić, aby córcia nie czuła się odepchnięta, a zarazem nie chciała pić z piersi?
 
reklama
witajcie,

kilka dni temu dowiedzialam sie, ze jestem w drugiej ciazy (planowanej!), a nadal karmie piersia 11-sto miesiecznego synka, nie chce go ot tak odstawiac w powodu ciazy, bo widze, ze maly nadal potrzebuje sie troche poprzytulac, w kazdym razie gin z optymizmem powiedzial, ze nie ma powodow, zeby synka odstawiac, ze ciaza przebiega prawidlowo i jesli mam ochote, to moge go spokojnie karmic :) spytal tylko, czy maly mnie nie podgryza haha :) na szczescie nie ;)

jest tu moze jeszcze jakas mama w ciazy, ktora tez karmi starsza pocieche?
 
Do góry