reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią a kolejna ciąża.

Kiciusia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Lipiec 2019
Postów
170
Chciałabym poruszyć ważny temat dla wielu mam. Czy karmilas piersią swoje pierwsze dziecko będąc w ciąży z drugim dzieckiem? Temat drażliwy gdyż lekarze i wszyscy " dobre rady" nie każą. A temat ważny. Czy karmilas? Do kiedy? A co jeśli już urodziło się kolejne, to jak to pierwsze?
 
reklama
Chciałabym coś dopisać do tematu, który zaczęłam w marcu zeszłego roku. Wtedy...miałam dylematy co do karmienia piersią w ciąży. Teraz mogę już wypowiedzieć się na ten temat.
Karmiłam w czasie ciąży do 8 miesiąca. W 9 kilka razy przytuliła się tylko do cycusia.
Co prawda gdzieś od połowy ciąży juz tych karmień było mniej i to o wiele. Córka już sama rezygnowała jakby jej coś nie pasowało. Także natura wyposażyła nas odpowiednio.
 
Ja dwa razy zaszłam w ciążę Jeszcze karmiąc. W obu przypadkach ok 12-14 tyg ciąży mleko zanikało. Dzieci przestawały być kp bez żadnego problemu. Wiem, że niektóre mamy podają pierś "na sucho", ja nie dawałam rady - odczuwałam zbyt duży ból i dyskomfort przy ssaniu pustej piersi.
 
Ja karmiłam do 6go miesiąca ciąży. Jednak jestem daleka od polecania karmienia piersią w ciąży - to indywidualna sprawa kobiety, jej komfortu i tego jak przebiega ciąża - na naturę ja bym się tu nie zdawała.
 
Do góry