reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie Piersią a Palenie papierosòw .

Pozwolić ?

  • Tak

    Głosów: 0 0,0%
  • Nie

    Głosów: 6 100,0%

  • Wszystkich głosujących
    6
Dołączył(a)
14 Grudzień 2016
Postów
1
Witam . Chciałbym by ktoś mi pomògł i odpowiedział na to
Moja dziewczyna ma 17 lat . Będąc w ciąży popalała papierosy i wcześniej też . Urodziła cesarskim cięciem tylko i wyłącznie dla zdrowia swojego . Po łożysku nie było widać że paliła . Dziś karmi piersią i mlekiem z butelki myślałem że po wszystkim rzuci papierosy gdy będzie karmiła piersią jednak zapytała mnie czy może zapalić pòł papierosa . Nie wiem co jej odpowiedzieć z jednej strony zależy mi na zdrowiu małego z drugiej strony wiem że jest psychicznie wykończona i stresuje się tym że nie da rady lecz widzę że daje sobie radę. Proszę o pomoc może ktoś coś doradzi mi co mam zrobić czy zabronić jej ewidentnie palić zaznaczając że kiedyś paliła po to by odstresowac się czy w niewielkich ilości i długo przed karmieniem dziecka może zapalić sobie
 
reklama
pozwalając jej palić pozwalasz jej truć wasze wspólne dziecko... czy tego chcesz? jak chce sobie fundować nowotwory lub inne schorzenia to jej sprawa, ale chcac palić i karmić piersią czy tez ogolnie paląc przy dziecku pokazuje tylko jak niedojrzała emocjonalnie jest... to strasznie egoistyczne podejscie... każdy uzależniony od papierosów próbuje wmówić innym, że ten papierosek tak go uspokaja,a tak naprawde to jeden wielki MIT, oczywiscie przynosi to chwilową ulge... ale następstwem tego jest rozdrażnienie, napięcie i własnie stres spowodowany spadkiem poziomu nikotyny w organizmie (odstawienie), siegajac po kazdego nastepnego papierosa palacz wpada w błędne koło, bo na chwilę się 'uspokaja'...
jesli rzeczywiscie jestes taki troskliwy nie pozwól jej na to... chociaż sama powinna zrozumieć, że karmienie piersia i macierzynstwo wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami i poświęceniami dla dobra maluszka... Jeśli jej jedyną wymówką jest problem z odstresowaniem się to niech znajdzie na to inny sposób, od głupiej piłeczki antystresowej, przez jakąś zdrową przekąskę, która ''zajmie'' jej usta, czy może jakies pasjonujące/relaksujące zajęcie, które pochłonie ją do reszty... a jesli nie potrafi walczyć ze swoim nałogiem to niech całkowicie odstawi pierś i przejdzie na mm, a pali wychodząc na zewnątrz...może jednak uda Ci się pomóc wytrwać jej w tej wstrzemięźliwości od palenia, dla dobra jej i dziecka...
 
Do góry