reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Karmienie piersią a pierwszy okres

mam123

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
1
Witam mamusię mam pytanie kiedy dostałyście pierwszy okres karmiac dziecko piersią tylko nie dokarmiajac mm.

reklama
Rozwiązania
0
Mój synek za 2 tygodnie będzie miał 4 miesiące, karmie tylko piersią i miesiączki jeszcze nie dostałam. Moja koleżanka dopiero okres dostała rok po porodzie.

mamunia86

Fanka BB :)
Rozwiązania
4
Po 1- zaraz po wprowadzeniu do diety minimalnej ilości mm czyli 5 miesięcy.
Po 2- pierwszy okres rok po porodzie.
Po 3- pierwszy okres rok po porodzie.

mam123

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
1
Pytam gdyż koleżanka ma synka 19 miesięcy i jeszcze nie dostała okresu i czy jest to możliwe. Karmi w dzień i w nocy.

emeczka79

Rozwiązania
0
Ja karmiłam tylko moim mlekiem i okres dostałam niecałe 2 miesiące po porodzie i od tego czasu miałam już co miesiąc. Moja ginekolog nie mogła uwierzyć więc w następnym miesiącu poszłam do niej, żeby stwierdzić czy nastąpi owulacja i okazało się, że był pęcherzyk. I na pewno pękł, bo czułam ten charakterystyczny ból jajnika.

Sylwiakp

Moderator
Członek załogi
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
7
ja tylko kp i dostałam tydzień po 4 miesiącu od porodu. później kolejny za 31 dni. moje cykle były zawsze 28/29 dni.
teraz czekam na kolejny, ale coś ani widu ani słychu :D

Aguu

Rozwiązania
5
Jeśli spełniasz warunki LAM, czyli PEŁNE kp (to coś więcej niż karmienie tylko piersią) to płodność nie powinna wrócić przez pierwsze 12tyg, a przy nie pełnym może wrócić już po 5. Dalej to już kwestie osobnicze niestety.

U mnie pierwsza miesiączka niestety pojawiała się już w pierwszym półroczu. Ale znam mamy, które póki karmią to nie mają, nawet 3,5l ;)

Ps pełne karmienie tzn:
  • karmi wyłącznie piersią, bez podawania dodatkowych pokarmów i płynów,
  • dziecko uspokaja piersią, tzn. nie podaje mu smoczka,
  • podaje dziecku pierś na każde jego żądanie.
Ponadto bardzo ważne jest, by w ciągu doby dziecko było przystawione do piersi co najmniej 6 razy, a sumaryczny czas karmienia w ciągu 24 godzin powinien wynosić nie mniej niż 100 minut. Przerwa między poszczególnymi karmieniami nie powinna być dłuższa niż 6 godzin. Dotyczy to zarówno przerw nocnych, jak i dziennych.

Jeżeli dziecko jest silne, je krótko - wtedy suma czasów karmienia może być mniejsza niż 100 minut i już warunki nie są spełnione. Z kolei jeśli dziecko silnie ssie, dobrze się najada, wkrótce będzie przesypiać noc, a to nie będą już warunki ekologicznego karmienia piersią (karmienie nocne jest bardzo ważne dla przedłużonej niepłodności po porodzie).

mam123

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
1
Jeśli spełniasz warunki LAM, czyli PEŁNE kp (to coś więcej niż karmienie tylko piersią) to płodność nie powinna wrócić przez pierwsze 12tyg, a przy nie pełnym może wrócić już po 5. Dalej to już kwestie osobnicze niestety.

U mnie pierwsza miesiączka niestety pojawiała się już w pierwszym półroczu. Ale znam mamy, które póki karmią to nie mają, nawet 3,5l ;)

Ps pełne karmienie tzn:
Powaznie 3,5 roku?bo koleżanka trochę się martwi że z nią coś nie tak. Ma się wybrać do ginekologa ale jakoś tak jej czas leci. :-)

reklama

Aguu

Rozwiązania
5
Powaznie 3,5 roku?bo koleżanka trochę się martwi że z nią coś nie tak. Ma się wybrać do ginekologa ale jakoś tak jej czas leci. :-)
Tak. To żadna anomalia, choć lekarze rzadko się z tym spotykają bo raz, że mało mam tak długo karmi, a dwa, mało mam ma tak wrażliwą na prolaktynę płodność, że póki karmi choćby raz na dobę to nie ma @ :)

reklama

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry