reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersia a powrot miesiaczki

Dołączył(a)
24 Maj 2005
Postów
9
6 miesięcy temu urodzilam dziecko nadal karmie go tylko piersią nie podaje mu żadnych soczków kaszek mleka jedynie smoczek do ssania. Do tej pory nie mam jeszcze miesiączki kiedy sie może ona pojawić czy powinnam zygłości sie do ginekologa
 
reklama
Ja dostałam pierwszej miesiączki po dziesięciu miesiącach. Mały jadł tylko pierś do szóstego miesiąca. Nie ma chyba nic niepokojącego w tym, że jeszcze nie miesiączkujesz. To sprawa indywidualna, nie u wszystkich wraca to w tym samym czasie. Jak zaczniesz powoli dokarmiać dzidziusia czymś innym, to możesz się spodziewać, że jeszcze trochę i miesiączka się pojawi. Narazie nie masz się czym martwić (raczej się ciesz tym, że jeszcze jej nie ma)

pozdrawiam
nikita-
 
grazia nie martw się. Miesiączka może się nie pojawiać przez cały okres karmienia piersią. Choć jest to, tak jak pisze nikita33, sprawa indywidualna i nie ma w niej reguły. Naprawdę nie ma powodów do obaw.
 
Hej dziewczyny karmiące piersią! Ile czasu minęło wam od porodu, zanim znowu wróciła wam miesiączka? Mój mały ma 7 miesięcy i nadal skutecznie blokuje mi okresy. Jak to wygląda u was? Moja gin mówiła, że średnio koło pół roku po porodzie wraca, ale niektóre kobiety nie mają przez rok, a nawet dwa lata.
 
Ja, pomimo karmienia wyłącznie piersią, bez dopajania i żadnego dokarmiania dostalam miesiączkę po 3 miesiącach. Na dodatek trwała 8 dni i była bardzo obfita. Wystraszylam sie nawet i dzwoniłam do mojego lekarza zapytać czy to normalne. Powiedzial, że tak może byc przy bezowulacyjnych cyklach. Teraz, po 4 miesiącach wszystko się unormowalo i jest tak, jak przed ciążą.
Miesiączka wraca wcześniej u kobiet, które mają po ciąży większe zapasy tkanki tłuszczowej, bo one mają wyższy poziom estrogenów. U kobiet szczuplych unormowanie cyklu trwa dłużej.
 
reklama
Do góry