reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersia a powrot miesiaczki

reklama
Kasia77 pisze:
No wlasnie, ja jestem 5 mcy po i tez nic a w planach kolejna dzidzia... moze uda sie bez miesiaczki ;)

może daj organizmowi troche odpocząć.... wiesz... 9 m-cy zmian hormonalnych to jednak długo dla organizmu, poza tym dasz radę? dwoje dzieci w pieluchach, obu trzeba poświęcić duuuużo czasu...
Ja drugi raz zaszłam w ciąże jak Emi miała 1,5 roku... i było trochę ciężko... ani na ręce wziąc...ani za bardzo szaleć z nią nie można było....
 
Minozka, ja nie chce JUZ zajsc w ciaze ;) najwczesniej jak synek bedzie mial roczek :) Wiem, ze moze byc ciezko ale mam nadzieje, ze damy sobie rade...
 
Witam
Ja właśnie tydzień temu dostałam miesiączkę mimo, ze cały czas karmię piersią. Nie miałam jednak żadnych typowych objawów co mnie dziwi bo zawsze pierwszy dzień miałam po prostu fatalny. Mam jednak nadzieję, że to tylko taki jednorazowy wyskok i okazę się, że następną miesiączke dostanę dopiero za 3 miesiące. Oby....a tak było fajnie
Pozdrawiam
 
jestem 8 tygodni po porodzie i lekarz mi powiedzial ze juz pojawia mi sie sluz plodny czyli pewnie mioesiaczka nie dlugo. Jestem szczupla, wrocilam juz prawie do normalnej wagi (1,5 kg brakuje). Wiec nie zalezy to od wagi. Tylko zastanawiam sie jak przezyje okres bez srodkow przeciwbolowych. Czy u was okres stal sie mniej bolesny po porodzie???
 
U mnie po pierwszym porodzie bóle brzucha przeszły do historii. A jakby się jednak pojawiły, to możesz zażyć apap lub panadol. Podczas karmienia nie są zabronione.
 
Ja po 4,5 miesiącach od porodu miałam plamienie, ale bardzo skąpe, a po prawie 6 miesiącach dostałam @ i to taki, że lało się jak z kranu.
Za to nic, a nic nie bolało. Karmię piersią, ale jemy już zupki, deserki i owoce od 1,5 miesiąca.
 
Jak moja Emi miała 9m-cy zaszłam ponownie w ciażę.Jak urodziła sie Niunia Emi miała dokładnie 18m-cy. Przez pierwszy miesiac nie wiedziałm w co włożyć ręce, doba była zakrótka a ja padałam na twarz. Dwa tak małe szkraby to ogromne wyzwanie. Najbardziej boli to,ze nie mozna poswięcić tyle czasu i uwagi temu strszemu choć jeszcze wcale nie duzemu dzieciackowi, ile by sie chciało. Widać jak bardzo przeżywa pojawienie sie młodszego rodzeństwa ale jeszcze nie potrafi wyrażać swoich uczuć na tyle by Ci powiedzieć jestem zdetronizowany/a i źle mi z tym.Sytuacja zmusiła moją Emi by dorosła szybciej i to bardzo widać, kiedy sie potykamy z rówieśnikami. Choć ma dopiero dwa latka i trzy miesiace mówi całymi zadaniami, robi siku i kupkę na nocnik, bawi sie jak dzieci w przedszkolu a nie jak dwulatki, jest barzo samodzielna. Teraz kiedy Niunia ma juz 9 m-cy syt jest super w porównaniu. Dziewczyny razem sie bawią na dwanie razem sie myją w wannie i jest przy tym niemała frajda-mają dobrą relację. Bywa jednak,ze powraca do mie to upiorne uczucie,ze zabrałam część dzieciństwa zwanego "maluszek" Emilce i z dzidziusia musiała sie stać szybko dziewczynką. Ale co tam, bardzo je kocham i wiem,ze choć to życie zadecydowało,ze moje dziwczyny są w takim niewielkim odstepie czasu od siebie, nie żałuję bo obie są poprostu super a o trudnościach sie szybko zapomina. A co do miesiaczki to dostałom ja po 6 tyg a za drugim razem po 7 miesiacach karmiąc piersia. Pozdrawiam
 
No i skończyło się moja laba.... 10 m-cy (bez jednego tyodnia) bez okresu! Cóż to był za cudowny czas...
 
reklama
witam!!! ;)

u mnie @ wróciła miesiąc po porodzie, a karmiłam piersią 10 miesiecy...........
 
Do góry