reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią, a przyjmowanie leku OLFEN 75

kasik2607

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Luty 2010
Postów
21
Miasto
Olsztyn
Witam jestem mamą 5 miesięcznego synka. Od ponad miesiąca borykam się z mocnymi bólami stawów rąk. Nie mogę wręcz zamknąć pięści. Lekarz przepisał mi lek przeciwzapalny/przeciwbólowy Olfen 75, którego mam przyjmować jedną tabletkę na dobę. Ostrzegł, że lek może przenikać do mleka i lepiej bym odstawiła małego od piersi. Odstawiłam małego, ale jest to dla mnie bardzo duże obciążenie i psychiczne i fizyczne. Zastanawiam się, czy mogę karmić dziecko np. po 12 godzinach od wzięcia tabletki.
Proszę pomóżcie!!!!!
 
reklama
Olfen do diclofenac, na tej stronie:http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp możesz sprawdzić do jakiej grupy ryzyka przy karmieniu piersią należy dany lek, niestety strona po angielsku, więc po polskich nazwach często nie poszukasz, ale już po nazwach międzynarodowych tak. Akurat diclofenac ma "Risc level 0" czyli jest lekiem zupełnie bezpiecznym przy karmieniu piersią i możesz bez obaw karmić dziecko. Niestety lekarze często nie mają wiedzy na temat stosowania leków u karmiących i wolą na wszelki wypadek kazać odstawić dziecko.

[edit] tu masz jeszcze jedną stronę: http://www.borstvoeding.com/problemen/medicijnen/medicijnlijst-e.html

Na tej stronie diclofenac ma kategorię L2 - safe, czyli bezpieczny przy karmieniu piersią.
 
Ostatnia edycja:
Do góry