reklama

Karmienie piersią, a przyjmowanie leku OLFEN 75

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez kasik2607, 21 Grudzień 2011.

1. kasik2607

kasik2607 Zaciekawiona BB

Witam jestem mamą 5 miesięcznego synka. Od ponad miesiąca borykam się z mocnymi bólami stawów rąk. Nie mogę wręcz zamknąć pięści. Lekarz przepisał mi lek przeciwzapalny/przeciwbólowy Olfen 75, którego mam przyjmować jedną tabletkę na dobę. Ostrzegł, że lek może przenikać do mleka i lepiej bym odstawiła małego od piersi. Odstawiłam małego, ale jest to dla mnie bardzo duże obciążenie i psychiczne i fizyczne. Zastanawiam się, czy mogę karmić dziecko np. po 12 godzinach od wzięcia tabletki.
    Proszę pomóżcie!!!!!

2. Uleńka_79

Uleńka_79 Listopadowa Mamusia

A na ulotce nie ma nic napisane czy można stosowac podczas karmienia piersią?
    A może są jakies inne leki ktore mozna brac podczas karmienia piersią???

ŻYCZĘ ZDRÓWKA!

3. reklama
  4. marysia868

marysia868 mama Macieja

A moze cos do smarownia, podpytaj moze jest jakies inne wyjscie

5. tab

tab Isiowa mama

Olfen do diclofenac, na tej stronie:http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp możesz sprawdzić do jakiej grupy ryzyka przy karmieniu piersią należy dany lek, niestety strona po angielsku, więc po polskich nazwach często nie poszukasz, ale już po nazwach międzynarodowych tak. Akurat diclofenac ma "Risc level 0" czyli jest lekiem zupełnie bezpiecznym przy karmieniu piersią i możesz bez obaw karmić dziecko. Niestety lekarze często nie mają wiedzy na temat stosowania leków u karmiących i wolą na wszelki wypadek kazać odstawić dziecko.

[edit] tu masz jeszcze jedną stronę: http://www.borstvoeding.com/problemen/medicijnen/medicijnlijst-e.html

Na tej stronie diclofenac ma kategorię L2 - safe, czyli bezpieczny przy karmieniu piersią.

Ostatnia edycja: 22 Grudzień 2011
  6. kasik2607

kasik2607 Zaciekawiona BB

TAB dziękuję Ci za informację natychmiast jak mały wstanie dam mu cycusia żeby nie stracić mleka do końca.

Poleć forum