reklama

karmienie piersią a żłobek

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez karmiąca, 12 Czerwiec 2014.

1. karmiąca

karmiąca Początkująca w BB

witam, chciałabym się poradzić mam, które były w podobnej sytuacji. Moje dziecko ma obecnie skończone 8 miesięcy, do żłobka pójdzie jak skończy 11 mies. Jak narazie jest to pierś jest głównym posiłkiem, a dodatkowo rozszerzamy dietę. Nasz jadłospis teraz wygląda mniej więcej tak:
    ok 9 - pierś (po przebudzeniu)
    ok.10-11 - pierś (przed snem musi dostać choc staram się usypiać bez ale nie zawsze się udaje), czasem ok 11 zje trochę kaszki z owocami
    ok. 14 - pierś albo jakiś owoc zależnie od dnia, drzemek, humoru
    ok 15-16 - obiadek
    ok. 17-18 - deserek (owoc)
    ok.19-20-kaszka
    póżniej do zaśnięcia pierś na żądanie i w nocy jak się budzi. Moim celem jest to aby idąc do żłobka pierś była tylko rano i po powrocie na żadanie ale mam czasem wątpliwości czy to się uda. Staram się nie zmuszać do jedzenia bo wiem że to żaden sposób, jak nie chce daje później, daję w kawałakch warzywa by sama jadla - ma frajdę. Tylko boję się czy w żłobku nauczy się jeść. Może ktoś był w podobniej sytuacji i coś może powiedzieć, doradzić. Dodam że próbowałam ograniczać pierś ale z niepowodzeniem, jakby czuło że chcę zabrać i efekt - marudzenie i moja nerwowość. Wzięłam na luz, daję kiedy potrzebuje tylko czy przez najbliższe 2 miesiące uda nam się wypracować karmienie do żłobka. Czy samo się to jakoś zmieni jak pójdzie. Juz sama nie wiem.

2. malgorzatkar

malgorzatkar Moderator

moja córka jak szła do żłobka miała 13 miesięcy i była na piersi głównie... zjadała np. pół porcji obiadku i nie było sposobu, żeby zjadła więcej, oczywiście nadrabiała piersią. poszła do żłobka, tam z braku piersi nauczyła się zjadać całe śniadania i obiady, ale po przyjeździe do domu potrafiła nawet ze 20-30min ssać. w weekendy oczywiście znów nie potrafiła zjeść normalnego obiadu w całości :) tak wiec nie bój się, dziecko jak zobaczy, że nie ma piersi, zje normalne jedzenie, może nie pierwszego dnia, ale po kilka dniach zalapie :) tylko przygotuj się, że może być tak jak u mnie, czyli cyc wieczorem, w nocy kilka razy, rano...

3. reklama
  4. andzia1980

andzia1980 Fanka BB :)

U mnie identycznie było jak u Małgorzatki, takze spokojnie; malutka da sobie radę :tak:

5. karmiąca

karmiąca Początkująca w BB

Dziekuję za pocieszenie :) może rzeczywiście nie będzie tak źle ;) jeszcze trochę czasu i może pierś się znudzi ;) racja, nie będę się martwić na zapas ;) będzie dobrze :) pozdrawiam

6. mamakakasia123

mamakakasia123 Zaangażowana w BB

Ja synkowi daje pierś po spacerku

7. rodząca

rodząca Zaangażowana w BB

Piszę w imieniu siostry. Moja siostra ma kilku miesięcznego synka ma problem ponieważ jej mały nie może się wyprużnić i często płacze przy karmieniu przez siostrę

Poleć forum