reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersia/butelka, dieta mam:)

Moja Mała też czka jak najęta, ale nie martwię się, bo słyszałam, że to zupełnie normalne.Jeszcze w brzuszku ciągle miałaczkawki. A poza tym nie wydaje się z nimi jakaś szczególnie nieszczęśliwa :)

A odnośnie karmienia ja mam trochę inne pytanie - czy wasze Maleństwa często zasypiają przy piersi? Wyczytałam, że najlepiej, gdy dzieci zasypiaja same w łóżeczkach, ale mojej Oli nie często się to zdarza. NAjbardziej lubi sobie po małej aktywności wziąć maminego cycka do buzi, possać 15-10 minut i przyciąć komara. Czy powinnam jej na to pozwalać? JAk jest z zasypianiem Waszych Maluchów?
 
reklama
Anius moja mała też lubi zasypiać przy piersi ssie śpi ja ją pobudzam żeby jeszcze jadła poje i znowu śpi i tak to wygląda u Nas oczywiście jak widze że nie połyka albo wypluje brodawke to daje ją od razu do łóżeczka.Doskonale wiem że tak małe dzieci umią sie już wycwanić pierwsza córka non stop siedziała przy cycku a ja nie mogłam wyjść nawet do sklepu bo tak jej pozwoliłam teraz staram sie nie popełnić tego błędu ale czy mi sie uda to dopiero wyjdzie w praniu.Jesteśmy w domu dopiero 3 dzień więc wszystko powoli sie układa wiadomo nowy członek rodziny umie przewrócić świat do góry nogami do tago mam 3 letnią córkę która jest zazdrosna taraz jeszcze mąż ma urlop ale w końcu sie skończy i co potem to niewiem.???Dziś w nocy karmiłam Martynkę od 2.00 do prawie 4.00 bo ona właśnie zasypiała a jak chciałam wyciągnąć to dawała sie do jedzenia i jak takiemu maleństwu odmówić ???A JAK TO U WAS WYGLĄDA Z KARMIENIEM???????
 
U mnie różnie raz 15 min raz godzinę. mała zasypia przy cycu ale budzi się na odbicie i trzeba ja usypiać (ale czaasmi grzecznie zaspypia w wózku a czasmi trzeba ją husiać). takze wszytsko zalezy od humoru księżniczki
 
MAM DO WAS PYTANIE MAM TEMPERATURE NARAZIE 37.5 ALE CZUJE ŻE CIĄGLE ROŚNIE DO JAKIEJ TEMPERATURY MOGE KARMIĆ ???I JAK CO CO MOGE WZIĄŚĆ ZA TABLETKE NA GORĄCZKE APAP CHYBA MOŻNA CO???MOŻE RUTINOSKORBIN???JUŻ SAMA NIEWIEM Z KĄD TA GORĄCZKA CZUJE SIE POPROSTU OSŁABIONA ALE TAK TO NIC MNIE NIE BOLI PIERSI TROCHE BOLĄ ALE NIE MAM ŻADNYCH ZASTOJÓW ANI GUZKÓW PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ POZDROWIONKA
 
GORĄCZKA NAJPRAWDOPODOBNIEJ Z NAWAŁU POKARMU MAŁA NIE OPRÓŻNIA PIERSI DO KOŃCA SUMKA DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ WZIEŁAM APAP I TROCHE LEPIEJ BO SPADA TEMPERATURA POZDRAWIAM PA PA
 
Moja Malutka też zwykle zasypia przy piersi, tylko jak ją odłożę do łóżeczka to budzi się za jakieś 15 minut bo jeszcze jest głodna, leniuszek mały zasypia zanim napełni brzuszek porządnie :) więc jak zaśnie to ją przewijam, wtedy się rozbudzi, zje jeszcze trochę, i jak znowu zaśnie to do łóżeczka, zwykle to już wystarczy. Czasem zdarza się że wypuszcza pierś i nie chce jej znowu zassać, ale jeszcze nie śpi, to troszkę ją poprzytulam, potem kładę do łóżeczka, i na ogół zasypia sama, tylko potrzebuje smoczka, trochę go pomęczy, w końcu wypluje i zaśnie.
Czkawkę czasem ma, ale to chyba jak jest jej chłodno, mówią że na czkawkę pomaga picie, ale Marta wcale nie chce pić jak ma czkawkę, za to jak ją bardziej otulę kocykiem to przechodzi.
 
Moja Olusia czkawki to ma kilka razy dziennie, ale pani doktor powiedziała, że u takich maluszków to normalne tylko niestety trochę męczące. Co do zasypiania to ostatnio moja księżniczka zrobiła się trochę marudna (w dzień bo w nocy dalej śpi bardzo ładnie). Chyba jej po prostu za gorąco, bo upały u nas niemiłosierne. Też najlepiej zasypia przy cycku - to jej pałe lekarstwo na wszystkie probleby. Często gdy się naje to przysypia, a jak chcę ją pzrenieść do łóżeczka to się budzi i wścieka -no i dalej na cycka. Ale tak naprawdę to oboje z mężem myśleliśmy, że będzie dużo gorzej, bo Oleńka jest dość grzecznym dzieckiem. Przynajmniej na razie. ;D ;D
 
reklama
Za to moja wydaje mi się niejadkiem. Potrafi przespać 4 godziny zdazyło się nawet 5 próbuje ja obudzić dać cyca ale ją jedzonko wcale nie intersuje. Tak właśnie jest zwykle w nocy. Naszczescie w dzień je co godzine, 2 lub 3. Też moje biedactwo ma nonstop czkawkę strasznie mi jej szkoda. Narazie nie musiałam ją uspokajać bujać dac smoczka czy cyca by sobie potrzymała. Staram się by było jasne, że cyc to jedzonko. Jest spokojniutka pewnie narazie.
 
Do góry