reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersia/butelka, dieta mam:)

Sumka moja też na początku tak spała - dopiero jak jej szok poporodowy minął to sie pobudziła do działania ;D ;D ;D Tez ja musiałam budzic a teraz to się modlę żeby jeszcze pospała
 
reklama
No to mnie nie pocieszyłaś, bo myśłałam, że i mi sie taki grzeczny egzemplarz przytrafił ;D ;D ;D ;D
 
Mateuszek spi w dzien jakos 40-50 minut maksymalnie na jeden raz...
Czasem po karmieniu nie chce mu sie spac i robimy mu wycieczke po mieszkaniu :) :) :)
A w ogole to niezly z niego darciuch..po mamusi, ja tez taka nylam, caly czas plakalam, a lekarz stwierdzil ze taka moja uroda...
I chyba maly ma gazy...bo sie wije i placze a jak sobie pryknie to sie robi spokojny
I nie zawsze po jedzeniu mu sie odbija, trzymam go na ramieniu...Macie na to jakis sposob..na odbijanie sie po karmieniu??

A i jeszcze jedno..dopajacie woda Wasze maluszki...pediatra w szkole rodzenia mowila zeby dopajac w upaly
Dzisiaj sporobowalismy i troche wypil...ale nie wiem czy przez to spokojniejszy byl...
 
Aniu, a u mnie w szkole znowu radzili żeby niczym nie dopajać, że w 100% wystarczy mamcine mleczko, tylko żeby częściej przystawiać i raz z jednej raz z drugiej bo na początku leci właśnie takie mleczko na zaspokojenie pragnienia, a im dłużej maluch ssie tym robi się tłuściejsze ::)
 
Aniu nam położna mówiła to samo co Sumce - tylko mleczko mamusi, jak trzeba to nawet co pół godziny przystawiać, ale nic poza tym. A co do odbijania to Oleńce też się dość często nie odbija mimo że noszę ją na ramieniu dość długo. I jak się nie odbije to potem trzeba pilnować bo lubi jej się trochę ulewać.
 
Aniu faktycznie lepiej nie dopajac malenstwa, zwłaszcza tak wcześnie, jezeli chcesz ulżyc maluszkowi to odciągnij pokarm i karm z butelki. Moja Otylka strasznie się poci przy ssaniu cyca- leje jej się z włosów, w koncu to ciężka praca, dlatego w takie upały położna mi poradziła, aby odciągnąć pokarm i podawać małej z butelki, szybciej je i mniej się meczy, oczywiście tylko w dzień, bo w nocy już chłodniej jest. I dzieki temu też omijamy potóweczki. Poza tym z cycya je ok. godziny, a zbutelki wystracza nam 10 minut:)) wiec w ten żar mi tez to odpowiada:)

A co do odbijania to nie martw sie, u mnie ta kwestia unormowała się dopiero teraz, przez pierwsze 2 tygodnie Otylce w ogóle się nie odbijało, myślałam, że tak zostanie, ale teraz to odbija jej się głośniej niż nie jednemu facetowi:))) Wystarczy, że po edzeniu ułoże ją w pionowej pozycji i już:))
 
Aniu ja dopajam - przynajmniej próbuję wodą z glukoza - ale mała nie reflektuje na taki przysmak - cycuś lepszy. Acha i dopajam strzykawką - bo oczywiście na żadne smoczki tez nie reflektuje ;D ;D ;D
 
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi....
chyba zaczne dopajac druga piersia, zeby Mateuszek tylko sobie popil..bo jak sobie na koncu zje te same tlustosci to pozniej na pewno mu sie pic chce..
A z odbijaniem, to juz wiem ze troche musze z nim pochodzic na barku zeby mu sie odbilo.. :) :) :)
 
reklama
Aniu mojej się nie zawsze odbija- nawet jak ją z 20 minut trzymam - po prostu myślę że nie zawsze sie nalyka powietrza i może to dlatego ;D
 
Do góry