reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywno艣ci, czyli Farma 艢wie偶o艣ci!

Jeste艣 rodzicem wspieraj膮cym dziecko w rozwoju? I bardzo pi臋knie. Przez najblizsze 10 tygodni wesprzemy ci臋 w twoich dzia艂aniach. Wskakuj na Farme 艢wie偶o艣ci i sprawd藕 propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, 偶e wskakuj臋.

Nie zapomnijcie wzi膮膰 udzia艂 w konkursie Natto: Zdob膮d藕 nagrody!

Koniecznie wy艣lij dziecko na bezp艂atn膮 lekcj臋 gotowania online. 23 kwietnia 2021 r. godz. 15:30 - Gotowanie z dzie膰mi - Katia Roman Trzaska Little Chef Mo偶ecie obejrze膰 na 偶ywo lub odtworzy膰 p贸藕niej: Id臋 gotowa膰!

Bardzo wa偶ny webinar dla rodzic贸w dzieci 0-10 lat o 27 kwietnia 2021 r. godz. 9:30 - webinar - Jak jedzenie wp艂ywa na prawid艂owe m贸wienie? z logopedk膮 Agnieszk膮 Stefaniak - So艂yg膮 (wiem, 偶e niekt贸re z was j膮 uwielbiaj膮 tak jak ja) Porozmawiamy np. o nadwra偶liwo艣ciach sensorycznych, wybredno艣ci, kszta艂towaniu mowy. Mo偶ecie obejrze膰 na 偶ywo lub odtworzy膰 p贸藕niej: W艂膮czam sobie powiadomienie!

Pozdrawiam Anna 艢lusarczyk
reklama

Karmienie piersi膮 czy butelk膮.Co polecacie?

allmaline

Pocz膮tkuj膮ca w BB
Do艂膮czy艂(a)
12 Grudzie艅 2020
Post贸w
27
Witam 馃槉 Por贸d ju偶 niebawem i zastanawiam si臋 czy karmi膰 piersi膮 czy butelk膮.
Jak jest lepiej kiedy ma si臋 wi臋cej wolnego czasu? Chcia艂abym po porodzie mie膰 r贸wnie偶 czas dla siebie m贸c w ko艅cu wyj艣膰 na samotny spacer bez dodatkowych kilogram贸w , wsi膮艣膰 d艂u偶sz膮 k膮piel mie膰 wci膮偶 czas na dbanie o siebie ,maseczki ,makija偶 itd kt贸re s膮 rownie偶 dla mnie wa偶ne .
Ostatnio pok艂oci艂am si臋 z te艣ciami po tym jak powiedzia艂am ,偶e b臋d臋 karmi膰 pierwszy miesi膮c po urodzeniu A p贸藕niej przechodz臋 na butelk臋
Us艂yszalam stwierdzenia ,偶e dobr膮 matk膮 to ja nie b臋d臋 , i nie mam sumienia by karmi膰 butelk膮
Te艣ciowa zacz臋艂a mnie nak艂ania膰 bym karmi艂a minimalnie przez p贸艂 roku ,偶e niby to nie utrudnia funkcjonowania i tak samo mo偶na wyj艣膰 na spacer bez dziecka mie膰 czas dla siebie .
Jak jest naprawd臋? Z tego co Mi si臋 wydaje to karmi膮c piersi膮 jest ci臋偶ko znale藕膰 czas dla siebie ,kole偶anka mi m贸wi艂a 偶e w艂a艣nie karmi膮c piersi膮 pierwsze kilka miesi臋cy nie mia艂a czasem kiedy si臋 wyk膮pa膰 mimo pomocy partnera bo dziecko mniej si臋 najada i chce by膰 ko艂o cyca .Ci臋偶ka sprawa i ci臋偶ki wyb贸r przede mn膮 .

reklama

Magdusia88

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
17 Listopad 2019
Post贸w
2 824
Hej,
Mam troch臋 inne podej艣cie, bo ja bardzo chcia艂abym karmi膰 piersi膮, a nie zawsze jest to 艂atwe.

Uwa偶am te偶, 偶e je艣li potrzebujesz czasu dla siebie i jestes w stanie go sobie wygospodarowa膰 w ci膮gu dnia z dzieckiem, to jak najbardziej! Pami臋taj, 偶e szcz臋艣liwa mama to szcz臋艣liwe dziecko, nie musisz si臋 katowa膰 tylko dlatego, 偶e kto艣 m贸wi, 偶e tak trzeba.
Na pewno nie b臋dziesz z艂a matka, bo chcesz karmic butelka.
Ale na pewno spr贸bowa艂abym karmienia piersi膮, ka偶da mama nabiera innych do艣wiadcze艅 podczas karmienia piersi膮. A n贸偶 widelec ci si臋 spodoba, a dziecko nie b臋dzie cycoholikiem znam wiele mam, kt贸re kochaj膮 karmi膰 piersi膮. Ale znam i takie, kt贸rym si臋 to nie podoba艂o.
Nie planowa艂abym za wiele, nie wiesz jakie dziecko ci si臋 trafi, nie zak艂adaj sobie za du偶o, bo rzeczywisto艣膰 mo偶e okaza膰 si臋 inna, ale na pewno nie nastawiaj si臋 negatywnie.
Pami臋taj, 偶e to Twoje dziecko i ty decydujesz, co dla niego dobre powodzenia

Kaamilaaa

Do艂膮czy艂(a)
2 Czerwiec 2018
Post贸w
16 456
Pami臋taj 偶e to jak chcesz karmi膰 to tylko twoja sprawa i olewaj zdanie innych.
Who zaleca wy艂膮czne karmienie piersi膮 do 6msc 偶ycia. Ale niech ka偶dy robi jak chce.
Powiem tak karmilam tak i tak. Syna karmilam piersi膮 jakie艣 3msc, bardzo mi na tym zale偶a艂o no ale nie wychodzi艂o, te 3msc wspominam bardzo bardzo 藕le, tak 藕le 偶e przez dluuugi czas by艂am pewna 偶e kolejnego dziecka kp nie b臋d臋, 偶e do szpitala ju偶 wezm臋 mm i butle. Zmieni艂am zdanie w kolejnej ci膮偶y, podesz艂am na luzie, uda si臋 to fajnie, nie to nie i karmie nadal, c贸rka ko艅czy 2l w czerwcu.
Moja c贸ra to cycoholik, w tych pierwszych miesi膮cach mo偶e mniej bo np musia艂am j膮 budzi膰 na karmienia ale potem... Dopiero z pocz膮tkiem roku przesta艂a co p贸艂 godziny za mn膮 gania膰 偶eby dostac pier艣
Szczerze? Nie ma co planowa膰, jak nie jeste艣 przekonana do ko艅ca do kp to po prostu spr贸buj tak jak piszesz ten miesi膮c, mo偶e akurat jednak b臋dzie wam to pasowa膰 a jak nie to przejdziecie na mm i tyle. Na pewno nie b臋dziesz przez to zla matka!
Czas dla siebie na pewno 艂atwiej znale藕膰 je艣li karmi si臋 mm bo nakarmi膰 mo偶e i tata i babcia i dziadek a mama mo偶e mie膰 wtedy dla siebie t膮 dodatkowa chwil臋.

Wiktorka88 O

Do艂膮czy艂(a)
26 Kwiecie艅 2016
Post贸w
5 624
Wiesz co, naturalne jest, 偶e dziecko przez pierwsze 3 m-ce chce by膰 przy mamie. To zwyk艂a biologia. Do tego czasu dziecko czuje si臋 z matk膮 jedno艣ci膮, jednym organizmem. Nie wa偶ne jak b臋dziesz karmi膰 to i tak dzidziu艣 b臋dzie potrzebowa艂 twojego ciep艂a i zapachu. Jestem wielk膮 zwolenniczk膮 karmienia naturalnego po pierwsze jest du偶o zdrowsze, po drugie nie trzeba si臋 przejmowa膰 czy jest butelka, czy masz mleko, wstawa膰 w nocy. Tylko wyci膮gasz cyca i jest, nawet na 艣piocha. Ka偶da z nas chcia艂aby by膰 od razu pi臋kna, zadbana, mie膰 czas dla siebie. Niestety decyduj膮c si臋 na dziecko powinno si臋 zak艂ada膰, 偶e si艂膮 rzeczy to zejdzie na drugi plan, ale to kiedy艣 wr贸ci, wr贸ci czas dla siebie, czas na odpoczynek, ale te chwile pierwsze z dzieckiem nie wr贸c膮 ju偶 nigdy... I mo偶e m贸wi臋 jak matka wariatka, ale wed艂ug mnie potrzeby dzieci powinny by膰 na pierwszym miejscu zw艂aszcza podczas tych pierwszych miesi臋cy. B臋dziecie budowa膰 blisko艣膰, budowa膰 relacje.
Ja z c贸rk膮 te偶 panowa艂am nie wiadomo co, ale okaza艂o si臋, 偶e ona jest HNB i tym sposobem spali艣my do 12 bo ca艂膮 noc p艂aka艂a, nie mog艂am nawet wyj艣膰 do toalety, czasami by艂y dni, 偶e ca艂y dzie艅 by艂am w pi偶amie. Tak偶e nie planuj, czas poka偶e, ale do karmienia naturalnego zach臋cam

Gunieczek85

Do艂膮czy艂(a)
18 Lipiec 2019
Post贸w
1 000
Mi by艂o du偶o 艂atwiej karmi膰 butelk膮 bo posi艂ki s膮 regularne za艂贸偶my co 3 godz (przy kp z pocz膮tku karmisz i co chwil臋), wiesz ile dziecko zjad艂o i 偶e si臋 najad艂o, mo偶e Ci臋 kto艣 w tym zast膮pi膰!, nie ma dolegliwo艣ci zwi膮zanych z kp np zapalenie piersi i tak dalej. Mycie butelek itd to by艂 DLA MNIE przy tym naprawd臋 piku艣. Aczkolwiek tak jak Dziewczyny pisz膮: zobaczysz w praniu;), TAK karmienie piersi膮 jest rekomendowane i najlepsze dla zdrowia dziecka,NIE nie b臋dziesz z艂膮 matk膮 je艣li b臋dziesz karmi膰 mm:) (sama przez pierwsze miesiace 偶ycia karmi艂am dzieci kp,kpi i mm)

KundaKunda

Do艂膮czy艂(a)
5 Stycze艅 2020
Post贸w
1 295
Karm, jak chcesz. Nie s艂uchaj przytyk贸w od strony rodziny, to ty jeste艣 mam膮 i ty podejmujesz decyzj臋.

Wiadomo pierwsze 6msc jest wa偶ne i zaleca si臋 karmienie piersi膮, ale rzeczywisto艣膰 bywa okrutna 馃槣
Ja bardzo chcia艂am karmi膰 piersi膮, ale mimo porodu si艂ami natury, pokarm dosta艂am dopiero w 4 dobie, ma艂y z nisk膮 wag膮 urodzeniow膮 nie mia艂 si艂臋 ssa膰, musia艂am wspomaga膰 si臋 nak艂adkami, karmi艂am tylko 2 msc, a ostatnie 2 tygodnie p艂aka艂am przy ka偶dym karmieniu, bo mnie bola艂o (mia艂am zast贸j za zastojem). Ola艂am opinie innych i przeszli艣my na mm, od偶y艂am w tydzie艅. Dziecko najedzone, ja bez b贸lu szcz臋艣liwsza.

Bardzo chcia艂am karmi膰, jak najd艂u偶ej, nie przeszkadza艂o mi to, 偶e ma艂y ca艂y dzie艅 na mnie wisi i ci膮gle je. Chcia艂am mu da膰 co najlepsze, ale nie wysz艂o. Na pocz膮tku mia艂am du偶o wyrzut贸w sumienia, ale szybko zrozumia艂am, 偶e to, 偶e ma艂y dostaje mm, wcale nie czyni mnie gorsz膮 matk膮!

Mo偶e w twoim przypadku, karmienie piersi膮 przez 1 miesi膮c oka偶e si臋 czyst膮 przyjemno艣ci膮 i nie b臋dziesz chcia艂a tak szybko rezygnowa膰. Nigdy nie wiesz, czym ci臋 偶ycie zaskoczy.

Wiem jedno, jak b臋dziesz mia艂a si臋 m臋czy膰 karmieniem piersi膮, to przechod藕 na mm i tyle.

Powodzenia 偶ycz臋 馃槈

Fado123

Do艂膮czy艂(a)
22 Stycze艅 2019
Post贸w
6 091
Jakby艣 nie karmi艂a, na pocz膮tku czasu dla siebie nie b臋dziesz mie膰, taki maluch potrzebuje bardzo du偶o czasu u opieki , pokarm mo偶na 艣ci膮gn膮膰 i kto艣 mo偶e butla nakarmi膰, ja gdybym mia艂a mo偶liwo艣膰, nigdy bym z piersi nie zrezygnowa艂a, ale to jest indywidualna sprawa ,z butla najgorsze by艂y dla mnie noce ,wstawanie kilka razy ,robienie ,mycie itd

ness.

Do艂膮czy艂(a)
4 Sierpie艅 2020
Post贸w
2 378
Osobi艣cie polecam kp. Bardzo chcia艂am karmi膰 wy艂膮cznie piersi膮 i nie wyobra偶a艂am sobie inaczej, chocia偶 pocz膮tki by艂y ci臋偶kie.
Po dw贸ch miesi膮cach dotar艂am si臋 z dzieckiem i jest naprawd臋 super. W nocy bior臋 ma艂ego, daje cycka, je z 20 minut i idzie spa膰, to wszystko nie wychodz膮c praktycznie z 艂贸偶ka, nie wyobra偶am sobie wstawa膰 w nocy i grza膰 mleko, jak ma 艣wie偶o z cycka podane. Na mie艣cie wyci膮gam cycka i karmie, nie musz臋 wcze艣niej w domu wszystkiego przygotowywa膰, ogarnia膰 butelek itp.

Na pocz膮tku dziecko i tak potrzebuje blisko艣ci, plastik mu tego nie zast膮pi, wi臋c i tak b臋dziesz musia艂a tuli膰 male艅stwo do siebie, niekt贸re dziewczyny przytulaj膮 dziecko po prostu do piersi, 偶eby czu艂o ciep艂o mamy. Te偶 by艂am w tym wszystkim bardziej surowa, ale 偶ycie po porodzie mnie zweryfikowa艂o.
Ostatnio maly by艂 z babci膮 6 godzin, ja odcisgnelam mleka i za艂atwia艂am swoje sprawy, na k膮piel te偶 mam czas. Dziecko trzeba nauczy膰 ssa膰 efektywnie, a nie wisie膰 na cycku, jak zacznie traktowa膰 cyca jako smoczek, to owszem nie ma si臋 偶ycia, ale jak m贸wi臋, po dw贸ch miesi膮cach syn je, a nie bawi si臋 cyckiem. Wa偶y ju偶 6 kg, a ma tylko dwa miesiace, wi臋c ro艣nie jak na dro偶d偶ach i przegonil w wadze i wzro艣cie o miesi膮c starszego koleg臋, kt贸ry jest tylko na mm, tak偶e nie s膮dz臋, 偶e mniej si臋 najada.

Ale pami臋taj twoje szcz臋艣cie jest najwa偶niejsze, dla mnie mm odpada艂o, nie widzia艂am opcji 偶eby karmi膰 butelk膮, wi臋c m臋czy艂am si臋 dwa tygodnie jako艣 偶eby dziecka tego cycka nauczy膰, i ciesz臋 si臋, 偶e wysz艂o tak jak chcia艂am. Gdybym nie chcia艂a karmi膰 cyckiem to od razu bior臋 tabletki na zatrzymanie laktacji, daje mm i mam wszystkich w dupie.

Mamafasolki

Do艂膮czy艂(a)
22 Sierpie艅 2018
Post贸w
2 873
Karmi艂am przez 22 miesi膮ce. Mialam czas p贸j艣膰 do kosmetyczki, jak ma艂y mia艂 7 mcy wr贸ci艂am do pracy. Nie by艂o 艂atwo, bo macierzy艅stwo to nie 艂atwa dzia艂ka. Pog贸d藕 si臋 z tym, 偶e Twoje 偶ycie si臋 zmienia i to ma艂e dziecko b臋dzie najwa偶niejsze, nie Ty. Kp to wielka inwestycja w dobrostan dziecka i Tw贸j. Poczytaj o zaletach, podejmij 艣wiadom膮 decyzj臋.

Szczerze? Wydaje mi si臋, 偶e spos贸b karmienia ma niewiele wsp贸lnego z tym, ile czasu b臋dziesz mie膰 dla siebie. Nie wiem, ile oczekujesz, ale to zale偶y od dziecka. S膮 takie, kt贸re przez pierwsze miesi膮ce s膮 non stop przy mamie, a s膮 takie, kt贸re 艣pi膮 prawie non stop. W nocy dajesz cyca i 艣pisz. Przy butli wstajesz, robisz mleko etc. To mit 偶e dziecko na piersi si臋 nie najada.

reklama

sariska

Do艂膮czy艂(a)
23 Stycze艅 2020
Post贸w
589
Witam 馃槉 Por贸d ju偶 niebawem i zastanawiam si臋 czy karmi膰 piersi膮 czy butelk膮.
Jak jest lepiej kiedy ma si臋 wi臋cej wolnego czasu? Chcia艂abym po porodzie mie膰 r贸wnie偶 czas dla siebie m贸c w ko艅cu wyj艣膰 na samotny spacer bez dodatkowych kilogram贸w , wsi膮艣膰 d艂u偶sz膮 k膮piel mie膰 wci膮偶 czas na dbanie o siebie ,maseczki ,makija偶 itd kt贸re s膮 rownie偶 dla mnie wa偶ne .
Ostatnio pok艂oci艂am si臋 z te艣ciami po tym jak powiedzia艂am ,偶e b臋d臋 karmi膰 pierwszy miesi膮c po urodzeniu A p贸藕niej przechodz臋 na butelk臋
Us艂yszalam stwierdzenia ,偶e dobr膮 matk膮 to ja nie b臋d臋 , i nie mam sumienia by karmi膰 butelk膮
Te艣ciowa zacz臋艂a mnie nak艂ania膰 bym karmi艂a minimalnie przez p贸艂 roku ,偶e niby to nie utrudnia funkcjonowania i tak samo mo偶na wyj艣膰 na spacer bez dziecka mie膰 czas dla siebie .
Jak jest naprawd臋? Z tego co Mi si臋 wydaje to karmi膮c piersi膮 jest ci臋偶ko znale藕膰 czas dla siebie ,kole偶anka mi m贸wi艂a 偶e w艂a艣nie karmi膮c piersi膮 pierwsze kilka miesi臋cy nie mia艂a czasem kiedy si臋 wyk膮pa膰 mimo pomocy partnera bo dziecko mniej si臋 najada i chce by膰 ko艂o cyca .Ci臋偶ka sprawa i ci臋偶ki wyb贸r przede mn膮 .

Ostatnia edycja: