reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią, dieta mam karmiacych:)

Dziewczyny to ja mam takie pytanie bo się zastanawiam jak napisała majam że można wypic ale potem trzeba to mleko odciągnąć...to kiedy ten np alkohol czy inne picie czy jedzenie znajdzie się w mleku mamy??no nie wiem czy to dobrze napisałam mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi bo mam mózg na urlopie i nie wiem jak to napisać:sorry2::dry::confused:
 
reklama
Moj lekarz nie polecil mi koniecznie wypijac lampke wina raz na miesiac;-)Powiedzial,ze w razie okazji lampka wina nie zaszkodzi...chociaz mimo to wydalo mi sie to dziwne.Ostrzegl tez by unikac niedosmazonego czerwonego miesa i jajek na miekko.
 
Tego już Ci dokładnie nie napiszę, zależy jak długo trawisz alkohol i ile wypiłaś, musisz poszukać w necie na stronach o przyswajaniu i trawianiu alkoholu. Coś podobnego jest o coli i kawie,że mamę pobudza niemal od razu a Maluszka za kilka godzin. Ty bedziesz aktywna w dzień, on w nocy.
 
Ja w pierwszej ciąży nie piłam wogóle alkoholu. Od samego zapachu piwa robiło mi się niedobrze. Po porodzie (ze 3-4 miesiące) wypiałm małego reeds'a 0,2 l i skończyłam imprezę wywrotką. Na drugi dzień miałam kaca takiego, jak bym wypiła skrzynkę czystej wódki bez popicia.

W tej ciąży raz wypiłam sklankę 0,2l piwa z sokiem malinowym. Poprostu musiałam - taką miałam ochotę w upał. Jak to później mój mąż stwierdził - nawet w łóżku tak nie wzdycham jak przy tej szklance zimnego piwa - tak mi smakowało.
Napiłam się i starczy mi na długo.
 
Wszystko zależy od czasu trawienia danego produktu, niestety dietetyka się kłania, a to lepiej sprawdzić np. w necie.
 
mnie wcale nie ciagnie do alkoholu w ciazy, w pierwszysch miesiacach jak mialam nudnosci to cola bardzo pomagala wiec czasem ja popijalam. Teraz tez mi sie zdarza choc bardzo zadko - rozsmakowalam sie w soku jablkowym :tak:
 
Jak to później mój mąż stwierdził - nawet w łóżku tak nie wzdycham jak przy tej szklance zimnego piwa - tak mi smakowało.
Napiłam się i starczy mi na długo.

Agusia uśmiałam się po pachy :-D

Co do trawienia pokarmu... Moja mama dietetyczka stwierdziła, że jeżeli chodzi o alkohol to powinnyśmy odczekać około 24 godzin od wypicia tzw ostatniego kieliszka.
 
reklama
wiecie co?jak bedziecie miec juz swoją kruszynkę w domku i będziecie ją karmić piersią to nawet Wam do myśli nie przyjdzie by pić alkohol i upijać nim potem dziecko bo przeciez przenika do mleka!!!
 
Do góry