reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią i chudnięcie

Wiesz, ja miałam podobnie, nawet próbowaliśmy ale córka miała zaostrzenie po mm, nawet dla alergików i nie chciała butelki. Więc decyzja o dietetyku, ale sądzę że sama ogarniesz, nic specjalnego nie było.
Dodatkowo chodziłam do pracy i się nasłuchałam że źle wyglądam od koleżanek.
Dziś nie żałuję swojego poswiecenia. Dla mnie warto. Jak chcesz to pisz do mnie, nie bd sama 😉
My dalej cycamy.
 
reklama
Wiesz, ja miałam podobnie, nawet próbowaliśmy ale córka miała zaostrzenie po mm, nawet dla alergików i nie chciała butelki. Więc decyzja o dietetyku, ale sądzę że sama ogarniesz, nic specjalnego nie było.
Dodatkowo chodziłam do pracy i się nasłuchałam że źle wyglądam od koleżanek.
Dziś nie żałuję swojego poswiecenia. Dla mnie warto. Jak chcesz to pisz do mnie, nie bd sama 😉
My dalej cycamy.
Ja chciałbym po prostu przestac już chudnąć bo nie mam już z czego po prostu.
 
Ja karmię już 16 mc. I też chudnę. Wyniki krwi idealne. Na tarczycę biorę leki bo w ciąży miałam niedoczynność.
Chudnięcie jest normalne poniekąd. Ale warto zwiększyć ilość posiłków pełnowartościowych. Przy KP wiadomo, że o to ciężko. Trzeba zwiększyć kaloryczność. Jak mi się udało to wróciłam trochę wagą. Miałam już silna niedowagę, teraz BMI jest w normie.
 
Ja tak miałam przy każdej z trzech córek, że chudłam mocno przy karmieniu, mimo że jadłam dużo. Najgorzej przy pierwszej, ale miałam dietę przez jej alergię. Badania zawsze wychodziły mi dobrze, po prostu tak miałam i jak odstawiałam, wracałam do swojej wagi. Mam wrażenie, że przy najmłodszej bardziej zwracałam uwagę, by dużo pić i utrata wagi była mniejsza.
 
Karmię piersią 4 miesiące i strasznie chudnę szybko, aż za bardzo . Czy ktoś miał podobny problem?
Ja też schudłam po porodzie, zaszłam w ciążę mając na liczniku 56kg, w ciąży przytyłam niewiele i po porodzie szybko waga mi spadła do 49kg. Teraz udało mi się dobić do 50, ale bardziej w górę już nie chce iść, ale karmie już 7 miesiac no i jestem ogólnie bardzo aktywna fizycznie. Zależy od kobiety, mam koleżankę która przechodziła to w drugą stronę i bardzo przytyła podczas karmienia. Ja mam wrażenie, że mogłabym jeść cały dzień, a waga się nie ruszy
 
Ja karmiac pierwszego syna grama przytyc nie mogłam. Normalnie wazylam 58kg(172) a po porodzie 53 kg 50. Przytyłam do swojej wagi sprzed ciąży dopiero jak przestalam karmić co Już zasugerowała moja pani doktor. Rok karmilam. A syn tyl jak oszalaly w tym czasie 😆
Ale Ogólnie zawsze bylam bardzo aktywna. Sport częsty w moim Życiu wiec nigdy nie mialam problemów z nadwaga czy nadprogramowymi kg. I łatwo chudlam zawsze. Gorzej bylo przytyć ale do tego też przyczyniała sie moja zdrowa Dieta 😆
W. Kolejnych ciążach nie inaczej. W 2m mialam juz swoja wage albo I mniej.

Za mało kalorycznego zarcia i za duzo ruchu 🤣

Moze u autorki podobnie?
 
reklama
Ja przed ciąża ważyłam 55kg (wzrost 158) przytyłam 11 kg. Spadło do 44 kg, a teraz 50 kg ważę. I ciężko mi przytyć bardziej. Urodziłam w maju 2020.
 
Do góry