reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią i mlekiem modyfikowanym

Ja tez oglaszam koniec karmienia. Tymek bez cyca od dwoch dni. Poszlo gladko z dniem i wieczorem. Pierwsza noc byla troche ciezka, wczorajsza juz lepsza, zobaczymy jak dzisiaj. Ale obstawiam ze bedzie coraz lepiej. Gdyby nie ta ciaza i wsparcie M. to pewnie jeszcze dlugo bym sie bujala z tym odstawieniem. Troche mialam problemu z nawalem ale odciagnelam recznie do poczucia ulgi i juz jest lepiej.
 
reklama
Tymek pije mleko raz, przed snem ok. 230ml i śpi do rana tfu, tfu... W dzień nie pija bo nie dostaje. Chyba że marnie zje w ciągu dnia to czasem przed drzemką mu się zdarzy wypić żeby na głodniaka nie spał.
 
Ja długo nie mogłam odstawić małej od piersi, jakoś pod koniec sierpnia odstawiłam ja w ciagu dnia - jadła dopiero przed snem i milion - dosłownie - razy w nocy. Miałam cholernie dość. od 15 miesiecy nie przespalam ani jednej nocy, bo co kilka minut pobudki, lub co godzine, maks raz czy dwa razy w nocy udawalo jej sie przespac ciagiem 3h. ale to juz nalezalo do rzadkich cudów. Wiec postanowilam ze bede dawac tylko raz przed snem a potem butle...z wodą nie chciala, wiec rozwodniony sok - Alka w ogole jest uzalezniona od soku jabłkowego i jabłek. Kilka dni temu i na noc przy usypianiu dałam jej butle z kaszką....raz wypijała pół porcji (to jak na nią mega dużo), innym razem 3 łyki i szła lulu. Ale nie przynioslo to żadnego efektu....dalej budzi sie tak samo często. więc postanowilam, że moze sprobuje jej dawac MM w nocy, bo w dzien nigdy nie chce tego tknąć...i udało się. Tylko tu pytanie do mam karmiacych takim mlekiem...naprawde trzeba je zużyć w ciagu godziny od przygotowania a potem do zlewu? bo Alicja budzi sie naprawde często, i nieraz wypija duzo a nieraz prawie wcale tego mleka - przez całą noc łącznie zazwyczaj dwie butle, dwie i pół.... gdybym miala przygotowywac nowe mleko co godzine zbankrutowalabym i w ogole nie spala...Alicja zreszta tez, bo gdzies tak od 4 ma slabszy sen i nie spi gdy na dluzej odejde...
 
reklama
Ale ona za jednym razem wypija ok.30ml maksymalnie. Teraz już zrezygnowałam i daje jej ze 3 razy, zanim sama pojde spać mm, potem rozwodniony sok. próby podania wody,herbatki kończą się płaczem.

ale tego soku rozwodnionego to ona i ze 3 butle wychlać potrafi. np ostatniej nocy sporo płakała - prawdopodobnie zęby idą no i do tego ma katarek - i ciagle usypiala,przebudzala sie, dopiero jak wypila cała butle soku to wstalam w koncu mleko zrobic i po 20ml usnela.

wątpie by jej podpasowało takie rozwodnione mleko ( bo chociazby sok za bardzo rozwodniony już jest totalnie bee) ...ale spróbuje.

sie rozpisalam :p ale jeszcze jedno.... ja jej tak uparcie chcialam dawać mm w nocy, bo ona w dzień nie chce pić mleka, a z tego co wiem jest jakaś dzienna dawka którą dziecko musi tego mleka wypić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry