reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią i mlekiem modyfikowanym

no hej laski :)
na podranione sutki, na rany na nich polecam HPA LANOLIN z firmy LANSINOH
masc rewelacyjna, nie trzeba jej zmywac
bephanten trzeba zmyc zanim sie da piers dziecku

ja tez mroze pokarm codziennie porcje, laktatorem sciagam jednorazowo ok.90ml z piersi, ale wiem ze jakbym chciala do konca to spokojnie wycisnelabym jeszcze 50
dietki nie mam, pisalam na glownym, pije wode niegazowana, hektolitrami, zreszta mam takie ssanie ze potrafie w nocy pojsc sie najesc, wode mam kolo lozka :)
wspolczuje ran na sutkach, karmilam moja malutka tak 3tygodnie, nie uzywalam kapturkow, nie kupowalam, mialam tylko ta masc, nie podawalam smoczka bo zaburzal odruch ssania, jak sie sutki zagoily to poszlam i wtedy kupilam smoczek :)
nie poddawajcie sie dziewczyny, ja plakalam, mialam kryzysy takie ze chcialam pojsc i kupowac mleko, ale wytrzymalam, a mala ciagnela z krwia :/ z obu sutkow tak ciagnela, takze wyjscia nie mialam zeby tylko jednym karmic, oba bolaly tak samo masakrycznie...
 
reklama
Vusia Ja wychwalam purelan medeli, nie trzeba go zmywać dając Maluszkowi, a goi super moim zdaniem no i kapturki pomagaja u mnie :)

Też polecam...fantastyczny jest...a najlepiej smaruj też sutki swoim własnym mlekiem i wietrz...trochę to dziwnie wygląda jak się biega po domu z cyckiem na wierzchu,ale mnie akurat pomogło...
Mnie Mała do tej pory czasami gryzie...w sumie tylko w prawego cycka,lewy jest ok,więc więcej karmie z lewego a z prawego odciągam i dopajam butelką...efekt jest taki,że cały czas mam lewą pierś wiekszą, a prawa mniejszą :)
 
Moje wietrzenie konczy sie zawsze domem zalanym mlekiem, bo jak tylko purelanem posmaruje to mleko zaczyna leciec jak z kranu.
A mam pytanie do dziewczyn korzystajacych z nakładek do karmienia. Czy wasze dzieci najadaja sie przez nie? ja mam wrazenie,ze Malemu jakos malo odkad te nakladki stosuje.
 
No to już wiem, ile mniej więcej Drobina wsuwa :) Byłam dziś u gin. i Tata podał odciągnięte wcześniej mleko. Wypiła 170 ml, a potem jeszcze trochę pociamkała z piersi przed zaśnięciem jak wróciłam.
Odciągnęłam mleko, żeby nie zrobić za dużej przerwy. Ale tylko 100 ml, bo mi się więcej nie chciało siedzieć. Jakieś 2 minuty mi to zajęło, ale żadna przyjemność ślęczeć nad laktatorem ;) Jak będzie potrzeba, to jeszcze dociągnę kiedyś.
 
Gorgusia u mnie je ciut wolniej, ale wysysa cycusia tak, jak normalnie, ja biorę kapturek jak mnie bardzo boli albo jak widzę, że mleczko tak sika, że Malutki się wkurza na cycusia :)
a co do sikających cycków to ja smaruję purelanem a potem cóż wkładam cycusie do stanika z przewiewnymi wkładkami, bo inaczej byłoby jak u Ciebie ;D

Ewa wow niezły żarłoczek!

ja dzisiaj też odciągałam, by dostał pod nieobecność, jestem zdziwiona spokojnie 90 ml wyszło na luzie, potem to zjadł i chciał jeszcze :szok: w każdym razie choć laktator wygodny to autentycznie po kilku minutach miałam dość tego naciskania by leciało :D
 
Odciągnęłam mleko, żeby nie zrobić za dużej przerwy. Ale tylko 100 ml, bo mi się więcej nie chciało siedzieć. Jakieś 2 minuty mi to zajęło, ale żadna przyjemność ślęczeć nad laktatorem ;) Jak będzie potrzeba, to jeszcze dociągnę kiedyś.

wow! 100ml w 2 minuty? ciekawe czy u mnie tyle kiedys poleci...
 
reklama
Vusia, ja mam Avent ręczny. I bardzo go lubię.

No, dość szybko poszło... Ale karmiłam ostatni raz o 15, a ściągałam o 20 i to po podaniu wcześniej na chwilę do pociamkania drugiej piersi Anielce, żeby zasnęła. Więc sporo mleka było, no i już samo wypływało, przez to, że z drugiej piersi Młoda jadła.
Mogłam odciągnąć więcej, bo potem całą noc i ranek miałam nawały - teraz już się trochę unormowało na szczęście ;)

Asia, ile Twoja Ula zjada jak wychodzisz? Bo nie mam porównania, czy te 170 ml to dużo, czy mało.
 
Do góry