reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią i nie tylko

jak juz jest to wtedy przed karmieniem sie podaje. zapobiegawczo nie ma sensu bo zawsze moze sie okazac ze bedziesz miala niekolkowe dziecko czego zycze wszystkim :) pytalam w szkole rodzenia od kiedy mozna stosowac te wszystkie srodki na simetikonie i dowiedzialam sie ze od samego poczatku jesli sa problemy. wiadomo ze warto najpierw wyprobowac lagodniejsze metody czyli masaz brzuszka i kladzenie malucha na brzuszku a takze pic herbatki z koprem wloskim oraz pilnowac zeby maluchowi sie odbilo po jedzeniu.
 
reklama
dobra, to ile mam powiedzieć, żeby przysłał ??:-)
i jak to się w ogóle stosuje? to jakieś kropelki są, czy co??
 
ja poki co mam dwie buteleczki wiec jesli bede chciala to troche pozniej. a lek jest w postaci kropelek i podaje sie to dziecku przed samym karmieniem.
 
i ile kropelek? tzn na ile taka buteleczka starcza??
bo musze się dowiedzieć jak z terminem ważności, żeby jaj nie było
 
opakowanie ma 30ml, wg ulotki podaje sie 15kropelek przed kazdym posilkiem ale to mozna sobie indywidualnie dopasowac, jednym dzieciom wystarczy mniej, innym trzeba dawac wiecej. generalnie nie wystarcza to na dlugo wiec data waznosci nie musi byc jakas strasznie odlegla, mysle ze dla bezpieczenstwa jak zahaczy o 2011 to bedzie ok.
 
opakowanie ma 30ml, wg ulotki podaje sie 15kropelek przed kazdym posilkiem ale to mozna sobie indywidualnie dopasowac, jednym dzieciom wystarczy mniej, innym trzeba dawac wiecej. generalnie nie wystarcza to na dlugo wiec data waznosci nie musi byc jakas strasznie odlegla, mysle ze dla bezpieczenstwa jak zahaczy o 2011 to bedzie ok.
ok, oni chcą do nas w kwietniu przyjechać, to może przywiozą kilka opakowań :-)
 
Witajcie w nowym wątku...
Powoli do przodu..
Dziewczyny: Sab Simplex to jest dokładnie taki sam preparat co wprowadzony na rynek polski w 2004 roku nasz polski Espumisan w kropelkach dla niemowląt... Mój syn przez 24h/dobę przez 6 miesięcy miał kolki więc ja próbowałam naprawdę wielu sposobów... i właśnie po konsultacji z wieloma pediatrami (w tym jeden to mój kuzyn) mogę z czystym sumieniem powiedzieć że to jest to samo... a i żeby było widać efekty stosowania obu preparatów, to trzeba się w cierpliwość uzbroić.. minimum 2 tygodnie... ale stosować trzeba przed każdym karmieniem... to przy wielkich, jak u mojego syna, kolkach
A niestety w naszym przypadku kolki spowodowane były nie żadną dietą, ale.... zbyt wielką ilością pokarmu.. Mój syn zamiast ssać pierś to po prostu łykał pokarm, razem z powietrzem... moja teściowa położna radziła mi odciągać ten pierwszy pokarm.. ale ja głupia mądrzejsza młoda matka powiedziałam, że w życiu nie pozbawię mojego syna tego cennego pokarmu.. teraz wiem i będe to stosować.. najpierw odciągnąć nadmiar.... ale to wtedy gdy pokarmu jest naprawde duzo... mi tak ciekło, że syn jadł góra 2 minuty..... a z drugiej piersi bez dotykania piersi zlatywało do butelki minimum 60 ml.... a po odciąganiu było tego 260 ml.... to był szok ile tego miałam...
Przez 6 miesięcy byłam na diecie "ziemniaczki, buraczki, marchewka".. żadnego mięska.. żadnego nabiału.. skaza białkowa może też powodować ogromne kolki, nie tylko uczulenie...

Przypomniało mi się również: bardzo ważne jest po każdym karmieniu odbijać maluszka...

Ja w tym ferworze kolkowym zaczęłam stosować również wodę koperkową... Ale po niej było tylko gorzej (tak jak pisały dziewczyny lepiej samemu wypić herbatkę koperkową).. potem (po 3 miesiącach jej stosowania) dowiedziałam się że w niektórych województwach niemalże zakazuje się stosowania wody koperkowej.. jako tej co działa kolkotwórczo a nie przeciw kolkowo.. niestety u mojego syna woda koperkowa zadziałała właśnie kolkotwórczo.... i ponoć tak działa u wielu dzieci....
 
Ostatnia edycja:
wiolan espumisan i sab simplex to nie jest to samo. jest kilka dostepnych na rynku lekow ktore zawieraja ten sam srodek na kolki czyli simetikon ale kazdy z nich ma go w innym stezeniu i zawiera inne srodki pomocnicze. i zwykle na kazde dziecko dziala inny z tych lekow.
 
reklama
Ja Majkę karmiłam piersią przez 15 miesięcy.Teraz też bym chciała karmić dość długo jeśli mi się to uda.

Na kolki stosowałam właśnie espumisan.Czasem robiłam też taką miksturę: gotowałam w wodzie z odrobina cukru kilka ziarenek kopru włoskiego i potem w tym zaparzałam rumianek na słomkowy kolor,potem to cedziłam,studziłam i podawałam małej po troszku.U mnie to super działało poleciła mi to koleżanka mama dwójki dzieciaczków.
 
Do góry