reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią i waga

Kate2106

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2018
Postów
123
hej dziewczyny!
Martwie się (chociaż lekarz powiedziała ze na razie nie ma czym), bo mój 3 tygodniowy syn chyba mało tyje. 17.09 wyszliśmy ze szpitala z waga 3300, a wczoraj na wizycie patronażowej lekarza ważył 3756. Na razie zalecono karmić mi co 3 godziny, bo przyznam ze w nocy karmiłam go raz/dwa razy. Powiedziano mi tez ze prawdopodobnie zaczynaja się u niego kolki, bo ma napięty brzuch - mam go masować po nim i kłaść na brzuszku.
Czy mam się czym martwić czy wrzucić na luz? To moja pierwsza dzidzia i wszystko jest dla mnie niepokojące
 
reklama
Rozwiązanie
jeśli lekarz nie widzi powodów do niepokoju, to się nie stresuj niepotrzebnie. twoje dziecko przybiera w normie, nie każde musi być w górnych centylach i trzaskać po 200g czy więcej tygodniowo. ważne żeby moczyło odpowiednią ilość pieluszek i się regularnie wypróżniało. jakbyś miała wątpliwości to zawsze można podejść do lekarza/ zapytać położnej.

linkuję ściągawkę :), która omawia temat kp - co może niepokoić, na co zwracać uwagę, itd. może Ci się przyda ;)

Link do: Jak nie zabić dziecka piersią?
Ja bym za tydzień przeszła się do lekarza, by zważyć dziecko na tej samej wadze (bądź poczekała na kolejną wizytę położnej)
Waga wadze nie równa, więc mógł pojawić się błąd pomiaru. Jeśli ładnie je, wypróżnia się - to nie powinnaś się martwić. Dziecko powinno przybierać ok 120-220g na tydzień - więc mieścicie się w normie.
 
@Kate2106 sluchaj lekarza. @witch84 podala ci normy, ale sa dzieci, ktore ich nie przestrzegaja. Jedne dzieci przybiora 500g na miesiac inne 700g, jeszcze inne 1000g. Poza tym wazenie dziecka co tydzien moze przyspozyc o zawrot glowy, bo jednego tygodnia waga moze stac, a innego przybierze podwojnie. Na poczatku skupilabym sie na miesiecznym przyroscie wagi. Moj syn tez roznie przybieral. W pewnym momencie kazali nam wazyc co tydzien. Myslalam, ze zwariuje. Strasznie sie tym stresowalam. Jednak na wage dziecka sklada sie kilka czynnikow. I jesli pediatra sie nie stresuje, to po co ty to robisz? Dzieci nie rozwijaja sie od linijki. Sa normy, ale mozna byc poza nimi, a to i tak nie musi oznaczac nic zlego. Jesli nie ufasz lekarzowi, to poszukaj takiego, ktory zaskarbi sobie twoje zaufanie.
 
jeśli lekarz nie widzi powodów do niepokoju, to się nie stresuj niepotrzebnie. twoje dziecko przybiera w normie, nie każde musi być w górnych centylach i trzaskać po 200g czy więcej tygodniowo. ważne żeby moczyło odpowiednią ilość pieluszek i się regularnie wypróżniało. jakbyś miała wątpliwości to zawsze można podejść do lekarza/ zapytać położnej.

linkuję ściągawkę :), która omawia temat kp - co może niepokoić, na co zwracać uwagę, itd. może Ci się przyda ;)

Link do: Jak nie zabić dziecka piersią?
 
Rozwiązanie
Do góry