reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią inaczej

Christine0518

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2020
Postów
16
Witam, mam dwumiesięczną córeczkę, do tej pory karmiona piersią lub z butelki moim mlekiem oraz mm. Zauważyłam, że po wypiciu mojego mleka z butelki ma bardzo duże problemy z brzuszkiem, bardzo płacze, prezy sie, trwa to do godziny po jedzeniu. Początkowo myślałam, że to kolka ale teraz zaobserwowałam, że te problemy występują tylko jak piję moje mleko z butelki. Jeśli podam butelką mleko modyfikowane nie ma tego problemu, dziecko jest spokojne. Swoje mleko odciągam około 20 minut z jednej piersi w ilości około 130 ml. Po odstaniu na mleku pojawia się około 2-3 milimetrowa warstwa tłuszczu. Dlaczego po moim mleku z butelki są takie problemy? Czy jest ono za mało tłuste i córka zjada więcej tego początkowego słodkiego mleka? Jak odciągnąć tlustsze mleko? Niestety karmienie tylko piersią nam nie wyszło z wielu powodów 😔 proszę o jakieś porad
 
reklama
Mm a mleko matki różnią się. Mleko matki szybko się trawi i najpóźniej do 1,5 h. Mm do 3 h trzyma. Nie wiem co masz na myśli mówiąc problemy brzuszkowe. Myślę, że jest niespokojna, bo jest głodna i niekoniecznie zależy to od tłustości mleka. To, co jesz też na to wpływa. Zaraz odezwa się Panie mówiące, że nie ma diety karmiącej. Ale z autopsji wiem, że to nie prawda. Mam mocno alergiczne dzieci i bardzo miało wpływ na nie to, co zjadłam. Miałam jednak dobrych lekarzy, którzy podpowiadali co zrobić by karmić piersią. Nie mogłam podać mm, bo miały uczulenie na bmk i nawet mleka na receptę u nas się nie sprawdziły.
 
Ale z butelki mojego mleka zjada około 100 ml i więcej nie chce. Czasami jak poprawnie złapie piers i je prosto z piersi to nie ma problemów z brzuchem,więc to nie od diety. Ewidentnie coś jej nie pasuje w moim odciąganym mleku, pytanie co...
 
Ostatnia edycja:
Może z butelki zbyt łapczywie wciąga i więcej powietrze nabiera do żołądka, ja bym raczej w ta strona poszła. Dawałabym swoje mleko z butelki po jakieś 30-50ml i brała na odbicie.
 
Ale z butelki mojego mleka zjada około 100 ml i więcej nie chce. Czasami jak poprawnie złapie piers i je prosto z piersi to nie ma problemów z brzuchem,więc to nie od diety. Ewidentnie coś jej nie pasuje w moim odciąganym mleku, pytanie co...
Dużo zależy jaki ma smoczek w butelce. Z piersi musi ciągnąć i jak dobrze złapie nie łyka powietrza. Jeśli z butelki, a w zasadzie że smoczka ciągnie to może za szybko lecieć, wtedy łyka dużo powietrza i to jest przyczyną. Próbowałaś smoczków całą z modeli? On jest imitacja piersi.
 
Do góry