reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią - linki, porady, itp

dzikusko szkoda odstawiać malego od piersi to najlepszy pokarm dla niego. Moja Zuzia też była dużym dzieckiem (4120) a do pół roku karmilam ją tylko i wyłącznie piersią. Z poczatku było to dosć uciążliwe bo wiadomo musiałam robić to dosć czesto ale po 2 tyg. laktacja sięwyrównała i Zuzia jadła równiótko co 3 godz. z przerwą nocną 6. Przystawiaj małego jak najcześciej aby piersi wytwarzały dostateczną ilość mleka. POzatym dziecko powinno być przy piersi minimum 15 minut aktywnego ssania aby mogło sie najeść. Takie dostalyśmy wytyczne w szpitalu od pani od laktacji. Życzę powodzenia, powalcz jeszcze troszkę o pokarm, nie idz na latwiznę.
 
reklama
Ponoć to mleko dojrzałe którym dziecko zaczyna sie dopiero konkretnie najadać zaczymna wytwarzać sie oK 15 dnia od porodu, wcześniej to mleko które jest zwane jest przejściowym;-)
 
Moj mały ma juz 3 tygodnie, a u mnie nadal mleka nie wystarcza - i to pomimo czestego przystawiania i to czasami na baardzo dlugo.
Wiec to nie jest reguła - i teksty typu "nie idź na łatwiznę" niestety nie pomogą :(
Mam już szczerze dosyć...
Dzikuska, skąd wiesz, że kolki mogą być od "mieszanego" pokarmu? to mówisz, że lepiej samą butlą karmić?
 
przystawiam i przystawiam i szlak mnie trafia jak wisi na cycach a ja pozniej lece jeszcze po butle; a polozna mi mowila ze moze z mieszania mleka miec kolki; pozatym moj na poczatku mial problem z ssaniem i cyce nie produkowaly juz tyle ile powinny; do dzis mam za malo chociaz miesiac minal; kaplica mowie wam juz sama nie wiem co robic; w dzien przystawiam co 2 godziny w nocy raz bo chce spacccc; eh zycie... nakretka karm cycem i butlą tylko zmien mleko; mi pomoglo
 
Powiem szczerze,że nie wiem jak to jest z tym pokarmem,czy jest go za mało w cysiach,czy dzieciakom wystarcza tyle ile się naprodukowało....
Mój też jak zje z cyśki to za półtorej godziny chce jeść od nowa,a jak zje 60ml z butli +cyśkę to śpi 3 godziny.Faktem jest,że od tego mieszania częściej boli go brzuszek,tylko,że na samym sztucznym to dopiero mogą byc kolki:baffled:
 
Dziewczyny, z tymi kolkami to nie ma reguły bo moja mała jest wyłącznie na piersi i ma takie ataki kolki, że serce sie kraje. Czasami juz nie mogę słuchac jej płaczu:no: :-( i żadne kropelki nie pomagają, a nie jem niczego co powoduje wzdęcia.
 
A mi cycolki to produkują tyle pokarmu, że aż tryska i ciągle zmieniam wkładki w biustonoszu. Ola najada sie i robi sie już taka okraglutka, że aż boje się czy nie zabardzo okrągła :tak: .
Do tej pory myślałam, że z cycolków je mało (trudno okreslić ile ml) ale wczoraj jak bylismy na weselu to Ola była u mojej siostry (bo niedaleko) i tam zostawiłam odciągniętego mleczka w butelce (100 ml) - tak na wszelki wypadek, bo i tak kursowaliśmy na karmienia. Okazało się, że te 100 ml, to pochłonęła może w 2 minutki :tak: i było mało, naszczęście my byliśmy już w drodze i zaraz Ola dostała cycuszka i poszła grzecznie spać:tak: .
 
U mnie karmienie cycuszkiem też jest czasem co 2 godz a czasem co 3. Wszystko zalezy od tego ile zje wczesniej i jak długa była poprzednia przerwa. Niestety Nela złapała skazę białkowa i muszę wyrzucić ze swojego menu wszystkie rzeczy ktore widziały się z krówką. Szkoda bo ostatnio strasznie chodzi za mną mleko.
 
Cleo ja przy Krzysia skazie , mogłam jeść nabiał a produkty zawierające barwniki i konserwanty (większość produktów to świństwo zawiera)musiałam odstawić. Zresztą moja lista niedozwolonych produktów była długaśna - ale warto było, gdyż skaza ustapiła i teraz Krzyś je już prawie wszystko.
 
reklama
no właśnie ja tez zacznam walkę ze skazą ( chyba)/./ pediatra przy wysypce Franka nakazała mi odstawić nabiał, a dermatolog - alergolog z którym się akurat widziałam powiedział, ze skazy nie można diagnozować przed 3cim miesiącem życia i że wogóle teraz to jest bez sensu pełno dzieci zdiagnozowanych jako alergiczne, bo lekarzom się nie chce prawdziwych przyczyn szukać.. i nie wiem co robić.. ale chyba na wszelki wypadek te mleczne produkty odstawiam.. zobaczymy za dwa tygodnie czy wysypka zniknie.. jak nie to wrócę do podejrzenia, żę to proszek do prania..
 
Do góry