reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią - linki, porady, itp

reklama
Z diety karemiącej matki wynika że wszystko można jeśc,tylko najpierw osobno i w małych ilosciach żeby sprawdzic reakcje dziecka.
 
Madziu no właśnie nie, a też chętnie bym je potem wprowadziła w życie ;) musze coś jeszcze poszukac na necie ::)
 
dziewczyny .. z tego co wiem.. to najlepiej na poczatku jesc tylko gotowane i lekkostrawne rzeczy ( nie jeść stączkowych, kalafiora i wzdymających typu śliwki).. nie powinno się przesadzać z rzeczami silnie alergizującymi typu owoce cytrusowe i mleko.

po jakimś czasie ( po tygodniu, dwóch) można rozszerzać diete dodając po jednej rzeczy do jadłospisu i obserwujac czy się dziecko nie uczula..
wyjątkiem są dzieci z żóltaczkami - ich mamy powinny tylko gotowane jeść dopóki żółtaczka nie zejdzie.
 
Ja właściwie od powrotu ze szpitala wprowadzam różne pokarmy.Różnie z tym bywa,bo sama nie wiem czy Wojtek placze z powodu brzusia i gazów,czy po prostu ze zmęczenia często nie potrafi zasnąć? poza tym ma trudności w odbijaniu,a jak nie odbije to go właśnie męczy i placze :-[
 
hmm ja szczerze mówiac jem wszystko z wyjatkim kapusty fasoli i grochu wiadomo wszystko z umiarem ale jak narazie maly sadzi kupki jak trzeba:)
 
pomozcie dziewczyny; moje mleko malemu nie straczy a z mieszania mojego i butelkowego ma kolke; wiec chce odstawic od cyca; znacie sposob na szybkie zachamowanie laktacji? bo zwiekszenie mi nic nie da; i czy mozna przywrocic laktacje jak nam te kolki miną? cholera ze tez nie moglam miec mniejszego dziecka moze cyc by mu wystarczyl a tak mi serce pęka ze od cyca odstawic musze;
 
reklama
Dzikusko znalazłam na ten temat następujące info bo sama nie mam pojęcia co ci doradzić

"Jest to zależne od powodu dla którego chcemy laktację zahamować.
Jeżeli chcemy zakończyć już karmienie dziecka piersią, należy po prostu nie przystawiać Go do piersi, a nadmiar pokarmu ściągać, ale nie do końca. W przypadku gromadzenia się pokarmu, możemy robić zimne okłady na piersi. W przypadku niepewności, należy skonsultować się lekarzem"

 
Do góry