reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią po miesiącu

reklama
Rozwiązanie
Hej drogie mamy i przyszłe mamy. Czy jest możliwe pobudzenie laktacji po miesiącu? Mleko w piersiach jest, lecz bardzo malo.

Najlepiej zglosic sie do pielegniarki laktacyjnej- jak Tb bardz zalezy to juz polowa sukcesu :)
Ale Stosowac herbatki na laktacje, probowac odciagac mleko laktatorem i chyba najwazniejsze aby przystawiac dziecko jak najczesciej - zaszkldzic na pewno nie powinno
Skąd wiesz, że mleka jest bardzo mało? Laktacje możesz pobudzić jak najczęściej przystawiajac dziecko do piersi, ja jeszcze polecam suplement Humana Piulatte Plus na laktację.
 
Odciagam laktatorem i to jest dosłownie 15 ml z obu piersi.

Laktator nie jest wyznacznikiem ilości mleka, bo do odciągania trzeba je przyzwyczaić. Poczytaj o metodzie odciagania 7 5 3, fajnie działa.
Syn je tylko kp? Dobrze przybiera?
Na pewno możesz przystawjać go częściej do piersi, bo pijąc dziecko zamawia mleko na kolejne karmienia.
 
Je mieszanie, przybiera aż za dużo według lekarza więc myślę że kpu wystarczy, tylko to odciąganie mnie zmyliło.

Spróbuje przejść tylko na kp, jeżeli dobrze przybiera to nie ma potrzeby mm. Na początku maluchy lubią być często przy piersi i to daje wrażenie jakby były głodne. A tak nie musi być, zobacz jak będzie przybierał tylko na Twoim mleku, ale myślę, że mu wystarczy i niedługo laktacje się unormuje.
 
Karmie ponad 5 lat. Obecnie już 3cie dziecko i nigdy nie udało mi się ściągnąć więcej niż 50 ml ;)

Jeśli jesteś zdecydowana na kp to karm i przystawiaj i trzymaj skora dodskóry jak najwięcej.Przystawianie powoduje pobudzenie laktacji i
 
reklama
reklama
Do góry