reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią starszaków

wiem, że dzieci nie powinny długo ssać butelki ale jak ja mam ją karmić w nocy gdy ona śpi i płacze z głodu:no: chciałabym choć jedną noc przespać nie budząc się co 2godz na karmienie:angry: podaje jej teraz herbatkę w nocy i cały czas podaje jej mleko ale najczęściej kończy się to płaczem:(
 
reklama
wiem, że dzieci nie powinny długo ssać butelki ale jak ja mam ją karmić w nocy gdy ona śpi i płacze z głodu:no: chciałabym choć jedną noc przespać nie budząc się co 2godz na karmienie:angry: podaje jej teraz herbatkę w nocy i cały czas podaje jej mleko ale najczęściej kończy się to płaczem:(

roczne dziecko juz w zasadzie nie powinno się budzić w nocy na jedzenie:sorry: a czy córka zasypia przy cycku?
 
Moja corka ma 21 miesiecy i pije wylacznie mleko z piersi.oczywiscie je normalne posilki ale 3 razy w ciagu dnia domaga sie piersi,rano ,przed popoludniowa drzemka i przed snem.dodam ze nie zasypia przy piersi tylko sama w lozeczku.chce juz przestac ja karmic ale boje sie jej placzu i krzykow,czytalam ze mamy smaruja piersi cytryna,zaklejaja plastrami.nie wiem czego sprobowac,pomocy!
 
Ja mam podobne doświadczenia zakończone prawie bezbolesnym pożegnaniem z cycem.
Synek potrafił podejść do mnie i sam się obsłużyć - wyjąć pierś i się dossać na stojąco :szok:
Kupiłam mu kubek z miękką rurką i na spacerach dosysał się do rurki, sam zrezygnował z dziennego karmienia ale poranne i wieczorne zostało, nie chciał odpuścić.
Pomalowałam sutki bordową szminką i stwierdziłam, że cycusie zachorowały i że bolą, a w zamian może dostać pyszną herbatkę w swoim własnym kubeczku ze słomką. Syn przez dwa tygodnie sprawdzał, czy na pewno są chore, później zapomniał. Było bardzo niewiele płaczu nad ssaniem, więcej nad mamą, którą boli :-D
 
ja tez mam ten problem moj synek ma 22miesiace czasami raz je w dzien jak ma ochote na drzemke ale najgorzej jest w nocy bo budzi sie od dwoch do pieciu razy,niewem czy czekac az zacznie przesypiac cala noc czy moze w nocy mu cos odawac zamiast tej piersi tylko co?
 
Wodę. To było pierwsze, co kazała mi zrobić pediatra. Podobno dziecko w tym wieku może już samo spać, a budzi się bo wie, że czeka je coś dobrego ;) Więc jak dostanie wodę to już nie będzie tak dobrze i może przestać się budzić.
 
reklama
Do góry