reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

Mi sie udaje wystrzegać mieszanki poki co ale widze że pokarmu mi jakos nie przybywa w zastraszającym tempie i obawiam sie ze z czasem i mieszanka pójdzie w ruch. A z piersią jest tak wygodnie.... No ale zobaczymy. Żal mi strasznie bo mała pięknie je z piersi :(
 
reklama
Ja mam tą herbatę z Herbapolu IV zioła dla matek karmiących. Kupiłam w aptece jakiś tydzień temu. Może babce w aptece chodziło o to ze ich apteka z asortymentu sobie wycofała. Ja piję tą herbatkę, ale nie widzę jakiś powalających efektów po niej. No ale nie jest u mnie źle i wyrabiam z laktacją jak na razie. A pije ją po jest calkiem smaczna, a coś pić trzeba a ja nie lubię owocowych herbat. Więc piję raz dziennie czarną, a potem tą z herbapolu, rumianek lub miętę, no i Inkę.

Onesmile - a może jakiś laktator masz felerny? Bo to też dużo zależy od niego, nie każdym ładnie się ściąga. Ja mam Medela Minielectric i jakby co to polecam. Bo ja sciagam duzo dla malego i ładnie nim się opróżnia piersi. Widzę że już wszystko testowałaś. Mogę Ci jeszcze z moich obserwacji doradzić porządne wyspanie się. Ja jak kilka dni mocno niedosypiam to od razu pokarmu coraz mniej. A jak się porządnie wyśpie to widać znaczącą poprawę. Zmęczenie u mnie bardzo źle wpływa na laktację. Zostaw małego tatusiowi na noc, a ty idz do innego pokoju, zamknij drzwi i się porządnie wyśpij. No i ściągaj tą metodą 7,5,3min To pomaga, ale nie po pierwszym ściąganiu. Ja miałam raz na początku jakiś kryzys laktacyjny i też tą metodą sobie poprawiłam laktację. Tak po kilku razach już była różnica.

CO do butelek i smoczków to ja tylko po kupieniu wygotowałam w garnku, a teraz myję wodą i co któryś raz z płynem do mycia naczyń (bo nie za kazdym razem używał nawet płynu) i za każdym razem przelewam wrzątkiem z czajnika jest ok.
 
Ktoś prosił, żebym napisała moją opinię o Medeli Calma- jak już zacznę używać.
No to jesteśmy po pierwszym i ostatnim użyciu. Do tej pory używaliśmy Avent i DrBrown's i było OK.
Na Calmie Artek prawie się udusił dławiąc. Drugie podejście i to samo. Trzeciego nie będzie.
Dodatkowa uwaga. Fajnie, że ze smoczka nie kapie, ale... nie ma jak sprawdzić ciepła napoju- trzeba sobie kapać na nadgarstek z butelki :-(
Ja nie polecam.
 
Nice girl, mam laktator Philips Avent elektryczny i wydaje sie spelaniac swoje zadanie bardzo dobrze. Testowaly go wczesniej moje kolezanki i obie byly bardzo zadowolone.
Ale byc moze masz racje, co do wyspania, bo notorycznie nie dosypiam. Spie po 4-5 godzin, tzn najpierw np 2, potem wstaje do dziecka, a potem znow moze 2.5-3h. No a potem to juz jest rano,a w dzien rzadko udaje mi sie zmruzyc oko,bo albo wisze na cycu, albo sciagam.Praktycznie 24h w pizamie. Wychodze z domu w weekend, jak jest maz w domu, w tygodniu to niemozliwe.Z piatku na sobote sie odespie, bo maz wstanie do dziecka, no tyle tylko ze odpadna mi ze 2 karmienia i odciagania :-(

Dzis zdolalam caly dzien obejsc sie bez odzywki, dopiero teraz dopoilam Malego 20ml. Bilans dobowy 90ml sztucznego, czyli 2 razy lepiej niz wczoraj. Dzis tez maz kupil mi Karmi i juz wypilam.Zobaczymy, jakie beda efekty.
 
Ktoś prosił, żebym napisała moją opinię o Medeli Calma- jak już zacznę używać.
No to jesteśmy po pierwszym i ostatnim użyciu. Do tej pory używaliśmy Avent i DrBrown's i było OK.
Na Calmie Artek prawie się udusił dławiąc. Drugie podejście i to samo. Trzeciego nie będzie.
Dodatkowa uwaga. Fajnie, że ze smoczka nie kapie, ale... nie ma jak sprawdzić ciepła napoju- trzeba sobie kapać na nadgarstek z butelki :-(
Ja nie polecam.
ja prosilam i dziekuje. Mnie konsultantka laktacyjna ostrzegala, ze to trudna butelka.
Maly moze sie na poczatku dlawic, bo smoczek jest dluzszy niz normalnie(dochodzi do podniebienia miekkiego jak sutek)
ja ja chcialam kupic. by nie zaburzyc odruchu ssania, jak bede karmic na zmiane cyckiem i butelka.Ale na szczescie malenstwo pojetne i potrafi ciagnac i jedno i drugie

co do mycia butelek itp. ja myje sama woda i zalewam wrzatkiem.Raz na pare myc -plynem z Nuka do mycia butelek.
i wrzatek.
 
A mój jeden cycek chyba przestaje produkować mleko bo kiepsko leci i zrobił się zwiotczały trochę:/ Lewy jest idealny, pełny i pięknie leci a prawy do d**y.
 
Onesmile - no mi też to odciąganie nie daje sie za bardzo wyspać, bo po jakimś czasie piersi rozsadza. Ale nie można ciągle na nogach być bo sięwykończysz. Ściągnij sobie mleko wieczorem, wyciśnij ile się da i idź od razu spać - 8h spokojnie daje radę bez ściągniecia. Tylko sobie włóż wkładki laktacyjne,żeby pościeli nie zabrudzic ;) Rano po takiej przerwie piersi mi rozsadza,ale szybko odpalam laktator i ściągam mega porcję. A jak się człowiek wyśpi to potem przez cały dzień więcej pokarmu. A nie przejmuj się, że w środku nocy nie odciągniesz - rano za to będzie dużo większa porcja.

Ja polecam te butelki Avent. Mają szerokie smoczki i cięzko z nich mleko leci,więc dzieć musi się napracować. U mnie świetnie się sprawdzają. Mały się nie dławi, no i są antykolkowe,więc mniej powietrza się nałyka. Mam też butelkę Medeli od laktatora i smoczek do bani. Za szybko z niego leci i jest strasznie wąski i mały jak pyszczek otworzy to go wsadza calutkiego do buzi, ze ma aż usta na tym plastiku mocującym smoczek do butelki. Więc polecam butelki z szeroką szyjką i szerokimi smoczkami.
 
reklama
a ja wczoraj po ostanim karmieniu wydoilam piwo Lecha duze!!! mamuska mi kupila w polskim sklepie:))))))))))))jezuuuuuuuuuuuuuuuuuu jak mi sie chcialo!!!!!!!!!!!!!!:))))))))))))

a co do cyckow zawsze ktorys daje mniej:///// jak 3 dni prawy daje duzo to lewy sie opierdziela! albo na odwrot:///

nie uwierzycie przy czym mala zasypia!!!! jak wlaczam laktator:ppppppppp przecierz nie bede sie doic co pol godziny zeby w ciagu dnia spala:ppppp
 
Ostatnia edycja:
Do góry