reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersia

Akuku pomocy
Po tym jak mały przychorował ciężko było z apetytem i obudziłam się z twardą i bolaca piersią, co zrobić żeby nie rozbujac laktacji bo chyba przystawianie małego i odciaganie laktatorem nie jest najlepszym rozwiązaniem?
 
reklama
Martuszki odciagnij nadmiar lub dostaw malego Zanim sie zrobi zator.
Pozniej przyloz lisc kapusty schlodzony z lodowki i potluczony tluczkiem do miesa.
Jezeli maly nie ma pory jedzenia to odciagnij do uczhcia ulgi laktatorem. Mozesz najpierw rozgrzac piers ciepla pielucha tetrowa lu przysznicem.
 
hej dziewczyny !
moj maluch ma juz 4 msc. Je bardzo czesto,pokarm mam bardzo dobry bo rosnie zdrowo ale nie wiem czy nie za tlusty/gesty ? moj maluszek nie potrafi sam zrobic kupki,mija tydz a on dalej nic,wtedy z braku sily daje mu czopek :( widze ze strasznie go boli brzuszek a kilka minut po czopku jest ladna rzadka kupka.. jestem bezradna :baffled: co mam zrobic zeby synek sam sie zalatwial ? jeszcze nie wprowadzalam zadnych owockow jedynie daje mu herbatke (koperek wloski.) czy powinnam wprowadzic mu jablko do diety ? wczoraj od znajomej uslyszalam ze moge rozrzadzic swoje mleko z przegotowana woda bo ona tak robila i to pomagalo ale sama nie wiem wolalabym doradzic sie was . pomocy !! :crazy:
 
Pateczka moj tez robi kupy bardzi rzadko. Raz na tydzien, raz na 8-9 dni. U dzieci kp jest to calkiem normalne zjawisko. Tak samo jak i czeste kupki.
Tylko ze mojego napewno nie boli brzuszek z tego powodu. Zachowuje sie normalnie.
Jak juz zrobi kupe to jest to kuuupa gigant. I tyle. Konsystencja normalna.

Nie slyszalam o tym aby mleko matki rozrzedzac woda... Hmmm nie widze w tym logiki. Ale ja ekspertka od kp nie jestem
 
Tzn mam czekac nawet ponad tydz az sam zrobi kupke? Nie wspomagajac go czopkiem ? Lekarz tez powiedzial ze to normalne ale nie powiedzial co mam robic ,czy czekac czy podac mu jablko ,nic .. :(
 
Pateczka mój mały też teraz robi rzadziej kupki, wcześniej były codziennie, później co dwa dni a teraz co 4-5 i ja nic nie robię. Z tym że Tymek tak jak Hugo zachowuje się normalnie więc nie widzę potrzeby żeby interweniować. Kiedyś ktoś mi mówił że częste pomaganie dzieciom przy kupie sprawia, że z czasem same mają problem ze zrobieniem i potrzebują ciągłej pomocy z zewnątrz ale nie wiem czy to faktycznie prawda, a poza tym piszesz że kupy są rzadkie, wydaje mi się że byłoby gorzej jakby były twarde, wtedy to ewidentnie zatwardzenie.
A co do rozrzedzania mleka też nie słyszałam nic takiego..
 
Przy kp to normalne że są rzadko kupki. I słyszałam o tym że z byt częste pomaganie dziecku zrobienie kupki czopkiem może doprowadzić do tego że nie będzie chciało ani umiało samo się załatwiać.

A moja córa jak była przeziębiona to chciała być przystawiana częściej do piersi i produkowalo sie więcej i po wyzdrowieniu musiałam odciągać żeby nie mieć twardych piersi i nie zjadała już tak dużo
 
Hej dziewczyny. Mój maluszek ma jutro miesiąc. I mam mega problem z laktacją. Ale od początku
W 33tc zrobiono mi cc i maluszek był na OIOMie 22 dni-codziennie zawoziłam mu pokarm ściągany laktatorem-wiadomo nie na 8 karmień ale na 4-5 spokojnie. Od jego powrotu do domu mam "puste" piersi.. Jak uda mi się ściągnąć w ciągu doby 100 ml to jest dużo (jada 8x 50-70ml), dlatego karmiony jest też mm-bebilon home (dla wcześniaków). Piersi ciągnąć nie chce w ogóle, pociumka 2-3 razy i wypluwa. Chciałabym ograniczyć mu to mm ale jak skoro ja swojego nie mam. Pije sporo wody, herbatę dla karmiących.. Czy może to mieć związek z tym, że miałam przed ciążą nadmiar prolaktyny?
 
reklama
Pateczka moj Emip nie robil kupki max 14 dni. Byl rasosny. Skad wiesz ze go brzuszek boli ?
Herbatka koperkowa nie potrzebna..zwieksza ilosc gazow ..zreszta to sama chemia.
Sama piers do konca 6 miesiaca. Rozszerzenie diety rowniez po skonczonym 6 m. A mleka mamy sie nie rozciencA..ono samo zmienia sie w ciagu doby..

Mysiak zeby zwiekszyc laktacje sa rozne sposoby. Ja bym dala np 20 ml mm i probowala znowu do piersi. Pisalam tez jak sciagac pokarm by pobudzic laktacje.
 
Do góry