reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

reklama
Nie ma potrzeby dopajać dziecko karmione piersią. W czasie upałów należy tylko pamietać, żeby maluszka cześciej przystawiać, bo może być bardziej spragniony. Zauważ, że mleko matki na początku jest bardziej wodniste, co wlasnie pozwala dziecku ugasić pragnienie. Dopiero w dalszym etapie ssania mleko jest gęściejsze i zaspokaja głód.
 
ja niestety tylko 1m3t, ze wzgledu na to że od poczatku malego dokarmialam butelka bo piersi mu bylo malo(ur sie bardzo duzy), no i mlody wybral butle (zaluje tego, bo mi brakuje takiej bliskosci, choc nadrabiam teraz wszystkimi sposobami) no i jak przestal ssac to nawet zadnego obrzeku piersi nie mialam ni nic w tym stylu a jak laktatorem dla sprawdzenia odciagalam to mialam 10 ml mleka, a w drugiej nic:/
 
andzelika87 bardzo mi przykro że mały tak szybko się odstawil, ja też mam właśnie taka sama sytuacje mała jest ciagle glodna staram sie ja co chwile przystawiac do piersi aby nie dawać butelki chodz czasami się zdarza bo jak placze a z piersi juz zjadla wszystko to musze ja dokarmic i właśnie sie boje ze zbyt szybko sie odstawi od piersi
 
Katarzyna - przystawiasz dziecko do piersi na żądanie, jeśli wydaje Ci się, że to za mało to proponujesz pierś częściej - to wystarczy, nawet w upały ;)
Co do rozszerzania... Z tym nie ma sensu się spieszyć. Układ pokarmowy dziecka musi dojrzeć (nie wcześniej niż po 6mż.), dziecko musi wykazać chęć poznawania nowych smaków (interesuje się jedzonkiem z naszego talerza) i najlepiej by samodzielnie siedziało. Do pierwszego roku życia mleko matki to PODSTAWA żywienia i w zupełności mu wystarcza. Rozszerzanie diety to poznawanie nowych smaków, konsystencji i na początku to głównie to i zabawa, a nie najadanie się (choć jeśli się przy tym naje to dobrze ;) ).
 
Witaj. Ja mam synka 17 miesięcznego i do dnia dzisiejszego karmie go piersią. Owszem je normalnie już wszystko ale bez piersi on ani rusz:). Czasami ma takie napady w nocy że potrafi 4 razy mi wstać do karmienia albo wcale a dyda wcale nie ciągnie. Wodą nie poiłam bo to był okres zimowy więc wystarczała mu w zupełności pierś. Próbowałam stopniowo go oduczać ale na nic. Znacie jakieś sposoby? Pozdrawiam.
 
reklama
reklama
Dastina19 ja nie mam zadnego doświadczenia ponieważ to moje pierwsze dziecko:-) ale z tego co wiem można brodawki smarowaz pieprzem albo sokiem z cytryny próbować trzeba wszystkiego mam nadzieje ze wypowiedza sie tu bardziej doswiadczone mamy
 
Do góry