reklama

karmienie po pobycie w szpitalu

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez MewaSmieszka, 21 Kwiecień 2012.

1. MewaSmieszka

MewaSmieszka Początkująca w BB

Cześć, mam problem..
    Wylądowałam w szpitalu z ostrym zapaleniem trzustki, byłam tam trzy dni i niestety spędziłam je cały czas głodując. W drugiej dobie dostałam kleik i do końca pobytu byłam już tylko na kleiku i kilku sucharkach. Oprócz tego tylko piłam wodę. Moje dziecko ma skończony miesiąc i dotychczas było karmione wyłącznie moją piersią i prawidłowo przybierało na wadze. Gdy byłam w szpitalu ściagałam pokarm laktatorem, lekarz powiedział, że podawane mi leki nie zaszkodzą dziecku, ale z przyczyn organizacyjnych nie było możliwe dostarczanie go dziecku. Pierwszej nocy w szpitalu czułam jeszcze pokarm w piersiach, lecz z każdą godziną było go coraz mniej. Teraz jestem już w domu, piersi miękkie i prawie puste.. co to jest te kilka kropel dla brzuszka mojego dziecka.... Ale nie poddaje się, piję dużo wody, herbatkę Hipp na laktację, jem dużo więcej niż tylko kleik i najważniejsze - przystawiam dziecko do piersi na każde jego żądanie, ale pokarmu wciąż tyci, tyci. Co mam jeszcze zrobić? Czy pokarm wróci?

2. mamuśka24

mamuśka24 Fanka BB :)

jak dla mnie robisz wszystko co trzeba, nie ma cudownych sposobów na powrót mleka. ja nigdy nie próbowałam sposobu babcinego czyli picie bawarki- herbaty z mlekiem ale moze i to by pomogło. przede wszystkim walcz o karmienie piersia jak dziecko bedzie ssało to pokarm powinien sie pojawic. powodzenia zyczę.

3. reklama
  4. maryla86

maryla86 Fanka BB :)

spokojnie to może być troche z Twojego przerażenia że mało mleka - czasem nasza podświadomość działa boisz sie że nie dasz rady utrzymać laktacji i dla tego
    ale mamuśka24 dobrze mówi przystawianie dziecko powinno pomuc spokojnie przystawiaj dziecko jak najcześciej a i mleka będzie więcej ;-)
    powodzenia

5. martttika

martttika Fanka BB :)

i myśl pozytywnie! jak będziesz myślała, że masz dużo mleka to jego na pewno nie zabraknie:-) Podświadomość może zdziałać cuda!

6. Beniaminka

Beniaminka Fanka BB :)

MewoSmieszko, bedzie wszystko dobrze :tak: Jesli tylko bardzo chcesz i dzieciątko zechce nadal ssać, pokarm będzie.Daj sobie dwa dni na "rozruch" fabryki, takie okreslenie kiedys padlo w artykule o karmieniu, bo nasz fabryczka wytworzy tyle mleka n aile jest zapotrzebowanie, bylo go mniej ale z pewnoscia to nie jest koniec laktacji. Przystawiaj maleństwo jak naczęściej i zobaczysz wszystko wróci do normy. Przeszłam podobne zdarzenie, z tymże to moja córcia była w szpitalu zaraz po pobycie na porodówce, kiedy to ja karmilam tam przez 10 dni, a potem leżała 3 tyg na patologii noworodka, i nie pozwalano jej podawac mojego mleka, złapała tam adenowirusa i karmiono ja mm bez laktozy, napłakałam się sporo, bo chociaz odciągałam pokarm, piersi były coraz bardziej miękkie, i bałam się że córcia juz nie chwyci brodawki, że poznała smoczek i koniec...już w drodze do domu, w samochodzie na parkingu mała zaczęła ssać, podawałam jeszcze jeden dzien dodatkowo mm ze szpitala...ale juz na drugi dzien wieczorem córcia odmówiła mleka z butelki i tak nasze karmienie trwało ponad 19 miesięcy, od wczoraj robimy odstawianie, i obie mmay lekkiego doła :-) Powodzenia ! :-)

7. Madzia_33

Madzia_33 Mama Julki i Krzysia !!!

Mozesz pić tez Karmi, duzo soków (bo są słodzone) a herbatke z Hipa zastapiłabym Fitomixem z apteki

Najlepiej połóż się do łozka z dzidzia na dwa dni i niech śpi na "cycku" a przede wszystkim przestan sie zadręczać ze masz mało mleka Piersi po jakims czasie nie sa juz wielkie , twarde i tryskajace a potrafią wykarmić dziecko (moje piły do konca 6 miesiąca tylko a cycusia)

Krzys ma skonczone 3 lata i do dzis mam mleko mimo ze cycka sporadycznie

Poleć forum