reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie, pytania i porady :)

Jestem bardzo ciekawa ile minut ssą Wasze dzidzie piersi, chodzi mi o to ile min trwa karmienie. Moja Majeczkaje tylko niecałe 10min i tak się zastanawiam czy to nie za krótko, wiem że jak by była głodna toby płakała, ale mimo wszystko nurtuje mnie ten temat i chciałabym usłyszeć Wasze spostrzeżenia
 
reklama
Witam
Mój synek też króciutko ssał pierś, nawet nie całe 10 min i miałam dokładnie takie same obawy czy się najada czy nie, ale przybywał ładnie na wadze a teraz ma juz prawie 10 miesięcy i waży 11 kg więc napewno się najadał:)
Pozdrawiam serdecznie
Monika
 
U nas bylo podobnie. Zaczynaliśmy od 40 min, po skończeniu 3 miesięcy było 20, potem 15, 20 i w końcu zeszliśmy do 5 min ( oczywiście jak Marcin miał 5 misięcy). Teraz to nie jest w stanie się skupić na piersi i rano służy mu tylko do zaspokojenia pragnienienia a potem dostaje mleko w butelce ale wieczorem normalnie ok 19.30 jest karmienie średnio ok 15 min z obu piersi. Nie masz się czym przejmować, jeżeli córcia jest radosna, pogodna i nie płacze parę min po jedzeniu to napewno się najada :)
 
Witam! W tym wieku dziecka droga anacondo27 to chyba normalne, a na pewno częste zjawisko. Mój synek ma 5 miechów i 7 dni i od około miesiąca je z obu piersi po około 5-10 minut. W nocy za to je dłużej, bo lubi się też przytulić. Myślę, że w miarę wzrostu dziecka wzrasta też "siła ssąca" i dzidzia szybciej potrafi się najeść. Ja się trochę bałam, że mój Bartuś się nie najada i że mam mniej pokarmu, więc jak skończył 4 m-ce podałam mu mleko modyfikowane. Okazało się, że wypija 130 ml (więcej już nie mieści) i po 3-4 godzinach znowu woła jeść. Zrobiłam mały eksperyment tzn. odciągnełam swoje mleczko i podałam mu też 130ml, wypił i nie domagał się więcej. Na ogól woła jeść po moim mleku szybciej (2-3 godz.) niż po butli NAN'a2 (1-2 razy mu podaję w ciągu doby modyfikowane).Mleko kobiece jest szybciej trawione niż modyfikowane i dlatego niektóre mamy myślą, że skoro po butli tak ładnie śpi lub woła jeść rzadziej to się najada, ale to mylne myślenie. Nie napisałaś jak często je Twoje maleństwo. Jeśli odstępy czasu nie są małe między ssaniem piersi to nie masz się co martwić. Dziecko, które się nie najada woła jeść bardzo często. Jeśli ważysz małą raz na tydzień i ładnie przybiera to możesz być spokojna. Niektórym kobietom pokarm leci bardzo szybko z piersi, więc i dziecko szybko zapełnia sobie brzuszek :) . To co napisałam wiem z własnego doświadczenia (mam dwoje dzieci) i od położnych oraz artykułów na ten temat. Pozdrawiam i dużo zdrówka dla pociech i dla was dziewczyny ;D
 
Moja córcia tez zawsze ssała krótko (5 - 10 min), chociaż dość często (co 2 - 3 godz) i zastanawiałam się czy to nie za krótko. Ale rośnie dobrze, jest śliczna, chuda i zdrowa!
 
Ja próbowałam swojego mleka. Jest lekko słodkie. Co do ssania własnej piersi to ...hmmm... jakby Ci to wyjaśnić... spróbuj sobie possać swój członek :p
 
avocado2 pisze:
Ja próbowałam swojego mleka. Jest lekko słodkie. Co do ssania własnej piersi to ...hmmm... jakby Ci to wyjaśnić... spróbuj sobie possać swój członek :p
;D ;D ;D

Napewno już próbował i robi to regularnie!!! ;D ;D ;D
 
reklama
witam, moja córcia tez ssie piers około 10 minut, na początku martwiłam się bardzo, ale okazało się ze bardzo ładnie przybiera na wadze, chyba az za duzo :laugh:. Róznie to bywa niektóre dzieci jedzą długo , a innym wystarczy 10 minut
 
Do góry