reklama

Karmienie sztuczne niemowlaka.

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez smerfetka88, 9 Styczeń 2015.

 1. smerfetka88

  smerfetka88 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziewczyny, mam mały problem. W zasadzie nie wiem, czy jest czym się martwić, ale wolę podpytać, może ktoś miał podobnie:)
  Moja córcia jest na "butli", zjada teraz 150 ml. Zdarzają się dni,jak wczoraj, że od rana zjadła 3 porcje, o 19.30 ostatnią, i śpi aż do teraz... Nie wiedziałam, czy w nocy ją budzić na karmienie czy jak.. Czy taki maluszek może mieć takie przerwy w karmieniu? I jeść tylko 4 razy w ciągu dnia...?
   
 2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jeżeli córka je nieregularnie, do czego ma prawo w tym wieku, ale w jeden dzień jest to dużo a w drugi dzień mniej to sumarycznie wyjdzie tyle ile powinno, jeśli jednak takie jedzenie 4 x 150 zdarza się kilka razy pod rząd to należy dziecko dokarmić, nie budzić w nocy ale znaleźć dodatkową porę w ciągu dnia, ponieważ posiłków powinno być 6 dziennie po ok.130-150ml. Należy też obserwować przyrosty masy ciała czy są prawidłowe.
   
 3. reklama
 4. smerfetka88

  smerfetka88 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Przyrasta prawidłowo. Takie sytuacje, gdzie zjada 4 porcje są na szczęście rzadkie. Standardowo zjada 5 porcji (a w jej wieku powinno być 6)...
   
 5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ilość posiłków posiłków jest pewnym standardem do którego należy dążyć nie znaczy to że jeśli dziecko je mniej to musimy się martwić, wyznaczaniem tego czy je wystarczająco jest jej prawidłowy rozwój.
   

Poleć forum